Skóra półanilinowa / anilinowa - weryfikacja

Problemy dotyczące modelu GS
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Skóra półanilinowa / anilinowa - weryfikacja

Post autor: Phil »

Witam, zabieram się do konserwacji tapicerki w moim GS-ie MKIII i nie jestem do końca pewien czy jest to ta osławiona skóra (pół) anilinowa czy zwykła. Znam test z kroplą wody ale wg mnie nie jest on zbyt miarodajny, czy jest jakaś inna opcja weryfikacji rodzaju skóry? Może jakiś kod, info z ASO etc? Dzięki za pomoc.
_chris_
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 20:08
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: PL_
Kontakt:

Re: Skóra półanilinowa / anilinowa - weryfikacja

Post autor: _chris_ »

Dobre pytanie, chętnie poznam odpowiedz :)

A ten test z kroplą to o co chodzi?
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Skóra półanilinowa / anilinowa - weryfikacja

Post autor: zender »

Phil pisze:Witam, zabieram się do konserwacji tapicerki w moim GS-ie MKIII i nie jestem do końca pewien czy jest to ta osławiona skóra (pół) anilinowa czy zwykła. Znam test z kroplą wody ale wg mnie nie jest on zbyt miarodajny, czy jest jakaś inna opcja weryfikacji rodzaju skóry? Może jakiś kod, info z ASO etc? Dzięki za pomoc.

witam

jak nie miarodajne to sprawdź sobie w specyfikacji w ASO przecież wiadomo jak auto wyposażone wyjechało z fabryki :hobby:

zender
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Skóra półanilinowa / anilinowa - weryfikacja

Post autor: Phil »

_chris_ pisze:Dobre pytanie, chętnie poznam odpowiedz :)

A ten test z kroplą to o co chodzi?
Skóry anilinowe mają otwarte pory. Natychmiast chłoną wilgoć, która powoduje ciemnienie skóry. Po naniesieniu kropli wody na skórę powinna ona dosyć szybko wsiąknąć. W teorii przynajmniej.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Skóra półanilinowa / anilinowa - weryfikacja

Post autor: MateoM »

Phil, a co masz na myśli przez "zabieram się do konserwacji", sam będziesz coś robił czy oddajesz do zakładu detailingowego? Parząc po miniaturce mam takiego samego GSa, też jestem z Wawy, masz skóry czarne czy jasne? Bo generalnie moja tapicerka po 290.000 wygląda według mnie wciąż super, a przez to że jest czarna to nie widać po niej upływu czasu, ale podejrzewam że jak by wyprać ją porządnie to by cysterna czarnej wody z tego wyszła :D Co będziesz robił?

Pozdro
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Skóra półanilinowa / anilinowa - weryfikacja

Post autor: Phil »

MateoM pisze:Phil, a co masz na myśli przez "zabieram się do konserwacji", sam będziesz coś robił czy oddajesz do zakładu detailingowego? Parząc po miniaturce mam takiego samego GSa, też jestem z Wawy, masz skóry czarne czy jasne? Bo generalnie moja tapicerka po 290.000 wygląda według mnie wciąż super, a przez to że jest czarna to nie widać po niej upływu czasu, ale podejrzewam że jak by wyprać ją porządnie to by cysterna czarnej wody z tego wyszła :D Co będziesz robił?

Pozdro
Hej Mateo. Zazwyczaj konserwowałem skórę sam, tak samo chcialem zrobić teraz ale muszę dobrać odpowiedni środek. Kiedyś używałem fajnych kosmetyków Gliptone i widzę ze jest też wersja właśnie do skór półanilinowych, dlatego chciałem zweryfikować jej rodzaj w moim aucie. Dodam że u mnie też skóra w kondycji perfekcyjnej ale podejrzewam że poprzedni właściciel mocno o nią dbał. Chciałbym zachować ten efekt, w moich poprzednich autach robiłem taki zabieg 1-2 / rok i pozawalało to łądnie utrzymać tapicerkę. Ja mam jasną (biało-szara) więc ryzyko zabrudzenia większe niż u Ciebie. Pozdro!
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: Skóra półanilinowa / anilinowa - weryfikacja

Post autor: kapelan78 »

Gliptone gt 12 i gt 13 są do naszych skór.na pewno
Awatar użytkownika
junior07ddz
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2017, o 23:18
Model Lexusa: is300h
Skąd:: Bremen
Kontakt:

Re: Skóra półanilinowa / anilinowa - weryfikacja

Post autor: junior07ddz »

A do półanilinowych nie jest przypadkiem gliptone 15.5 i 13.5 ?
Ostatnio byłem również na etapie wyboru środka do swojej skóry i sam nie byłem pewien co do wyboru
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Skóra półanilinowa / anilinowa - weryfikacja

Post autor: Phil »

Chyba właśnie 13.5 & 15.5, np tutaj:
http://allegro.pl/gliptone-gt13-5-gt15- ... 43036.html
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: Skóra półanilinowa / anilinowa - weryfikacja

Post autor: kapelan78 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości