Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Problemy dotyczące modelu GS
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Thorgal1 »

HU54R pisze:
ad4m pisze:Warto podkreślić, że wentylowane jest niestety tylko samo siedzisko fotela a nie jego oparcie tak jak w niektórych innych samochodach marek premium.
Nie bardzo mogę się z tym zgodzić. U mnie na poziomie 1 chłodzenia faktycznie nie czuć na oparciu, ale już na 3 lekko dmucha. Ciekawe jak jest u innych?
rozbierałem i tak to wygląda, delikatnie kręci się na 1 :)

Obrazek
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
ad4m
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2017, o 18:10
Model Lexusa: gs430 mk3
Skąd:: Moon
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: ad4m »

Pewnie za chwilę ktoś zarzuci mi, że jestem ignorantem w tej materii ale... Jakieś dwa tygodnie temu miałem możliwość posłuchania systemu audio ML w gs460 z 2008r., który wystawiany był na sprzedaż. W moim aucie niestety brak ML (jest Premium SS). Włączyłem jedynie jakąś stację FM z muzyką, niestety płyt nie miałem pod ręką. Wrażenia - nie odnotowałem jakiejś specjalnej różnicy pomiędzy tymi dwoma systemami. W trybie FM niskie tony były takie jak w moim aucie, czyli średnio wyraźne. Pamiętam jednocześnie rozmowę z jednym z właścicieli gs300 mk3 z ML, który podkreślał jak to w jego aucie słychać głęboki bas. Być może różnice byłyby bardziej zauważalne ale podczas odsłuchu płyt cd.
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fifkers »

ptu pisze:
Fifkers pisze:Przecież po to pytam, bo nie chcę wybrzydzać przy kupnie tylko sobie dołożyć później to co bym chciał mieć jak znajdę fajny egzemplarz z kiepskim wyposażeniem :) Wybrzydzaniem byłoby szukanie igły z full wyposażeniem w niskiej cenie.
Co do foteli nie jestem Ci w stanie pomóc, ale jeśli chodzi o ML to osobiście w weekend mam zamiar się za niego wziąć bo będę wsadzał radio z ML do mojego GS'a, w którym go nie ma. Jak chcesz to będę mógł zdać relacje co z tego wyszło :)
Byłbym wdzięczny, a myślę, że i innym w przyszłości się przyda :) Przekładasz samo radio czy komplet z głośnikami?

Thorgal1, czyli tak jak myślałem- jest wiatraczek w fotelu i tylko jedna wtyczka od niego idzie. Pytanie czy jest wiązka pod tą wtyczkę na podłodze. Czytałem, że GSy mają standardowo wiązkę pod system radaru w tempomacie, więc skoro tak nietypowa rzecz ma wiązkę w każdym egzemplarzu to do wentylacji foteli też na 99% będzie.
IS250 2009 ->GS450H 2013
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Thorgal1 »

ad4m pisze:Pewnie za chwilę ktoś zarzuci mi, że jestem ignorantem w tej materii ale... Jakieś dwa tygodnie temu miałem możliwość posłuchania systemu audio ML w gs460 z 2008r., który wystawiany był na sprzedaż. W moim aucie niestety brak ML (jest Premium SS). Włączyłem jedynie jakąś stację FM z muzyką, niestety płyt nie miałem pod ręką. Wrażenia - nie odnotowałem jakiejś specjalnej różnicy pomiędzy tymi dwoma systemami. W trybie FM niskie tony były takie jak w moim aucie, czyli średnio wyraźne. Pamiętam jednocześnie rozmowę z jednym z właścicieli gs300 mk3 z ML, który podkreślał jak to w jego aucie słychać głęboki bas. Być może różnice byłyby bardziej zauważalne ale podczas odsłuchu płyt cd.
dlatego ja nigdy nie słucham radia - raz że nie lubię jak to ktoś mi muzę puszcza, a dwa jakość dźwięku.
spotify po aux z ip5 lub dvd ...
a tak naprawdę te głośniki pokazują co potrafią, jak odpalisz dvd-audio ... mam pink floyd, miażdży cycki :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
lexgs
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: GS430 mk3
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: lexgs »

Roznica miedzy lexem a innymi markami w kwestii audio jest taka, ze gdzie indziej albo masz zestaw premium, albo jakies byle co. W lexie w podstawie masz zestaw premium (przynajmniej w gs), a ML jest po prostu jeszcze lepszy, ale jakiejs duzej roznicy nie ma. Nie jest to tylko moja opnia. Na YT sa testy porownanwcze premium ss i ML.
mosiek7569
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2016, o 08:25
Model Lexusa: gs430
Skąd:: k-no
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: mosiek7569 »

W ML jeden głośnik jest w desce na środku (przy przedniej szybie). Będziesz tam coś wycinał czy pobawisz się w przekładanie całej deski. Chyba to dużo roboty.
Awatar użytkownika
ptu
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2017, o 11:10
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Śląskie
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: ptu »

Fifkers pisze:
ptu pisze:
Fifkers pisze:Przecież po to pytam, bo nie chcę wybrzydzać przy kupnie tylko sobie dołożyć później to co bym chciał mieć jak znajdę fajny egzemplarz z kiepskim wyposażeniem :) Wybrzydzaniem byłoby szukanie igły z full wyposażeniem w niskiej cenie.
Co do foteli nie jestem Ci w stanie pomóc, ale jeśli chodzi o ML to osobiście w weekend mam zamiar się za niego wziąć bo będę wsadzał radio z ML do mojego GS'a, w którym go nie ma. Jak chcesz to będę mógł zdać relacje co z tego wyszło :)
Byłbym wdzięczny, a myślę, że i innym w przyszłości się przyda :) Przekładasz samo radio czy komplet z głośnikami?
Właśnie skończyłem przekładać samo radio (póki co radio :wink: ). Jeśli chodzi o przekładkę to wszystko pasuje. Wszystkie wtyczki pasują no i oczywiście jednej brakuje tej od GPS, ale za parę dni być może będę miał już antenę i komputer od nawigacji i też to wpakuje. Głośników od ML nie wsadzam bo nie ma sensu, gdyż różnica jest naprawdę znikoma i te z lexus premium system są dla mnie wystarczające. Oczywiście jeśli bardzo Ci zależy na ML to myślę, że przełożysz go bez problemu. Jak już kiedyś się zdecyduje na ulepszanie audio to wsadzę jakieś inne, lepsze głośniki oprócz tych co już są. Ogólnie oprócz nawigacji to w radiu z bogatszej wersji wszystko działa jak należy. Zastanawia mnie natomiast jedno niebieskie wejście (w czerwonych kółkach) w obydwu egzemplarzach (zdjecie ponizej) . Na forum już był poruszany ten temat, ale nie było jednoznacznej odpowiedzi. viewtopic.php?t=15191 Ktoś coś wie na jego temat?
Obrazek
mosiek7569 pisze:W ML jeden głośnik jest w desce na środku (przy przedniej szybie). Będziesz tam coś wycinał czy pobawisz się w przekładanie całej deski. Chyba to dużo roboty.
To nie jest głośnik od ML. Ja go mam a oryginalnie nie miałem ML. :dirol:
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Fifkers »

Jak będziesz montował GPS to zrób fotki tych elementów, które trzeba dokupić i jak to trzeba zamontować. Może jakiś tutorial krok po kroku? ;)
IS250 2009 ->GS450H 2013
Awatar użytkownika
ptu
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2017, o 11:10
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Śląskie
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: ptu »

Fifkers pisze:Jak będziesz montował GPS to zrób fotki tych elementów, które trzeba dokupić i jak to trzeba zamontować. Może jakiś tutorial krok po kroku? ;)
myślę, że jakiś tutorial z mojej strony się poojawi :ok:
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Mk3 fotele wentylowane jak to działa. I pytanie o audio

Post autor: Thorgal1 »

Właśnie skończyłem przekładać samo radio (póki co radio :wink: ). Jeśli chodzi o przekładkę to wszystko pasuje. Wszystkie wtyczki pasują no i oczywiście jednej brakuje tej od GPS, ale za parę dni być może będę miał już antenę i komputer od nawigacji i też to wpakuje. Głośników od ML nie wsadzam bo nie ma sensu, gdyż różnica jest naprawdę znikoma i te z lexus premium system są dla mnie wystarczające. Oczywiście jeśli bardzo Ci zależy na ML to myślę, że przełożysz go bez problemu. Jak już kiedyś się zdecyduje na ulepszanie audio to wsadzę jakieś inne, lepsze głośniki oprócz tych co już są. Ogólnie oprócz nawigacji to w radiu z bogatszej wersji wszystko działa jak należy. Zastanawia mnie natomiast jedno niebieskie wejście (w czerwonych kółkach) w obydwu egzemplarzach (zdjecie ponizej) . Na forum już był poruszany ten temat, ale nie było jednoznacznej odpowiedzi. viewtopic.php?t=15191 Ktoś coś wie na jego temat?
Obrazek
mosiek7569 pisze:W ML jeden głośnik jest w desce na środku (przy przedniej szybie). Będziesz tam coś wycinał czy pobawisz się w przekładanie całej deski. Chyba to dużo roboty.
To nie jest głośnik od ML. Ja go mam a oryginalnie nie miałem ML. :dirol:[/quote]


to jest głośnik
http://www.japan-parts.eu/lexus/eu/2009 ... 02_speaker
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości