Procedura wymiany amortyzatora pneumatycznego

Problemy dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
stars
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2016, o 16:51
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Procedura wymiany amortyzatora pneumatycznego

Post autor: stars »

Witajcie,
Takie pytanie mam aprops wymiany przednich amortyzatorów w RX450h - czy zrobi mi to każdy mechanik czy jest na to potrzebna jakaś kosmiczna procedura wypinania węży ciśnieniowych, programowania, poziomowania, regulowania itp czy może jest to plug and play.

Będę wdzięczy za tipy. Niestety padło mi łożysko górne i potrzebna jest wymiana.
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

Procedura wymiany amortyzatora pneumatycznego

Post autor: gregski »

Mam podobny problem, skad bierzesz czesc?

Tu masz wszystko opisane krok po kroku:


Cardiagn.com
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatora pneumatycznego

Post autor: sandr »

stars pisze:Witajcie,
Takie pytanie mam aprops wymiany przednich amortyzatorów w RX450h - czy zrobi mi to każdy mechanik czy jest na to potrzebna jakaś kosmiczna procedura wypinania węży ciśnieniowych, programowania, poziomowania, regulowania itp czy może jest to plug and play.

Będę wdzięczy za tipy. Niestety padło mi łożysko górne i potrzebna jest wymiana.
Przed podniesieniem samochodu należy wyłączyć układ pneumatyki (dedykowanym przyciskiem - pod deską, nad pedałami). Reszta to już zwykły (z uwzględnieniem wypięcia/wpięcia podłączenia pneumatyki do amortyzatora) demontaż/montaż bez zbędnych procedur. Po wymianie amortyzatora, podłączeniu układu pneumatyki, postawieniu samochodu na kołach i uruchomieniu silnika, kompresor uzupełni ciśnienie i podniesie samochód bez konieczności kalibracji/programowania itp. Sprawdzone, robiłem to u siebie dwa tygodnie temu.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatora pneumatycznego

Post autor: daniel1978 »

W wypadku odpiecia przewodu ciśnienia z amortyzatora wcisniecie guzika zawieszenia nie ma najmniejszego sensu ponieważ powietrze i tak ucieknie, ma to sens gdy podnosimy i odpalam samochód uniesiony na podnosniku.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatora pneumatycznego

Post autor: sandr »

Nie wiem czy ma to sens, ale w mojej instrukcji obsługi jest napisane:
Konieczność wyłączenia funkcji regulacji wysokości zawieszenia: - Przed podniesieniem samochodu za pomocą podnośnika
Chyba, że masz jakiś sposób na wymontowanie amortyzatora bez podnoszenia samochodu?...
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatora pneumatycznego

Post autor: daniel1978 »

No tak ale to tylko w wypadku jak nie rozpinasz pneumatyki, tylko chcesz naprzyklad wymienić olej a później odpalić silnik żeby sprawdzić poziom. Jeżeli byś nie wyłączył zawieszenia to oklapnie i będzie się pompowal od nowa i tylko tyle.
Awatar użytkownika
oknw16
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 10 lut 2020, o 22:30
Model Lexusa: IS mk2 2.5 > rx400h
Skąd:: Wyszkow
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatora pneumatycznego

Post autor: oknw16 »

Ktoś zna proces wymiany zawieszenia na zwykłe? amortyzatory pasują ? coś wiecej potrzeba ? ( mówie tu o rx450H )
kwiatek74
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 5 lis 2020, o 13:58
Model Lexusa: LS600H
Skąd:: Legionowo
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatora pneumatycznego

Post autor: kwiatek74 »

Wiem, że post jest o RX45H, ale może podobnie będzie w LS600H.
Mianowicie, samochód oddałem do warsztatu, nie ASO, na wymianę tylnych amorków. Po wymianie, w sumie jednego, samochód się nie podniósł. Mechanik się zrzekał, że zrobił zgodnie ze sztuką i nie wie czemu tak jest. Po kilku próbach, cudowaniach z ustawieniem zawieszenia za pomocą łączników, które są na tylnych wahaczach, nic się nie zmieniło. Samochód odebrał tak jak stał i pojechałem zły do domu. I teraz pytanie. Jest szansa, że jakimś cudownym przyciskiem, o którym piszecie, zawieszenie wróci do normy, czy czeka mnie wizyta w kolejnym warsztacie, jak nie w ASO?
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatora pneumatycznego

Post autor: daniel1978 »

Musisz skasować błąd który złapał po wymianie, niepotrzebnie rusza liście łączniki teraz będzie wszystko rozkalibrowane.
plegius
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2021, o 23:31
Model Lexusa: gx
Skąd:: Waw
Kontakt:

Re: Procedura wymiany amortyzatora pneumatycznego

Post autor: plegius »

odświeżę temat, bo mam z tym problem. Jakie łożysko będzie pasować?
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość