Podwozie progi korozja

Problemy dotyczące modelu IS
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: rupert »

Dzięki za rekomendacje. A czy zabierać się do tej roboty bez sprężarki powietrza?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: blue »

Można nakładać pędzlem.
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: rupert »

mam na myśli profile zamknięte :)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: blue »

Tam sprayem też można to zrobić dobrze. Kwestia długości rurki ale tą można sobie przedłużyć.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: gmiter »

Witam,

Jako że u siebie mam także kłopoty z progami i szukam blacharza/lakiernika w Bydgoszczy chciałem zapytać jaki jest orientacyjny koszt wstawienia blachy wpróg i spawania całego elementu? Ewentualnie ile kosztuje wstawienie całego progu używanego razem z malowaniem itp?
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: rafiq2144 »

Za wstawienie całego progu róźnie mogą skasować, zależy jak się liczą, ale pewnie ok 400-600zł za stronę z malowaniem w kolor i konserwacją może być. Najlepiej podjechać do paru warsztatów i podpytać.
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: darek007 »

Z racji ze i u mnie jest próg do zrobienia (przy tylnym nadkolu) udałem sie do kilku blacharzy. Jeden z nich powiedział że nie warto robić progu póki ni ema jeszcze dziury. A jedynie schodzi - nie wiem czy to lakier czy jakas powłoka bitumiczna . Od środka czuć - naciskając na odpowiedni fragment - że jest rdza. Poradził mi ów fachowiec aby nie wstawiać blachy gdyż rozgrzanie w przyszłości przysporzy większych problemów i rdza pojawi sie znacznie szybciej. Wobec tego postanowiłem na razie zakonserwować wnętrze progu i z zewnątrz fragmentu progu gdzie odeszła masa bitumiczna.
Szukałem informacji na temat chemii i wybór padł na produkty typu fertan, ferpox i później woski zabezpieczające. Zarówno wewnątrz progu i z zewnątrz można zastosować fertan, który wchodzi w reakcję z rdzą. Cały proces od rozpoczęcia prac (oczyszczenie i konserwacja) po zakończenie (malowanie lakierem bazowym) jest troche czasochłonny z uwagi na specyfikę w/w produktów. Ja postanowiłem że wykorzystam najpierw taką drogę naprawy/konserwacji progów. Jeśli to nie zda egzaminów zdecyduje sie na wymianę.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: rafiq2144 »

Z blachą faktycznie tak jest, że spaw rdzewieje pierwszy, ale jednak może lepiej wstawić jednak tam łatkę, niż czekać, aż nie będzie do czego przyspawać?;) Każdy spec może uważać trochę inaczej w każdym warsztacie, wiec tutaj trzeba znaleźć takiego z teorią, która nam się najbardziej spodoba.
A na rdzę polecam środek R-Stop, na aledrogo puszka 100ml kosztuje chyba parenaście złotych, a działa faktycznie nieźle, będę go używał przy konserwacji podłogi, bo punktowo mi gdzieniegdzie powychodziły małe purchle(odpryski od kamieni pewnie, bo to jest tam, gdzie nie ma osłon plastikowych).
lexus2016111
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 12:08
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: lexus2016111 »

Witam
Mam problem właśnie odnośnie progu otóż kilka miesięcy temu robiłem progi lewa jaki i prawa strona . Fabrycznie była tam naklejka folia bezbarwna więc kupiłem folię bezbarwna i zabrałem się do pracy . Zacząłem przyklejac folię podgrzalem trochę opalarka i chciałem poprawić a tam razem z folia odszedł płat lakieru do podkładu aż rozlozylem ręce jak to możliwe? Czy to moja wina czy wina złych lakierów i lakiernika? Reklamować to ?
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Podwozie progi korozja

Post autor: rafiq2144 »

Jak odszedl jakier do podkładu to znaczy, że słabo przygotowane było, albo troche za mocno podgrzałeś tą opalarką(chociaż tu raczej chyba to pierwsze).
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości