lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Problemy dotyczące modelu LS
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: Powolny »

Ok. Wstapnie to ogladalem z przodu czujniki z pretem gwintowanym zlokalizowalem. A z tylu te czujniki mają inny system regulacji nie pret gwintowany a cos w rodzaju szyny tak?
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: Powolny »

maniek_ls400, zawieszenie wyregulowane. Dzięki!
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: maniek_ls400 »

:ok:
Zapomniałem, że jesteś z Poznania - wczoraj byłem tam przez caly dzień ..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: Powolny »

To nastepnym razem sie odezwij zrobimy zlot lexusow ;)
piotrekxb12r
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2012, o 10:53
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Korfantów
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: piotrekxb12r »

Mam LS 400 94r i podobny kłopot z tym, że u mnie nie chce się włączyć kompresor i prawe tylne koło siedzi całkowicie a lewy tył jest podniesiony na 30% moze byc to spowodowane czujnikami wysokości tak jak to pisał maniek LS_400 ?

"3. wjedź na podnośnik/kanał - z tyłu przy drążkach reakcyjnych są czujnik wysokości - pewnie zaszniedziały/zardzewiały - doraźnie spryskaj je środkiem do wytrącania wilgoci ze styków elektrycznych - zdejmij z nich kosti i też tam opryskaj. Jeśli nie pomoże to te czujniki dają się rozebrać - trzeba wyczyścić ślizg i styk"
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: owczar »

Może to być powód, ale nie musi. Może być tak, że sprężarka padła, a jeden amor trzyma lepiej niż drugi i z czasem masz stan jak teraz.

Czujniki rzecz jasna do sprawdzenia.
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: Afrost »

Podłączę się do tematu, od przesiadki z hydropneumatyka na samo zawieszenie pneumatyczne odczuwam jego niedomagania względem moim zdaniem mimo wszystko bardziej komfortowego zawieszenia hydro, konkretnie mam wrażenie jakby samochód był mniej elastyczny a bardziej sprężysty do tego stopnia, że przez myśl przeszło mi rozejrzeć się za klasycznymi amortyzatorami i sprężynami.

Jednak ostatnio po wymianie tulei wahaczy z przodu i całej reszty z tym związanej niby komfort się poprawił ale ciągle coś nie dawało mi spokoju, aż do dziś kiedy pomierzyłem samochód jego wysokość od ziemi do krawędzi błotnika z tyłu wychodzi ok czyli 69,5 a druga strona 70cm natomiast przód po dwóch dniach stania miał około 72cm a po jeździe i zaparkowaniu pod domem na równym lewy i prawy przód mają równiutko po 73cm więc i z taką wysokością pewnie poruszam się po mieście a z doświadczeń z poprzednim samochodem wiem, że im wyżej tym zaczyna przypominać podskakującą piłeczkę. Więc może tu leży pies pogrzebany i moje nie wyimaginowane urojenia ;)

Czy może ktoś z was ma tabelę z prawidłową wysokością zawieszenia i może się nią podzielić ? opony 225x55x17 czyli fabryczne takie jakie mają być.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: owczar »

Taka różnica wysokości nie ma aż takiego wpływu. Większe ma ciśnienie w oponach. Ja jeżdżę na 2.6 w dwie osoby plus bagaż. Przy komplecie bije po 2.8. Ogumienie jak Twoje.

Wrażenie sprężystości dają zużyte amorki. W tym aucie są tradycyjne amortyzatory, na których osadzone są miechy. Sama pneumatyka pełni rolę elementu sprezynujacego a tlumiacego amor. W przypadku cytryny jest to jakby połączone. Może być tak że amorki po latach po prostu są słabe i auto się buja jak lajba na morzu. Ja na swoje nie narzekam. Choć auto jest gumowe to doskonale tłumi nierówności. Zdarzają się małe nierówności poprzeczne na autostradach. Auto przede mną buja się 2 razu po wjrchaniu a lex wygasza po 1 razie. Nawet przy dużych prędkościach jest ok.

Ja mam ustawione na równo przód i tył. Zależy jak stoi, ale ogólnie celowalem w 70-71cm wszystkie. Tył zgodnie z instrukcją powinien być trochę niżej ale wygląda wtedy jakby miał wygniecione amory.

Wszystko znajdziesz na jdmfsm.info
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: Afrost »

Oby to nie były amortyzatory bo nic innego jak strzelić sobie w łeb nie zostanie mi :) Bo już powoli nie wydolę z tymi kosztami. A dwa amortyzatory to przynajmniej 15 tyś i to używki no chyba, że fizycznie jest opcja wymiany samego wkładu amortyzatora bez zewnętrznego miecha ale w takie cuda nie wierzę a i cena było by pewnie taka sama. Może uda mi się obniżyć te zawieszenie to porównam zmiany czy coś się polepsza czy raczej bez zmian. Chętnie przejechałbym się LSem ze sprężynowym zawieszeniem :) kiedyś jednym chwilę jechałem w Warszawie z komisu ale to było dawno i nie pamiętam tego. Może taniej będzie wstawić jakiś zestaw sprężyn uprzednio sprzedając całe zawieszenie 4 miechy i dwie sprężarki za jakieś 3,5 tyś tylko czy za tyle znajdę coś na sprężynach :(
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lS430 PRObLEM Z ZAWIESZENIEM Pneumatycznym

Post autor: owczar »

Wkładów nie dostaniesz. Badalismy temat z markami. Nie oszukujmy się. Amortyzatory po 300kkm nawet najwyższej jakości będą miały dość.

Za 4k dostaniesz sensowny zawias tuning-online.pl/sklep/lexus/34164-lexus-ls430-ucf30-zawieszenie-gwintowane-bc-racing.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość