GS300 mk3 Odgrzybianie jak dostać się do parownika?

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Jesion
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2019, o 13:37
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Birmingham
Kontakt:

GS300 mk3 Odgrzybianie jak dostać się do parownika?

Post autor: Jesion »

Witam, chce porządnie wyczyścić klimatyzacje a przede wszystkim parownik. Po wyjęciu filtra kabinowego można wprowadzić rurkę od preparatu czyszczącego za wiatrak i tam wypsikac to wszystko pianka ale to trochę za mało żeby odgrzybic porządnie klime. Czy jest jakiś sposób żeby dostać się do parownika od wnętrza auta? Czytałem ze da się to zrobić od strony odpływu ale jest przy tym trochę roboty z opuszczaniem skrzyni wiec zastanawiam się czy można się do niego dostać w inny sposób?
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS300 mk3 Odgrzybianie jak dostać się do parownika?

Post autor: Pawcio1979 »

Ale że po co chcesz się dobierać do parownika? Tam będzie czysto, tylko troche luźnych zanieczyszczeń. Rozbierałem kiedyś w poprzednim aucie obudowę parownika gdzie producent nie zastosował filtra kabinowego i nie ma tragedii.

Czyści się go tylko poprzez rurkę odpływową obudowy parownika. Dodatkowo czyszczenie klimy polega na ozonowaniu układu. To najlepszy sposób.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS300 mk3 Odgrzybianie jak dostać się do parownika?

Post autor: DawGad »

Pawcio1979 pisze:Ale że po co chcesz się dobierać do parownika? Tam będzie czysto, tylko troche luźnych zanieczyszczeń. Rozbierałem kiedyś w poprzednim aucie obudowę parownika gdzie producent nie zastosował filtra kabinowego i nie ma tragedii.

Czyści się go tylko poprzez rurkę odpływową obudowy parownika. Dodatkowo czyszczenie klimy polega na ozonowaniu układu. To najlepszy sposób.
Nie do końca się z Tobą zgodzę. Ja ozonowałem samochód już 3 razy i nic nie pomogło. Po wyłączeniu klimy czuć nieprzyjemny zapach i podejrzewam że to właśnie z parownika, rurka odpływowa drożna bo mokra plama pojawia się pod samochodem przy pracującej klimie. Chętnie się dowiem jak dotrzeć do parownika, chciałbym go chemicznie oczyścić...
Obrazek
mdo
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2018, o 23:28
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 mk3 Odgrzybianie jak dostać się do parownika?

Post autor: mdo »

@ DawGad
w IS pod odchyleniu wykładziny od strony pasażera jest połączenie rurki wychodzącej z parownika z rurką wyprowadzającą skropliny na zewnątrz. Są na wcisk, więc po rozpięciu można aplikować preparat odrzybiający do środka. Ja zrobiłem podejście z wurthem, ale jest bardzo płynny, więc zaraz zaczyna wyciekać - lepiej użyć czegoś w piance. Druga rzecz trzeba mieć od razu przygotowaną obciętą butelkę 1,5 litra, żeby łatwo łapać wyciekający preparat (nie chodzi o pojemność tylko łatwość przystawienia). Przy tym wszystkim warto mieć świadomość, że wprowadzonym wężykiem do rozpylania nie zrobi się tego dokładnie i niektóre miejsca na parowniku się pominie - no ale lepsze to niż nic.
Jesion
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2019, o 13:37
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Birmingham
Kontakt:

Re: GS300 mk3 Odgrzybianie jak dostać się do parownika?

Post autor: Jesion »

Wczoraj dosztukowalem do rurki od preparatami kolejna dłuższa rurkę i poprzez wiatrak wepchnąłem ja najdalej jak się da. Wydaje mi się ze problem rozwiązany, dałem tam dużo pianki i chyba wszystko dotarło do parownika. Jak narazie nic nie smierdzi
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS300 mk3 Odgrzybianie jak dostać się do parownika?

Post autor: Pawcio1979 »

Chodziło mi o to, że tam nie ma tyle brudu żeby go łopatą wygarniać z obudowy parownika. Środek w piance jak najbardziej się sprawdza ale też trzeba wyczyścić kanały do nawiewów. Przy czyszczeniu nawiewów jedna uwaga żeby nie zrobić tak jak ja zrobiłem...,.... Za dużo pianki poszło i wentylator za mocno ustawiłem. Tym sposobem zalałem radio :bye:
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS300 mk3 Odgrzybianie jak dostać się do parownika?

Post autor: DawGad »

Pawcio1979 pisze:Chodziło mi o to, że tam nie ma tyle brudu żeby go łopatą wygarniać z obudowy parownika. Środek w piance jak najbardziej się sprawdza ale też trzeba wyczyścić kanały do nawiewów. Przy czyszczeniu nawiewów jedna uwaga żeby nie zrobić tak jak ja zrobiłem...,.... Za dużo pianki poszło i wentylator za mocno ustawiłem. Tym sposobem zalałem radio :bye:
Na parowniku mogą osadzać się pleśnie i grzyby trudne do usunięcia metodą ozonowania, u mnie jest właśnie taki przypadek, miałem odgrzybiany środek ozonem 3 razy i nic to nie dało, pojechałem na ultradźwięki i też nie pomogło, przykry zapach wraca. Ktoś zaniedbał ten temat w moim samochodzie.
Ja kupiłem coś takiego, ktoś to polecał w filmie na YT : https://allegro.pl/oferta/odgrzybiacz-d ... 7007494410
Obrazek
Domingoo
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2021, o 23:09
Model Lexusa: GS450h mk3
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: GS300 mk3 Odgrzybianie jak dostać się do parownika?

Post autor: Domingoo »

Witam, więc gdzie jest ta sławna "rua" pod dywanikiem pasażera, która można rozpiąć i wepchnąć przez nią wężyk ze środkiem odgrzybiajacym w pianie i wyczyścić parownik? W toyocie Yaris tak jest, a tu? W GS mk3? Druga sprawa, czy mogę po wyjęciu filtra kabinowego, włączyć nawiew i wpuścić tam odgrzybiacz wurtha w płynie? Czy poleci z wentylatora na parownik i kanały powietrzne? Proszę o pomoc .
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: GS300 mk3 Odgrzybianie jak dostać się do parownika?

Post autor: machony79 »

Domingoo pisze:czy mogę po wyjęciu filtra kabinowego, włączyć nawiew i wpuścić tam odgrzybiacz wurtha w płynie? Czy poleci z wentylatora na parownik i kanały powietrzne? Proszę o pomoc .
Bałem się tak zrobić.Odkręciłem wentylator(3 śrubki) i dopiero sondą dostałem się do parownika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość