GS450h MK3 wersje wyposażenia

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
lukkil
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2019, o 20:12
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

GS450h MK3 wersje wyposażenia

Post autor: lukkil »

Witam,
czy ktoś z szanownych kolegów mółgby mi przybliżyć wersje wyposażenia w GS450h?
użyłem szukajki ale nic nie znalazłem ciekawego i chyba temat nie był poruszany
dzieki
Ostatnio zmieniony 5 mar 2020, o 19:32 przez lukkil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: GS450h wersje wyposażenia

Post autor: kliMati »

najwyższa wersja wyposażenia o jakiej wiem to Prestige Plus, w której "plusem" był radar do tempomatu, schowany za znaczkiem Lexusa (widać kabelki przez atrapę), dzięki któremu tempomat był adaptacyjny (utrzymuje odległość od poprzedzających pojazdów). Po 2010 lub 2011 roku ten element podobno był już elementem wersji Prestige, stąd zniknięcie Plusa. Od 2010/2011 roku zniknął również odtwarzacz kasetowy. Wersje niższe niż Prestige (Elite?) nie posiadają wentylowanych siedzeń, a skóra nie jest półanilinowa, czyli taka miękka i taka nietrwała :) W niższych wersjach nie ma również skrętnych reflektorów, elektrycznej rolety tylnej szyby. W żadnej wersji za to nie ma składanych lusterek po zamknięciu samochodu z pilota, choć domykanie i otwieranie szyb jest. Co do elementów z najwyższej wersji to chyba drewniane okładziny były normą. Osobiście, to z wymienionych "ekstrasów" najwyższej wersji jedynie wentylacja foteli i roleta tylnej szyby mnie przekonuje, skrętne reflektory to raczej gadżet wymuszony przez konkurencję (efekt dużo gorszy niż w autach, w których zaświeca się dodatkowe światło), a adaptacyjny tempomat bywa irytujący, bo czasem "widzi" auta na sąsiednim pasie jadąc ekspresówką lub autostradą i hamuje, a poniżej 40km/h i tak się wyłącza, więc nie wyhamuje auta do zera. GS450h ma w odróżnieniu od słabszej wersji czterotłoczkowe hamulce z przodu (do wymiany klocków potrzebny jest odpowiedni ściskacz do tłoczków) i jeśli dobrze się orientuję to tylny dyferencjał ma ograniczony poślizg. W GS450h w zależności od rocznika inna jest pojemność bagażnika - 280 lub 330 dm3 Zmiana nastąpiła chyba od 2009 roku i oznacza, że do mniejszego bagażnika nie wrzucisz ani jednej opony od auta, a do większego (w nowszych autach) dwie zmieszczą się z bólem. Generalnie przy GS450h najważniejszą opcją są dobre, świeże opony. Starsze (twardsze) lub zużyte, to zabawa z tańczącym tyłem i elektroniką go poskramiającą. :zryw:
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS450h wersje wyposażenia

Post autor: cooper69 »

Magnetofon był montowany do MY 2009.
Od bodajże MY 2010 navi nie na DVD tylko HDD

Wszystko oczywiście dotyczy Mk. III bo w Mk. IV też występował 450h - kolega niestety nie sprecyzował modelu.
lukkil
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2019, o 20:12
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: GS450h MK3 wersje wyposażenia

Post autor: lukkil »

musze bardziej zgłebic temat bo jestem juz zdecydowany na GS mk3
czyli mam rozumieć że hybryda nie była najbardziej wypasionym GS MK3?
a co z takimi pozycjami jak:
-szyberdach
-audio ML 18głosników
-podswietlanie lusterka
-składane lusterka? miały w ogóle GSy?
-podświetlane progi?
-drewniana kierownica?
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS450h MK3 wersje wyposażenia

Post autor: Nemo 77 »

Podświetlane progi były chyba w wersji prestige po lifcie.Składane lusterka były na wyposażeniu.Wyposażenie zależne od wersji. Prestige raczej miał wszystko a domówić chyba mogłeś właśnie szyber ,radar i był już full.Regulowane zawieszenie standard w 430
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS450h MK3 wersje wyposażenia

Post autor: cooper69 »

Moduł składanych lusterek z zewnątrz musiałem do polifta dołożyć - fabrycznie można złożyć lusterka tylko od wewnątrz (z panelu przy lewym kolanie).
Polift ma zawsze elektrycznie utwardzane zawieszenie (przyciskiem).
Mam 300GS Prestige poliftowe i jedynie nie mam dziury w dachu.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS450h MK3 wersje wyposażenia

Post autor: Nemo 77 »

No to się wyjaśniło.
lukkil
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2019, o 20:12
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: GS450h MK3 wersje wyposażenia

Post autor: lukkil »

a drewniana bordowa kierownica i te wstawki? to nie było tez w tych bardziej wypasiownych? gdzieś czytałem ze jak czarna kiera to nie ma audio AL itp
nanalyly
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2023, o 09:45
Model Lexusa: a
Skąd:: aaa
Kontakt:

Re: GS450h MK3 wersje wyposażenia

Post autor: nanalyly »

To podstawowa wersja wyposażenia, która obejmuje podstawowe funkcje i opcje. Może zawierać elementy takie jak skórzana tapicerka, klimatyzacja, system audio, elektrycznie sterowane fotele i wiele innych.
connections
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości