Podwozie progi korozja

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: twiti7 »

jordi007 pisze:Pisaliscie ze w progu sa 2 zaslepki demontuje to sa 3 pacztek srodek i koniec widziałem bo wymieniałem caly próg tak przynajmniej u mnie jest blacharz mowil walic przez nie co kilka lat preparat i nie ma prawa byc rdzy
U mnie ASO zamazało środkowe jak coś robili po poprzednich właścicielach z progami i mam mała z przodu i na końcu w nadkolu.
e_mil
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 11 cze 2016, o 20:39
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: e_mil »

Moim zdaniem, to że wychodzi coś na wierzchu samochodu, niestety, często oznacza, że źle dzieje się od środka. Te samochody, mówię tu o 1 generacji, mają już swoje lata i np. w przypadku mojego, fabryczne zabezpieczenia (od zewnątrz) są/były dość solidne, do tego stopnia, że blachy "kiszą się" od środka.... Tak mi to tłumaczył lakiernik, pokazując co i jak. Druga sprawa, to co też wspominał kolega wcześniej, każdy samochód był inaczej użytkowany przez te 12-17 lat.
Kiedy się o tym dowiedziałem? Ano wtedy gdy pojechałem do lakiernika usunąć pęcherzyki z progu, o których koledzy wczesniej wspominali. Lakiernik podszedł ze szpachelką i zaczął zdrapywać w tym miejscu lakier, po czym zaczął od spodu (gdzie niby wszystko cacy wyglądało) i okazało się że próg by zeżarty, tylko z wierzchu ładnie wyglądało. Wydłubaliśmy dziurę, bo i tak ruda - i tak trzebaby było wstawiać blachę i zaglądamy głębiej, a tam ruda... Obecnie samochód stoi u znajomego i "pozbywa" się rdzy, bo chcę nim jeszcze pojeździć, a poza tym, sumienia bym nie miał sprzedawać komuś.
Dam znać jak skończę walkę :)
lemury3
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2017, o 17:56
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Krzeszowice
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: lemury3 »

Cześć,
Nie chcę rozpoczynać nowego wątku, więc dopisze się tutaj z moim pytaniem - czy orientujecie się może czy progi do sport crossa są takie same czy inne niż w sedanie? Dzięki
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: rafiq2144 »

Wszystko powinno podpasic. Ale szczerze lepiej nie bierz uzywek, tylko niech Ci to kumaty blacharz dorobi. Co nowe to nowe jednak i jak blacharz dobry to to wytrzyma dluzej, niz oemowe progi, wyciete z najpewniej pelnoletniego juz auta.
lemury3
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2017, o 17:56
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Krzeszowice
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: lemury3 »

Jadę dzisiaj do blacharza na ocenę -zobaczymy co powie. Poprzedni blacharz stwierdził, że ciężko będzie dopasować, bo blacha w progach w lexie jest gięta w wielu wymiarach
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: endrju1 »

Ja nie widzę problemu we wzięciu zdrowej używki i zakonserwowaniu jej po wspawaniu.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: blue »

Również tak twierdzę. Próg z kawałka blachy dobrze wyprofiluje tylko dobry spec, a takich jest teraz mało. Gotowy kawałek wspawa każdy "Pan Mieczysław". Do tego podkład reaktywny, konserwacja i będzie na długo.
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: rupert »

endrju1 pisze:Ja nie widzę problemu we wzięciu zdrowej używki i zakonserwowaniu jej po wspawaniu.
Ja rozważałem i dyskutowałem różne opcje, ale ostatecznie tak właśnie zrobiłem. Blacharz na początku sam powiedział o dogięciu czegoś samodzielnie, po czym jednak pokręcił nosem zwracając uwagę na sposób profilu progów w IS200. Skończyło się więc na używce od Rikiego (polecam).

Chciałbym to jednak teraz jakoś zabezpieczyć, jak się pogoda ustabilizuje, ale jeszcze kompletnie nie wiem, jak do tego się zabrać. Jeśli ktoś orientuje się w temacie to będę wdzięczny za radę.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: piotrek_camry »

Do środka wosk do profili zamkniętych i nie żałować materiału, a na zewnątrz np Noxudol, czy coś podobnego, aby nie Boll bo się do niczego nie nadaje.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: rafiq2144 »

Prawda, baranek bolla nawet struktury nie robi, chyba ze ja trafilem jakas wadliwa partie. A o jego wlasciwosciach ochronnych juz nawet nie wspominam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości