Przednia szyba czołowa

Problemy dotyczące modelu IS
pobsky8
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Turzyn
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: pobsky8 »

ehh....
Też mam szybkę do wymiany...

Panowie co myslicie o tej?

https://sklep.intercars.com.pl/produkty ... 7503850200

Co to znaczy że jest to "zielona"?

Saint - Gobain to zaufany producent w końcu :)
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: boyar »

zielona to znaczy, że jest normalna od IS'a, lekko przyciemniana na zielono. Np. Mercedes przyciemnia na niebiesko. Każda szyba jest fabrycznie lekko przyciemniona, w większości zielona.
pobsky8
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Turzyn
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: pobsky8 »

Czyli te w IS200/IS300 sa zielone?

Mercedes robi niebieskie przy wersjach Avantgarde :)
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: boyar »

trak, są zielone. wsiądź do samochodu obniż szybę boczną i będziesz widział że jest zielona ;)
piter_79
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2011, o 19:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gostyń
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: piter_79 »

panowie, poszukuje przedniej szyby do IS200 z podgrzewaniem bez mocowania lusterka tzn. do przedlifta LHD, macie jakies namiary, ceny, bo narazie jest z tym lipa, znalazlem bez mocowania i bez grzania, albo z mocowaniem i grzaniem, orientujecie sie ewentualnie czy to mocowanie mozna jakos nieinwazyjnie i bez szkody usunąć?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: endrju1 »

Bez mocowania (czyli przedlift) i z grzaniem są kosmicznie drogie (różnica pomiędzy 400 parę zł za polifta grzanego a 1200 i w górę za przedlifta). Ja jak wymieniałem to wziąłem od polifta (z mocowaniem i podgrzewaniem)i mocowania praktycznie nie widać, zasłania je lusterko. Z tego co wiem jest ono fabrycznie klejone na klej do szyb, da się je wyciąć.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: gmiter »

Ktoś poleca zakład w Gdańsku/Gdyni i okolicach na wymianę szyby? Mam już zniszczon konkretnie od jazdy i centralnie na środku mały odprysk od kamienia.
gregoo
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2019, o 10:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Przednia szyba czołowa

Post autor: gregoo »

Cześć,
odkopię temat gdyż mam solidne pęknięcie na przedniej szybie. Czy ktoś może polecić gdzie w Warszawie/okolicach mogę sprawnie ją wymienić?
jeszcze naiwne pytanie o podgrzewanie (jestem świeżym posiadaczem IS200 polift rocznik 2004 i wiedzą w zakresie tego modelu i ogólnie motoryzacji nie grzeszę). W moim egzemplarzu szyba nie jest podgrzewana, czy można zamontować szybę podgrzewaną? (w sensie czy to tylko kwestia podpięcia kabelków czy jest to jakaś dodatkowa instalacja i jeżeli samochód nie był fabrycznie wyposażony w podgrzewanie szyby przedniej to nie jest to możliwe?)
pozdrawiam,
GG
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości