GS MKII niepoprawna temperatura po stronie kierowcy

Problemy dotyczące modelu GS
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS MKII niepoprawna temperatura po stronie kierowcy

Post autor: Pawcio1979 »

A spotkał się ktoś z takim przypadkiem jak u mnie?
Regulacja temperatury (ciepło / zimno) działa tylko dla kierowcy i na przednią szybę po stronie kierowcy. Pozostałe nawiewy tj. przednia szyba po stronie pasażera, wszystkie nawiewy pasażera, nawiewy centralne z tyłu i nawiewy na stopy z tyłu dmuchają tylko zimne powietrze.
Bez różnicy jest czy włączę solo czy dual na panelu, bez różnicy jaka temperaturę ustawi pasażer. Cały czas dmucha zimne.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: GS MKII niepoprawna temperatura po stronie kierowcy

Post autor: ghostmateus »

Też tak mam że po stronie kierowcy zimno a po stronie pasażera ciepło. Jak zaczynam podnosić temperaturę to już z obu stron daje ciepło
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS MKII niepoprawna temperatura po stronie kierowcy

Post autor: Pawcio1979 »

Mam padnięty silnik serwa od klapy ciepło-zimno. To znaczy jak rusze palcem to silnik się kręci i zacina się.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
RAVEN1942
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2017, o 10:51
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: GS MKII niepoprawna temperatura po stronie kierowcy

Post autor: RAVEN1942 »

Podepnę się pod temat. Mam podobny problem z temperaturą w moim GS, praktycznie od kupienia auta 2 lata temu i mówiąc szczerze ręce mi już opadają. Początkowo z nawiewów po str kierowcy leciało zimne powietrze, pasażera letnie, ust temp na 30 st. Kilkukrotna wymiana płynu chłodniczego - od kupienia auta Prestone gotowy płyn, wcześniej był czerwony, przez 2 lata 3 czy 4-krotnie wymieniany płyn, 2 -krotnie płukana nagrzewnia pod ciśnieniem, za każdym razem zabieg pomagał na ok 1-2 tyg, jeden z "mądrych" mechaników polecił zamontowanie elektrycznej pompki od mercedesa do cieczy chłodzącej tuż przed nagrzewnicą, co okazało się złym pomysłem, na początku tego roku nagrzewnica wymieniona na nową, zamiennik z USA, w starej widoczne były białe gluty pomieszane z kawałkami zardzewiałego metalu, przypominały trochę stwardniałą wazelinę. Po wymianie problem ustąpił. W chwili obecnej po stronie kierowcy leci w miarę ciepłe powietrze, po str pasażera zimne, dual oczywiście wyłączony, oleju (ENEOS Sustina 5W40) nie ubywa i nie przybywa, płynu chłodniczego również. W aucie jest inst LPG. Był również wymieniony termostat (Mahle Behr) i chłodnica cieczy (Nissens), dodam, że po wymianie termostatu w trasie położenie wskazówki temp silnika jest o 2-3mm niższe niż w mieście (wtedy jest dokładnie pośrodku zakresu) Bardzo proszę o pomoc!
RAVEN1942
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2017, o 10:51
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: GS MKII niepoprawna temperatura po stronie kierowcy

Post autor: RAVEN1942 »

Ponawiam prośbę o jakieś wskazówki skąd bierze się problem z ogrzewaniem w moim lexie, bo aden mechanik nie potrafi znaleźć przyczyny..
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości