Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Problemy dotyczące modelu GS
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fifkers »

Myślę nad zakupem GSa MK3 i nie znalazłem odpowiedzi w kwestiach, które mnie zastanawiają.
Po pierwsze jak działa system wentylacji foteli? Czy można jakoś to zamontować w samochodzie, który nie ma fabrycznie tego bajeru? Jeśli tak to co jest potrzebne?

I drugie pytanie o audio. Czy jest duża różnica w jakości dźwięku między audio Mark Levinson, a zwykłym? Ile głośników jest w jednym i drugim systemie?
IS250 2009 ->GS450H 2013
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Kafecz »

A byly auta bez wentylowanych foteli?
Co do ML. Mialem w poprzednim aucie ( BMW ) naglosnienie podstawowe razem z navi professional. Dla mnie sluchanie muzy w Lexusie to poezja
Fsport
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 4 lip 2017, o 16:53
Model Lexusa: Lexus gs 430
Skąd:: Wołczyn
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fsport »

Fifkers pisze:Myślę nad zakupem GSa MK3 i nie znalazłem odpowiedzi w kwestiach, które mnie zastanawiają.
Po pierwsze jak działa system wentylacji foteli? Czy można jakoś to zamontować w samochodzie, który nie ma fabrycznie tego bajeru? Jeśli tak to co jest potrzebne?

I drugie pytanie o audio. Czy jest duża różnica w jakości dźwięku między audio Mark Levinson, a zwykłym? Ile głośników jest w jednym i drugim systemie?
Wszystkie mają wentylowane.. Jak chcesz to Przyjedź to Ci pokaże jak działają. Teoretycznie ciężko sobie wyobrazić dopuki nie poczujesz sam praktycznie. Co do Mark Levinsona to Najlepsze nagłośnienie według mnie aż ciary przechodzą i czyste brzmienie Ja mam 12 głośników chyba jak się nie myle. Jak zastanowisz się nad zakupem to mam do sprzedania taki egzemplarz jak co to pisz na priv.
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fifkers »

Nie w każdym egzemplarzu jest wentylacja (chłodzenie), chyba tylko podgrzewanie jest w każdym. Chodzi mi o to czy można np. założyć fotele z wersji z wentylacją do auta, które tej wentylacji nie miało.
A co do audio to domyślam się, że ML jest dobre, ale kwestia czy dużo lepsze od zwykłego nagłośnienia w GSie i czy koniecznie szukać egzemplarza z tymi bajerami.
IS250 2009 ->GS450H 2013
Fsport
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 4 lip 2017, o 16:53
Model Lexusa: Lexus gs 430
Skąd:: Wołczyn
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fsport »

Fifkers pisze:Nie w każdym egzemplarzu jest wentylacja (chłodzenie), chyba tylko podgrzewanie jest w każdym. Chodzi mi o to czy można np. założyć fotele z wersji z wentylacją do auta, które tej wentylacji nie miało.
A co do audio to domyślam się, że ML jest dobre, ale kwestia czy dużo lepsze od zwykłego nagłośnienia w GSie i czy koniecznie szukać egzemplarza z tymi bajerami.
Pokaż które nie ma wentylacji.. Bo Ja nie znam. ML przebija wszystko i jest warte grzechu. Zawsze na dobrym wyposażeniu warto moec auto po za tym lexusy mają zawsze na wysokim poziomie mk3 mają wszystkie ML więc o co Ci chodzi to nie Opel Insignia czy inne badziewie..
ad4m
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2017, o 18:10
Model Lexusa: gs430 mk3
Skąd:: Moon
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: ad4m »

Warto podkreślić, że wentylowane jest niestety tylko samo siedzisko fotela a nie jego oparcie tak jak w niektórych innych samochodach marek premium.
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fifkers »

Kolego Fsport, nie upieraj się przy swoim jak bzdury wypisujesz... Część GSów nie ma wentylacji foteli i kropka. Na pokrętle grzania foteli część ma czerwone i niebieskie symbole, a część tylko czerwone. Jak nie ma niebieskiego tzn. że nie ma wentylacji, a tylko podgrzewanie. Co do ML też nie każdy ma ten system. Na radiu jest napis Mark Levinson albo go nie ma.
Może ktoś inny się wypowie...
IS250 2009 ->GS450H 2013
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Kafecz »

Nie rozumiem. Chcesz kupic auto z wentylami i z ML czy nie? Jezeli nawet sa GS-y bez tego wyposazenia to chyba niewiele ich jest. Na przykladzie mk4 moge Ci powiedziec ze kazdy ma. W IS dopiero wersja Premier ( czy jak to sie tam zwie) ma w standardzie. Co do wentylowanego oparcia. Imo wentylatory sa pod siedzeniem i tlocza powietrze do oparcia.
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: kuskus83 »

Ja mam wersje elegance po lifcie i nie mam wentylacji i ML
Tylko grzanie a nagłośnienie zwykłe Lexus premium sound
Daje rade ale szału nie ma
Z wentylacja przezyje ale gdy usłyszałem co potrafi ML w innym Gsie do dzis mnie ściska
Z tego co sie orientuje to i wersje w prestige nie wszystkie miały wentylacje bo było to opcja do wykupienia chyba ze sie myle
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fifkers »

Kafecz pisze:Nie rozumiem. Chcesz kupic auto z wentylami i z ML czy nie? Jezeli nawet sa GS-y bez tego wyposazenia to chyba niewiele ich jest. Co do wentylowanego oparcia. Imo wentylatory sa pod siedzeniem i tlocza powietrze do oparcia.
GSów ogólnie jest niewiele, więc nie ma w czym wybierać, szczególnie jak budżet nie jest wysoki. Stąd moje pytanie, bo jeśli trafi się egzemplarz bez wspomnianego wyposażenia to może byłaby opcja doposażenia używanymi częściami vide fotele. Skoro piszesz, że ta wentylacja opiera się na wentylatorach w siedzisku to może wiesz czy wystarczy takie fotele zakupić na allegro i zamontować (plus przełącznik) i będzie działało czy może standardowo nie ma wiązki dla takich foteli, albo jeszcze coś jest potrzebne i nie da się tak zrobić?
Kuskus83, obawiałem się takiej odpowiedzi na temat audio, ale dzięki.
IS250 2009 ->GS450H 2013
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości