Smog sensor

Problemy dotyczące modelu GS
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Smog sensor

Post autor: Thorgal1 »

uważaj z tym czyszczeniem - to takie delikatne dziadostwo że coś mocniej dotniesz i pada
ja też czyściłem a filtr wyprałem i wysuszyłem - po 2 miechach kupowałem drugi :) pewnie przypadek ale od chłopaka którego brałem zostało mu z serwisu 4 sztuki
sprawdził na moim wszystkie i 2 z 4 uwalone -sam mówił że często padały. Sprzedał mi jeden za 100 i na razie chodzi...
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Smog sensor

Post autor: owczar »

Czujnika nie dotykalem - tak jak napisałeś, to delikatna elektronika. Samo wyczyszczenie tego filtra da spora różnice. Czułość zdecydowanie się zmieniła. Jak przed czyszczeniem jeździłem na prawie max czułości, to po czyszczeniu musiałem obniżyć bo w Warszawie prawie cały czas zamykał obieg.

To, że działa tylko z klima ma sens. W innym przypadku nie będzie miał pełnej kontroli nad temperatura. Działa to rewelacyjnie w lexie. Człowiek nie docenia póki nie pojezdzi potem autem bez tego bajeru.
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Smog sensor

Post autor: zdrowy_zab »

Gdzie to ustrojstwo znajduje się w LS400 :D?
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Smog sensor

Post autor: djslavoll »

Działa tylko na postoju...
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: Smog sensor

Post autor: adeq4 »

Jeśli mówimy o czyszczeniu czujnika to warto ściągnąć obudowę (3 zatrzaski), wyjąć i umyć bądź wymienić filtr który się tam znajduje. Nie dmuchajcie prosto w czujnik sprężonym powietrzem itp. Układ czujnika wewnątrz jest zawieszony na tzw. bondach. Połączenia są bardzo delikatne i przerwanie ich głównie powoduje usterkę smog sensora.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości