Rx II gen wahacze

Problemy dotyczące modelu RX
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Rx II gen wahacze

Post autor: piotrek1000 »

Jakie przednie wahacze dajecie do waszych rxów? Febest podejrzewam że pada w oczach a OEM cena zabija. Są jakieś sprawdzone polsrodki??
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rx II gen wahacze

Post autor: gmiter »

Poliuretany MPBS oraz Strongflex
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Rx II gen wahacze

Post autor: piotrek1000 »

Mam pouliretany mpbs i jest tragedia, twardo, czesie autem na byle nierówności, swiersze się pojawiły i luz na magle po 15000 i czym prędzej chce to czerwone gówno wyrzucić.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rx II gen wahacze

Post autor: gmiter »

Dziwne, co do magla to pewnie też był w słabym stanie. Jaj uż dwa lata jeżdżę z pełnym zawieszeniem poliuretanowym żółte i czerwone (na maglu) i jestem bardzo zadowolony bo nic sie nie dzieje.
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Rx II gen wahacze

Post autor: piotrek1000 »

gmiter pisze:Dziwne, co do magla to pewnie też był w słabym stanie. Jaj uż dwa lata jeżdżę z pełnym zawieszeniem poliuretanowym żółte i czerwone (na maglu) i jestem bardzo zadowolony bo nic sie nie dzieje.
Auto ma 130000 przejechane od nowości (1 właścicielel) więc maglownica raczej nie była wychulana a stare gumy od starości chyba popękały. A najgorsze że autem niemiłosiernie czesie na kazdej nierówności.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rx II gen wahacze

Post autor: gmiter »

piotrek1000 pisze:A najgorsze że autem niemiłosiernie czesie na kazdej nierówności.
Co robi?
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Rx II gen wahacze

Post autor: piotrek1000 »

gmiter pisze:
piotrek1000 pisze:A najgorsze że autem niemiłosiernie czesie na kazdej nierówności.
Co robi?
Częsie
erem
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 4 sty 2017, o 00:51
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Rx II gen wahacze

Post autor: erem »

Mam MPBS nie pełne... wyglądają jak oryginał... miały działać jak oryginały...

Ale jest coś nie tak... wiem kiedy jadę 140 bo tak trzepie schowkiem środkowym, że trzeba go trzymać... w ogóle z trakcją nie mogę dojść do ładu... na starych styranych tulejach skręcał do prawej... teraz ciągnie do lewej.. hehe a idź Pan w pi^^u z tym samochodem :D hehe

Lexus nie toleruje dziadowania :) zakłada się OEM... i wtedy wszystko działa ... sam już się przekonałem o tym...
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Rx II gen wahacze

Post autor: piotrek1000 »

erem pisze:Mam MPBS nie pełne... wyglądają jak oryginał... miały działać jak oryginały...

Ale jest coś nie tak... wiem kiedy jadę 140 bo tak trzepie schowkiem środkowym, że trzeba go trzymać... w ogóle z trakcją nie mogę dojść do ładu... na starych styranych tulejach skręcał do prawej... teraz ciągnie do lewej.. hehe a idź Pan w pi^^u z tym samochodem :D hehe

Lexus nie toleruje dziadowania :) zakłada się OEM... i wtedy wszystko działa ... sam już się przekonałem o tym...
A robiłeś geometrię po wymianie?
Fakt przy dużych prędkościach na naszych "równych" autostradach można zęby pogubić. W Pajero na kostkowych oponach jest wygodniej przy 140
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rx II gen wahacze

Post autor: gmiter »

Geometrię trzeba zrobić - ta tuleja po części odpowiada za kąt nachylenia koła i jak na starej była źle ustawiona to na nowej efekt się pogorszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości