Kilka pytań odnośnie rx300

Problemy dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Funtek
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2018, o 01:33
Model Lexusa: Lexus Rx300 SE 2005
Skąd:: Nottingham
Kontakt:

Kilka pytań odnośnie rx300

Post autor: Funtek »

Witajcie
Jestem nowy na forum i nie do końca wiem czy napisałem w poprawnym dziale.
Mam do was kilka pytań bo od miesiąca jestem szczęsliwym posiadaczem Lexusa RX300, rocznik 2005 (Model SE - tak piszą w UK, pełne wyposażenie lecz bez nagłośnienia Mark Levision )

1. Czy w każdym RXie słychać pracę zawieszenia, chodzi o to że przy szybszej jeżdzie kompletnie nic nie słychać lecz jak już jadę powoli i wjeżdżam na jakiekowiek progi zwalniające to słychać pracę zawieszenia. Nie żeby jakoś bardzo głośno lecz jest to trochę irytujące. Pierwszy raz mam SUVa więc nie do końca wiem czy tak powinno być. Dla przykładu w poprzednim aucie (MAZDA 6) takich odgłosów kompletnie nie miałem. Samochód był oglądany przez mechanika podczas kupna i powiedział że wszystko jest wporządku, jednak wolałbym dopytać posiadaczy RXa

2. Drugie pytanko na temat oświetlenia. Po miesiącu od kupna pierwszy raz włączyłem w nim światła bo rzadko jeżdżę wieczorami (mieszkam w UK więc tu nie ma obowiązku jazdy z włączonymi światłami w dzień) No i po kilku kilometrach zapala mi się lampka AFS OFF. Nie pali się cały tylko mruga. Kombinowałem już z przyciskiem koło kierownicy lecz nic to nie pomaga. Czy czeka mnie serwis ? jeśli tak to co mogło paść ?

3. Podgrzewane fotele .... hmmm , pierwszy raz mam coś takiego w aucie. W UK jest w tym roku mega lato i jest po 27 stopni codziennie ale postanowiłem że sprawdzę podgrzewanie foteli. Mechanik oglądający auto powiedział że działą ale ja jakoś po włączeniu nic nie czuję by cokolwiek grzało ani w fotelu kierowcy ani pasażera. Wciskam guzik i rozkręcam na makasa i po 5minutach nadal nic. Czy ja coś zle robię ? Wiem głupie pytanie ale musiałem zapytać :)

4. Planuje założyć instalację gazową (przeznaczam na to 1000 funtów więc myślę że będzie porządna) No i nasuwa mi się pytanie czy autko nie straci na mocy gdy będę jezdził na LPG ?

5. Pytanie mało ważne ale jak by ktoś wiedział to było by fajnie. Chciałbym wymienić ten paskudny panel z wejściem na kasety i założyć mu radio DVD z wyświetlaczem/android/bluetooth ITD. Gdzie mogę takie kupić do mojego modelu auta ? I gdzie dostanę siłownik do maski ? Mogę kupić również z Polski

Z góry dzięki za odpowiedzi i jeśli padały już takie pytania to pokierujcie mnie linkiem do tematu.
Pozdrawiam
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Kilka pytań odnośnie rx300

Post autor: Gregor0388 »

Funtek pisze:Witajcie
Jestem nowy na forum i nie do końca wiem czy napisałem w poprawnym dziale.
Mam do was kilka pytań bo od miesiąca jestem szczęsliwym posiadaczem Lexusa RX300, rocznik 2005 (Model SE - tak piszą w UK, pełne wyposażenie lecz bez nagłośnienia Mark Levision )

1. Czy w każdym RXie słychać pracę zawieszenia, chodzi o to że przy szybszej jeżdzie kompletnie nic nie słychać lecz jak już jadę powoli i wjeżdżam na jakiekowiek progi zwalniające to słychać pracę zawieszenia. Nie żeby jakoś bardzo głośno lecz jest to trochę irytujące. Pierwszy raz mam SUVa więc nie do końca wiem czy tak powinno być. Dla przykładu w poprzednim aucie (MAZDA 6) takich odgłosów kompletnie nie miałem. Samochód był oglądany przez mechanika podczas kupna i powiedział że wszystko jest wporządku, jednak wolałbym dopytać posiadaczy RXa

2. Drugie pytanko na temat oświetlenia. Po miesiącu od kupna pierwszy raz włączyłem w nim światła bo rzadko jeżdżę wieczorami (mieszkam w UK więc tu nie ma obowiązku jazdy z włączonymi światłami w dzień) No i po kilku kilometrach zapala mi się lampka AFS OFF. Nie pali się cały tylko mruga. Kombinowałem już z przyciskiem koło kierownicy lecz nic to nie pomaga. Czy czeka mnie serwis ? jeśli tak to co mogło paść ?

3. Podgrzewane fotele .... hmmm , pierwszy raz mam coś takiego w aucie. W UK jest w tym roku mega lato i jest po 27 stopni codziennie ale postanowiłem że sprawdzę podgrzewanie foteli. Mechanik oglądający auto powiedział że działą ale ja jakoś po włączeniu nic nie czuję by cokolwiek grzało ani w fotelu kierowcy ani pasażera. Wciskam guzik i rozkręcam na makasa i po 5minutach nadal nic. Czy ja coś zle robię ? Wiem głupie pytanie ale musiałem zapytać :)

4. Planuje założyć instalację gazową (przeznaczam na to 1000 funtów więc myślę że będzie porządna) No i nasuwa mi się pytanie czy autko nie straci na mocy gdy będę jezdził na LPG ?

5. Pytanie mało ważne ale jak by ktoś wiedział to było by fajnie. Chciałbym wymienić ten paskudny panel z wejściem na kasety i założyć mu radio DVD z wyświetlaczem/android/bluetooth ITD. Gdzie mogę takie kupić do mojego modelu auta ? I gdzie dostanę siłownik do maski ? Mogę kupić również z Polski

Z góry dzięki za odpowiedzi i jeśli padały już takie pytania to pokierujcie mnie linkiem do tematu.
Pozdrawiam
1.prace zawieszenia słychać na dużych wybojach auto jest ciężke więc jakieś odgłosy pracy są ale czy irytujące tego nie wiem nie jeździłem Twoim autem. U mnie jest ok
2.masz zerwane ciegno od regulacji świateł przy obciążeniu auta(samoregulacja) , jest ono po lewej stronie stylu auta przymocowane do zawieszenia (tania i szybka naprawa przy odrobinie zdolności)
3.tego nie wiem u mnie działa aczkolwiek jeśli masz skórę trzeba chwilę poczekać aż zacznie grzać ale napewno nie pięć minut
4.jezeli instalacja będzie dobrze zestrojona i założona nie ma różnicy w osiągach. Mimo wszystko nie polecam gazu do lexa więcej kłopotu jak pożytku ale co kto woli
5.dedykowany to tylko ori ale to jest stary typ z nawi itd o słabej jakosci innych dedykowanych typowo nie widziałem, na Ali masz masę takich rzeczy jak się nie mylę również siłownik machy widziałem.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kilka pytań odnośnie rx300

Post autor: gmiter »

Co do 4 polecam gaz jak najbardziej. Nie ma z nim żadnych problemów. Nie wiem skąd opinia kolegi wyżej że więcej problemów niż korzyści - jak sie nie umie zakładać to są problemy - a dużo gazowników robi to na odwal się..
Funtek
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2018, o 01:33
Model Lexusa: Lexus Rx300 SE 2005
Skąd:: Nottingham
Kontakt:

Re: Kilka pytań odnośnie rx300

Post autor: Funtek »

Dzięki za odpowiedzi :)
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Kilka pytań odnośnie rx300

Post autor: klinikalpg.pl »

gmiter pisze:Co do 4 polecam gaz jak najbardziej. Nie ma z nim żadnych problemów. Nie wiem skąd opinia kolegi wyżej że więcej problemów niż korzyści - jak sie nie umie zakładać to są problemy - a dużo gazowników robi to na odwal się..
A większość montaży w UK pod względem poziomu druciarstwa w niczym nie ustępuje a czasem nawet przewyższa polski poziom :), także trochę jest czego się obawiać, jeżeli nie poświęci się czasu na wybór odpowiedniego zakładu...
Funtek
Poczytaj lpg-forum.pl są tam jakieś namiary na robiących to dobrze w UK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości