Podwozie progi korozja

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Podwozie progi korozja

Post autor: prodigy007 »

Witam
mam pytanie co do blachy w IS...Blachy sa ocynkowane czy jak to sie tam zwie takie zabezpieczenie antykorozyjne tyle wiem,
Jak tam jest z podwoziem bo mam klienta z dosc tanim ISem tylko mowi ze progi do poprawy.
Mozliwe ze pogniły troszke czy np ktos dał d... i wjechał na ten ocynk ze szlifierka i po ocynku??
Jak to z tym jest????
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: lubelak88 »

blacha jest bardzo dobrze zabezpieczona i to się nazywa ocynk:) , ja osobiście nie widziałem is pordzewiałego chyba,że miał jakieś przygody:/
więc wydaje mi się ,że ktoś coś zwalił:) :hobby:
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: michalm320 »

Jak dla mnie ocynk to żadne zabezpieczenie. Karoseria pracuje, ocynk pęka, dostaje się wilgoć i po sprawie. Nie oszukujmy się IS Mk1 ma już swoje lata i coś może wyjść. Jak dla mnie progi w tych autach nie należą do wybitnie zabezpieczonych. Po pierwsze na łączeniu nadkoli z progami są te plastikowe nakładki... jak ja to zdjąłem po kupnie to się za głowę złapałem... szlam, błoto, woda, śmieci...masakra...wyczyściłem to, wysuszyłem i tam niestety powierzchniowa rdza była (wyczyściłem, zabezpieczyłem całe nadkola. Jest ok. Ale nakładek nie zakładałem już i przynajmniej jest tam sucho). Druga sprawa to te śmieszne gumki które są od wewnątrz nadkoli i od spodu w progach... tamtędy też się wilgoć dostaje i progi mogą rdzewieć. Tak czy siak ja progi zabezpieczyłem tym: http://www.valvolinepolska.pl/pr,120,tectyl_ml.html
Obrazek
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: prodigy007 »

Stestuje ten specyfik :dirol:
domin
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2013, o 14:45
Model Lexusa: IS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: domin »

Szukałem z różnych źródeł informacji, o zabezpieczeniu blach IS-a. Ogólnie mówiąc opinie o aucie takie, że problem praktycznie nie istnieje (na pewno jest dużo lepiej niż w e46). Mimo to oględziny wskazane. Poniżej przykład "szwajcara" (nie wiem tylko, czy to bezwypadek).
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: carinus »

Dowiedz sie dokładniej co tym progom dolega,może tylko przetarte i powierzchniowa korozja,ale może ktoś jechał szpachlem elementy po wypadku i blachy już nie ma.Na pewno fabryczne zabezpieczenia nie pozwola na jakies kwiatki na progach.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: michalm320 »

Tak zgniłego Lexusa to ja jeszcze nie widziałem... http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... 00&asrc=st
Ten to ma chyba już dziurę w progu: http://www.autoscout24.de/Details.aspx? ... 00&asrc=st
Obrazek
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: prodigy007 »

Bry :biggrin2:

Wiosna sie robi wiec przydałoby sie zakonserowac podwozie, roznych rzeczy juz probowałem i narazie mam 2 wg mnie opcje jedyne sensowne.

Pierwsza: wydrapac rudawe na to BRUNOX( odrdzewiacz z epoksydem) potem cortazin(podklad) i bitex (guma) dosc popularne rozwiazanie.
Ostatnio napotkalem druga opcje zastanawiam sie nad nia bo duzo mniej pier**** znaczy pracy przy tym wszystkim

Czyli wydrapac rude na to MINIA (podklad tlenkowy) taka farba antykorozyjna i na to wspomniany Bitex po tym mozna jeszcze poprawic (podobno) farba chlorokauczukowa.

Co myslicie?? zastanawia mnie metoda numer 2. probował ktos?? :wink:
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: michalm320 »

Brunoxa odradzam. W Hondzie miałem drobną korozję na nadkolu od wewnątrz. Zdrapałem to co luźne, brunox i konserwacja na pędzel BOLL... po 3 miesiącach ruda na wierzchu. Drugie podejście zrobiłem farbą tlenkową, taka czerwona do statków (chyba to samo co minia), po 3 miechach nic nie wyszło a później to już nie wiem bo sprzedałem auto. Poza tym brunox bardzo długo schnie. Ponoć cortanin jest lepszy i schnie bardzo szybko.
Obrazek
prodigy007
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: zywiec
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: prodigy007 »

Ja wlasnie odradzam z całego serca BOLLa, przerabiałem ten temat i twierdze ze ten preparat sie nadaje nawet do wyrzucenia :najper: :lame:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości