Mk3 skrzypienie deski rozdzielczej

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
zibuch
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2017, o 14:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Mk3 skrzypienie deski rozdzielczej

Post autor: zibuch »

Czy miał ktoś problem ze skrzypieniem deski rozdzielczej i jak z tym walczyć?
Trzaski dochodzą chyba z przednich słupków i są najbardziej słyszalne na poprzecznych nierównościach. Dodatkowo auto jakoś dziwnie "dobija", nie wiem jak to opisać wrażenie jest takie, jakby były bardzo krótkie amortyzatory i jak nierówność przekracza jakiś poziom to braknie skoku i jest łupnięcie, że się odzywają wszystkie możliwe elementy wewnętrzne. Amortyzatory sprawdzałem na 3 różnych stacja o jest ok, na równej nawierzchnie auto się świetnie prowadzi, nie buja, dobrze trzyma w zakrętach itd. Myślałem już nad wymianą sprężyn od hybrydy ale nie wiem czy w tą stronę trzeba iść. Auto ogólnie bardzo mi się podoba ale te dźwięki są dla mnie nie do przyjęcia. Poradźcie coś
_chris_
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 20:08
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: PL_
Kontakt:

Re: Mk3 skrzypienie deski rozdzielczej

Post autor: _chris_ »

odnosnie skrzypienia poczytaj caly watek http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=121&t=11073

Był sprawdzany na szarpaku?
zibuch
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2017, o 14:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: Mk3 skrzypienie deski rozdzielczej

Post autor: zibuch »

Dzięki za link, przeczytałem i chyba przewija się to co jest u mnie. Pokombinuję.
Na szarpaku sprawdzany, wszystko ok. Może to po prostu ta granica po której występuje skrzypienie i z zawieszeniem wszystko ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości