LS400 1998 Zawieszenie pneumatyczne -dziwne łomotanie

Problemy dotyczące modelu LS
Awatar użytkownika
Yoshi323
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2014, o 01:45
Model Lexusa: LS460 2008
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS400 1998 Zawieszenie pneumatyczne -dziwne łomotanie

Post autor: Yoshi323 »

Kaloteck pisze:Nigdy więcej od tamtej pory łomotanie już nie wystapilo ?
Nie, nigdy.
Jeżdżę LS-em już prawie 3 lata i to łomotanie wystąpiło tylko jeden raz - w dniu zakupu auta. Pamiętam, jak wtedy się wystraszyłem, że to auto to będzie mina :laugh1:

I po tych trzech latach mogę powiedzieć jedynie: Ależ fantastyczny jest ten samochód!
Żadnego samochodu nie lubiłem tak, jak LS-a, pomimo, że to zdecydowanie najstarsze auto, z tych, które miałem.
I zdecydowanie najmniej awaryjne! Wyjechałem niedawno z serwisu po 270 000km. Ilość stwierdzonych usterek: 0
To naprawdę niesamowite. Myślałem, że pojeżdżę 2 lata i zmienię, ale...nie ma na co, ani po co.

To najlepszy samochód w historii japońskiej motoryzacji. Każdy kolejny dzień jazdy utwierdza mnie w tym przekonaniu.


Pozdrawiam
Yoki
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 21:22
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: LS400 1998 Zawieszenie pneumatyczne -dziwne łomotanie

Post autor: Yoki »

Wiem, że teraz nie będzie ci się chciało ale sprawdź czy masz przyklejone wszystkie odważniki do kół. Wiem, że często przy tych kołach jak naklejają zwykłe to potrafią haczyć o zaciski.
Awatar użytkownika
Yoshi323
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2014, o 01:45
Model Lexusa: LS460 2008
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS400 1998 Zawieszenie pneumatyczne -dziwne łomotanie

Post autor: Yoshi323 »

Yoki pisze:Wiem, że teraz nie będzie ci się chciało ale sprawdź czy masz przyklejone wszystkie odważniki do kół. Wiem, że często przy tych kołach jak naklejają zwykłe to potrafią haczyć o zaciski.
Ale...po co?
Yoki
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 21:22
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: LS400 1998 Zawieszenie pneumatyczne -dziwne łomotanie

Post autor: Yoki »

Bo jeżeli było to chwilowe to mogły ci takie odważniki zachaczyć o zacisk a później się oderwać i dlatego już nic nie słychać. Taka naciągana teoria wiem.
Kaloteck
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 12:53
Model Lexusa: ES 350 '07
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: LS400 1998 Zawieszenie pneumatyczne -dziwne łomotanie

Post autor: Kaloteck »

Yoshi323 pisze:Wyjechałem niedawno z serwisu po 270 000km. Ilość stwierdzonych usterek: 0
To naprawdę niesamowite. Myślałem, że pojeżdżę 2 lata i zmienię, ale...nie ma na co, ani po co.
Ciekawe kiedy coś padnie, w końcu kiedyś coś musi :)
Robisz jakieś duże przebiegi?
Awatar użytkownika
Yoshi323
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2014, o 01:45
Model Lexusa: LS460 2008
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS400 1998 Zawieszenie pneumatyczne -dziwne łomotanie

Post autor: Yoshi323 »

Yoki pisze:Bo jeżeli było to chwilowe to mogły ci takie odważniki zachaczyć o zacisk a później się oderwać i dlatego już nic nie słychać. Taka naciągana teoria wiem.
Odważniki były wymieniane przy każdej wymianie opon , czyli 2 razy w roku. Łomotanie wystąpiło raz - 3 lata temu i nigdy więcej.
Nie mam tego jak sprawdzić. Nie mam już starych odważników i nic nie łomocze...
:)
Awatar użytkownika
Yoshi323
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2014, o 01:45
Model Lexusa: LS460 2008
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS400 1998 Zawieszenie pneumatyczne -dziwne łomotanie

Post autor: Yoshi323 »

Kaloteck pisze:
Yoshi323 pisze:Wyjechałem niedawno z serwisu po 270 000km. Ilość stwierdzonych usterek: 0
To naprawdę niesamowite. Myślałem, że pojeżdżę 2 lata i zmienię, ale...nie ma na co, ani po co.
Ciekawe kiedy coś padnie, w końcu kiedyś coś musi :)
Robisz jakieś duże przebiegi?
Jeżdżę niewiele, ok. 15 000km rocznie. Ale tyle samo robiłem innymi ( japońskimi) autami i ilość problemów, jakie z nimi miałem była nieporównywalna. Porównuję LS-a do 2-óch nowych i 4 używanych aut, jakie miałem.
W Lexusie nie padają duperele (nie mówiąc o poważnych podzespołach). Elementy się zużywają, a nie psują.
Genialne auto :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości