LS430 szyba czołowa

Problemy dotyczące modelu LS
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: LS430 szyba czołowa

Post autor: Afrost »

Niestety ale używana, konkretnie od Czaji z Warszawy czyli zdziercy handlującego Lexusami, http://allegro.pl/lexus-ls-430-szyba-pr ... 77376.html jednak może będzie lepsza od mojego zamiennika za 600zł który już ma dwie naprawy :) z czego jedna niezbyt udana bo widać znów pęknięcie i to przed moimi oczami.
Najbardziej zależy mi właśnie by była to szyba akustyczna wygłuszająca a nie najzwyklejsza jak te wszystkie w zamienniku.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 szyba czołowa

Post autor: owczar »

Ls430 miał tylko szyby solarne lub niesolarne. Nie było akustycznych. Szczerze mówiąc lepszy będzie zamiennik niż uzywka. Jeśli siedzi w aucie od nowości to może nie być lepsza od Twojej.
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: LS430 szyba czołowa

Post autor: Afrost »

Znalazłem na allegro sprzedawce z Ciechanowa, sprowadzają i montują szyby mają do LS 430 http://allegro.pl/show_item.php?item=6675197275 wedle ich słów " Nie prowadzimy sprzedaży szyb Bsg gdyż są to najtańsze chińskie zamienniki często sporo odbiegające od jakości oryginału." ponoć też "Sprzedawana szyba jest zamiennikiem wysokiej jakości zgodna z homologacją oryginału czyli różni się tylko logo w stosunku do oryginału," tak więc pewnie zdecyduję się przed latem na wymianę u nich ale o dziwo dziś napisałem do nich mejla o szybę z podgrzewaniem gdzie nie ma prawdopodobnie zamiennika a oni mi odpisali
" Witam, Takie szyby zielone z pasem niebieskim od słońca,sensorem i ogrzewaniem wycieraczek posiadamy na zamówienie w cenie 829 zł brutto"

No i jestem w szoku :) więc może faktycznie mają dostęp do czegoś ala oryginał tyle, że bez logo, tylko zastanawiam się czy da się podłączyć węże od wody jeśli u mnie nie było szyby podgrzewanej, chyba, że oryginalnie była a mam i tak zamiennik. Nie przyglądałem się nigdy tak wnikliwie podszybiu ale wydaje mi się, że są tam jakby dwie zaślepki węży zakończone króćcami aluminiowymi i wystarczyło by tam wpiąć się z tą szybą i była by cały czas podgrzewana. Jak dobrze rozumiem ogrzewanie przedniej szyby w tym modelu polega na przepływie gorącego płynu chłodniczego na wysokości wycieraczek i jest to obieg działający non stop lato zima.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 szyba czołowa

Post autor: owczar »

Są tylko 3 firmy produkujące dobre szyby. Asahi, Pilkington oraz Securit.

Asahi nie produkuje szyb do Ls430 poza ASO bo pisałem do centrali. Pilkington i Securit są niedostępne.

Każdy markowy zamiennik ma logo producenta.

Co do grzania szyby to jest jak napisałeś.
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: LS430 szyba czołowa

Post autor: Afrost »

Napisałem, do sprzedawcy co to za szyba, i podesłałem dla pewności zdjęcie Twojej szyby tzn. podgrzewania jej, choć tak patrząc na nie to samemu można dokleić silikonem czy klejem do szyb kawałek węża gumowego bądź rurki miedzianej i będę mieć podgrzewaną szybę :) bo teraz te ostatnie opady dały mi się we znaki jak co rusz wycieraczki oblepiały się i zamarznięte słabo ściągały śnieg.
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: LS430 szyba czołowa

Post autor: tofex »

To ogrzewanie to rurka przypominająca chłodnicę płynu wspomagania. Ja, co prawda do ls400 kupiłem to:

http://allegro.pl/lexus-ls400-1996-1999 ... 28862.html.
ale gość zapewniał o możliwości sprowadzenia każdej szyby z rynku USA, i z tego co wiem mój wujas do 430/2006 brał również tam.
Z pilkingtona była ale bez okienka na vin, oryginał 2800, a poprzednia oryginalna po pięciu latach była niesamowicie wypiaskowana.
Rurka o podgrzewania została przeklejona ze starej szyby.
Jedyna wada to odcień zielonkawy, zaś pozostałe są deko szare, oraz pas był szary a jest zielony. Puki co po kilku miesiącach nie widać oznak piaskowania.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 szyba czołowa

Post autor: owczar »

OEM do Ls430 kosztuje 4500 po rabatach.
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: LS430 szyba czołowa

Post autor: Afrost »

Dostałem odpowiedź, że mają taką samą szybę jaką Ty miałeś na swoim zdjęciu jak sprzedam parę gratów z piwnicy i uzbieram te parę stówek to sobie u nich wymienię. Tak dla pewności te króćce zaślepione na zdjęciu to są właśnie do podłączenia podgrzewanej szyby ? http://www.afrost.pl/szyba.jpg
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 szyba czołowa

Post autor: owczar »

Czyli agc automotive?

Tak, to chyba te krocce.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 szyba czołowa

Post autor: owczar »

Co do ogrzewania to rzeczywiście przekładają ogrzewanie na klej do szyb w niektórych warsztatach. Choć nie każdy chce to robić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości