GS MK3 - dziwne ocieranie przedniego koła

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

GS MK3 - dziwne ocieranie przedniego koła

Post autor: MateoM »

Cześć,

mam do Was pytanie. Od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne "ocieranie" w okolicach przedniego lewego koła. Ma to miejsce tylko podczas mocnego skrętu w lewo, chyba dodatkowym czynnikiem jest jeżeli auto ma oprócz tego jakieś przeciążenie na prawą stronę, np. wjazd non stop pod górę ze stałym skrętem w lewo na parkingu naziemnym, mocne górskie zakręty o 180 stopni przy niskiej prędkości.

Jest to o tyle dziwne, że wcześniej nic takiego nie miało miejsca, opon ani felgi nie zmieniałem, jest to 245/40-18 i przez ponad 1,5 roku nic nigdy nie ocierało. Nie ma śladu tarcia na oponie, nie obluzowało się też nic widocznego gołym okiem skręcając koło mocno i oglądając, nadkole wygląda na takie jak było wcześniej. Nie jest to też ocieranie jednostajne, tylko przerywane - tak jakby np. tylko kawałek koła ocierał, jakby opona miała wielkiego guza więc jest dźwięk na zasadzie fru, fru, fru, a nie fruuuuu :) Sorry, ale tylko tak mogę to wytłumaczyć...

Poza tym żadnych objawów, kierownica skręca się lekko, nie trzęsie podczas jazdy na wprost z żadną prędkością, jakieś pomysły co to może być?
michal_lwo
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 5 lis 2017, o 09:32
Model Lexusa: LS460 2006 Prestige
Skąd:: Legionowo
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: GS MK3 - dziwne ocieranie przedniego koła

Post autor: michal_lwo »

Hej. Co bylo przyczyną tego obcierania, bo mam podobnie.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS MK3 - dziwne ocieranie przedniego koła

Post autor: DawGad »

Miałem podobnie podczas skrętu w lewo w lewym kole, założyłem dystanse i jest ok
Obrazek
michal_lwo
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 5 lis 2017, o 09:32
Model Lexusa: LS460 2006 Prestige
Skąd:: Legionowo
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: GS MK3 - dziwne ocieranie przedniego koła

Post autor: michal_lwo »

DawGad pisze:Miałem podobnie podczas skrętu w lewo w lewym kole, założyłem dystanse i jest ok

Czy felga, do której założyłeś dystanse była oryginalna od tego modelu? Ja na aucie mam 18" felgi Lexus OEM dedykowane do tego modelu.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS MK3 - dziwne ocieranie przedniego koła

Post autor: DawGad »

michal_lwo pisze:
DawGad pisze:Miałem podobnie podczas skrętu w lewo w lewym kole, założyłem dystanse i jest ok

Czy felga, do której założyłeś dystanse była oryginalna od tego modelu? Ja na aucie mam 18" felgi Lexus OEM dedykowane do tego modelu.
Tak oryginalna, obcierało tylko i wyłącznie podczas skrętu w lewo, obcierało o wewnętrzną część nadkola. Dystanse zakupiłem bo zmieniałem felgi na lato(12mm i po problemie) nie dociekałem co mogło być przyczyną. Chętnie się dowiem
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości