GS430 MK3 wspomanie układu kierowniczego

Problemy dotyczące modelu GS
fractal
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:35
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Iława
Kontakt:

GS430 MK3 wspomanie układu kierowniczego

Post autor: fractal »

Witam,
czy ktoś miał może problem z wspomaganiem układu kierowniczego, pewnego dnia po prostu przestał działać i kręcenie kierownicą jest bardzo cięzkie. Może ktoś ma jakiś sprawdzony warsztat który naprawia maglownice, bo podejrzewam że właśnie zepsuta maglownica jest tego przyczyną.
madam
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 cze 2018, o 14:14
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kobyłka
Kontakt:

Re: GS430 MK3 wspomanie układu kierowniczego

Post autor: madam »

Wydaje mi się że GS MK3 jest system EPS ( Electric Power Steering) i nie ma tu klasycznego układu hydraulicznego z pompą i płynem hydraulicznym . Zacznij może od sprawdzenia bezpieczników i przekaźników
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: GS430 MK3 wspomanie układu kierowniczego

Post autor: andrej7 »

Pomoże tylko druga maglownica, częsta przypadłość w tym modelu.
W poszukiwaniu mocy...
fractal
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:35
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Iława
Kontakt:

Re: GS430 MK3 wspomanie układu kierowniczego

Post autor: fractal »

madam pisze:Wydaje mi się że GS MK3 jest system EPS ( Electric Power Steering) i nie ma tu klasycznego układu hydraulicznego z pompą i płynem hydraulicznym . Zacznij może od sprawdzenia bezpieczników i przekaźników
Też tak pomyslałem żeby najpierw sprawdzić "elektrykę". Dzięki za potwierdzenie przypuszczeń.
andrej7 pisze:Pomoże tylko druga maglownica, częsta przypadłość w tym modelu.
Nie naprawia się takich maglownic? Bo nówka to powie połowa wartości auta, a z używkami to loteria.
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: GS430 MK3 wspomanie układu kierowniczego

Post autor: andrej7 »

Oryginalna nowa chyba cos ok 10k, używana 1200-2000zl ja kupiłem jedną przez złą diagnozę, ale już jej nie mam, wiem że pochodziła rok i padła także to jest loteria. Nie wiem czy ktoś naprawia, w czasie gdy mnie ten temat dopadł mówiono że nienaprawialna. W Stanach widzę są po regeneracji ale to za wiele zabawy aby tam odsyłać swoją.
W poszukiwaniu mocy...
madam
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 cze 2018, o 14:14
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kobyłka
Kontakt:

Re: GS430 MK3 wspomanie układu kierowniczego

Post autor: madam »

andrej7 pisze:Pomoże tylko druga maglownica, częsta przypadłość w tym modelu.
Nie naprawia się takich maglownic? Bo nówka to powie połowa wartości auta, a z używkami to loteria.[/quote]

Jeśli w Stanach naprawia się tego typu maglownice to w Polsce na pewno też. Ja na Twoim miejscu dzwonił po warsztatach które regenerują maglownice z EPS i pytał się . Przykład masz tu : http://przekladnia.net/wspomaganie-elektryczne/
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS430 MK3 wspomanie układu kierowniczego

Post autor: d_artanian »

Witajcie,

Jak lekko powinna się obracać kierownica na postoju w GS450h mk3? Możecie porównać prawidłową siłę wspomagania do jakiegoś innego, nowszego lexusa?

Pozdrawiam
fractal
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:35
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Iława
Kontakt:

Re: GS430 MK3 wspomanie układu kierowniczego

Post autor: fractal »

Może ktoś wie gdzie znajduje się moduł EPS? Bo według tego: http://japancars.ru/index.php?route=cat ... 8965030730 znajduje się w okolicach nadkola, ale go tam nie ma. Nie wiem czy ten schemat jest z takiej dziwnej perspektywy czy poprostu jest gdzieś indziej.

Update:
znajduje się pod akumulatorem.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: GS430 MK3 wspomanie układu kierowniczego

Post autor: kliMati »

co do lekkości obracania kierownicą na postoju w GS450h to mogę tylko powiedzieć, że jest "normalnie" lekko. Zauważyłem jednak inną ciekawostkę, w czasie kiedy wyłączony jest silnik spalinowy, szybkie kręcenie kierownicą przy kolejnym manewrze powoduje zmniejszenie siły wspomagania. Zupełnie jakby mocy brakowało w akumulatorze do zasilenia wspomagania. Auto było sprawdzone w ASO i przekładnia była sprawna, ot taka specyfika modelu.
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS430 MK3 wspomanie układu kierowniczego

Post autor: d_artanian »

Potwierdzam, mam tak u siebie. Byłem wczoraj na przeglądzie i stwierdzili, że ze wspomaganiem jest wszystko ok, czyli nie ma luzów i działa z odpowiednią siłą. Jestem jednak mimo to ciekaw jak wpływa regeneracja przekładni na siłę jej działania. Podobno lubią się zużywać po paru latach, a ja lubię jak wszystko działa na tip top :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości