Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Problemy dotyczące modelu GS
Awatar użytkownika
HU54R
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 31 mar 2016, o 20:39
Model Lexusa: 3GS430
Skąd:: KR.
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: HU54R »

ad4m pisze:Warto podkreślić, że wentylowane jest niestety tylko samo siedzisko fotela a nie jego oparcie tak jak w niektórych innych samochodach marek premium.
Nie bardzo mogę się z tym zgodzić. U mnie na poziomie 1 chłodzenia faktycznie nie czuć na oparciu, ale już na 3 lekko dmucha. Ciekawe jak jest u innych?
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Kafecz »

Ja mam dokladnie tak samo. Dlatego na pocztaku zalaczam max a po chwili zmniejszam. Gdyby nawiew byl bardziej wydajny to po k8lku takich chlodzeniach mielibysmy problem z plecami.
P.S. nie wymontowywalem siedzen. Zagladalem jedynie pod plastiki. Nie wiem czy samo przelozenie siedzen plus wlaczniki zalatwiloby sprawe.
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fifkers »

wojtekS pisze: Francusko - szwajcarska wersja wyposażenia Business. Do tego fotele są szmaciane a nie skórzane.
Jesteś pewien, że wszystkie skóry mają wentylacje? Wydaje mi się, że nie, ale może się mylę.
A co do tej wersji Business- wiesz czego ona jeszcze nie miała w stosunku do innych? Nie wiem czy ją brać pod uwagę jak coś się pojawi.

Przekładał ktoś audio ML do wersji ze standardowym nagłośnieniem? Wystarczy wymienić radio, głośniki i wzmacniacz? Nie ma z tym problemu?
IS250 2009 ->GS450H 2013
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: zender »

Fifkers pisze:
Kafecz pisze:Nie rozumiem. Chcesz kupic auto z wentylami i z ML czy nie? Jezeli nawet sa GS-y bez tego wyposazenia to chyba niewiele ich jest. Co do wentylowanego oparcia. Imo wentylatory sa pod siedzeniem i tlocza powietrze do oparcia.
GSów ogólnie jest niewiele, więc ni.................i.

Witam
Szukaj do skutku bo i wentylacja a co za tym idzie skórzana tapicerka jak i ML faktycznie tworzą atmosferę "Lexusa" Wiem o czym mowie nie raz jeździłem biedniejszymi wersjami i to dla mnie jak by polowa tego lex-delux :D :hobby:

zender
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fifkers »

Właśnie dlatego tutaj piszę czy da się doposażyć w te rzeczy egzemplarz, który tego fabrycznie nie miał, bo będzie problem z decyzja jak znajdę zadbanego GSa bez któregoś z tych dodatków :)
IS250 2009 ->GS450H 2013
gliszek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2017, o 11:35
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: małopolska
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: gliszek »

A czy zastanawiałeś się ile takie "doposażenie" będzie kosztować? Nie wiem dokładnie ile kosztuje skóra z wentylacja, ale z tego co przeglądam sobie czasami aukcje z częściami, to do GS ceny używek są kosmiczne. ML pewnie będzie ciężko przełożyć i myślę, że taniej zmienisz głośniki jeśli w zwykłej wersji nie będzię Ci odpowiadać, w co osobiście wątpię. Chyba, że jesteś audiofilem, ale wtedy byś się nie zastanawiał czy chcesz mieć, czy nie.
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fifkers »

Dopiero dzisiaj miałem okazje posłuchać audio w GSie i przejechać się (niestety jako pasażer). Audio podstawowe, nie ML. Ogólnie fajne stereo, jakość jak na mój gust dobra, ale niskie tony mogłyby być bardziej mięsiste. Nie wiem jak jest w ML, ale myślę, że mając seryjne zawsze będzie niedosyt, że można było mieć lepsze audio.
Co do foteli to fotele i kanapę można kupić za tysiąc/ półtora, więc przy ok. 40tys za samochód to niewiele. Zestaw ML to myślę podobne pieniądze, może nieznacznie większe. Ale dalej pozostaje otwarta kwestia czy po przekładce takie fotele będą działać i czy audio da się prosto przełożyć? Nie wiem czy seryjne audio ma tyle samo głośników co ML i czy w standaexowym wnętrzu są miejsca na głośniki i cała instalacja. Serio nikt tutaj tego nie wie? Przecież to proste pytania dla posiadacza GS czytającego trochę forum :P
Chyba, że nikt tutaj nie udoskonala samochodów w ten sposób (no offence).
IS250 2009 ->GS450H 2013
gliszek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2017, o 11:35
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: małopolska
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: gliszek »

Znawcą nie jestem, ale z tego co się orientuję, to przy ML jest więcej głośników.
Jeśli masz taki dylemat i tak bardzo by Cię to miało drażnić, że Ci czegoś brakuje, to po prostu szukaj wersji na full wypasie :)
Ja mam Prestige, ale brakuje mi szyberdachu. Ogólnie lubię mięć i chętnie bym zrezygnował z innych opcji, które nie są mi potrzebne, na jego rzecz. Niestety lub stety trafił się taki egzemplarz i nie wybrzydzałem. Jestem zdania, że wybrzydzać można przy nowym aucie. Wtedy dobierasz sobie wszystko wg swojego uznania. Przy używce albo bierzesz coś, co ktoś kiedyś chciał, albo możesz szukać w nieskończoność :) A bo to kolor będzie nie taki, a bo to, a bo tamto...
Oglądałem przed zakupem też RX-a w wersji Classic. Tam nie ma wentylacji i wielu innych bajerów, ale i tak byłem skłonny go wziąć, bo był w dobrym stanie, choć uważałem, że bez tego nie chce mieć Lexa...
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fifkers »

Przecież po to pytam, bo nie chcę wybrzydzać przy kupnie tylko sobie dołożyć później to co bym chciał mieć jak znajdę fajny egzemplarz z kiepskim wyposażeniem :) Wybrzydzaniem byłoby szukanie igły z full wyposażeniem w niskiej cenie.
IS250 2009 ->GS450H 2013
Awatar użytkownika
ptu
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2017, o 11:10
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Śląskie
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: ptu »

Fifkers pisze:Przecież po to pytam, bo nie chcę wybrzydzać przy kupnie tylko sobie dołożyć później to co bym chciał mieć jak znajdę fajny egzemplarz z kiepskim wyposażeniem :) Wybrzydzaniem byłoby szukanie igły z full wyposażeniem w niskiej cenie.
Co do foteli nie jestem Ci w stanie pomóc, ale jeśli chodzi o ML to osobiście w weekend mam zamiar się za niego wziąć bo będę wsadzał radio z ML do mojego GS'a, w którym go nie ma. Jak chcesz to będę mógł zdać relacje co z tego wyszło :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości