[IS200] Prowadnica zmiany biegów(?)

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

[IS200] Prowadnica zmiany biegów(?)

Post autor: IgoR_KilleR »

Witam, czy orientujecie się może, czy jest szansa, żeby w IS zamontować takie coś? http://www.germanexotics.com/index/Sunr ... _lever.jpg (nie mogę wstawić obrazka w tagi.)
Chodzi mi dokładnie o tą jakby ramkę, w której porusza się drążek zmiany biegów.
Zawsze podobały mi się tak wykończone lewarki jak np w Lamborghini.

Szukałem na allegro w akcesoriach tunerskich, ale nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Prowadnica zmiany biegów(?)

Post autor: forest »

jeżeli jakiś ślusarz/rzeźbiarz wydzierga Ci coś takiego - pasującego do ISa - to "wszystko można zrobić" :D bo od lambo nie będzie pasić :D hehe
SC430 '2002
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Prowadnica zmiany biegów(?)

Post autor: janasek »

Z tego co wiem to jest tylko kwestia wizualna tej blaszki, więc nie powinno być problemu. Problemem może być dostępność tego elementu, w PL raczej na pewno tego nie dostaniesz, trzeba poszukać w UK, USA lub Japoni. Może tam coś się znajdzie.

Generalnie prowadzenie poszczególnych biegów pozostaje bez zmian, więc może łatwiej będzie dorobić coś takiego z nierdzewki z grawerem i po temacie? Tylko trzeba pomyśleć nad systemem mocowania do konsoli środkowej skrzyni biegów. W moim przekonankiu powinieneś się zamknąć w stówce za ten element + drążek zmiany biegów z gałką.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Prowadnica zmiany biegów(?)

Post autor: Ralfx »

Ja się zastanawiam tylko czy to będzie symetrycznie wyglądać - w sensie czy biegi wejdą po takich torach żeby to symetrycznie wyglądało. Znam samochody gdzie każdy bieg ma inny skok :P
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] Prowadnica zmiany biegów(?)

Post autor: lukas78 »

W IS generalnie biegi wchądzą dość ciasno i krótko także myślę, że coś takiego szło by bez wiekszego problemu wkomponować. W związku z tym podzielam opinie kolegi janaska, że najlepiej to poprostu dorobić w jakiejś manufaktórze, gdzie na początek zrobić samemu jakąś formę z niezagróbej blachy po to by zobaczyc jak to by funkcjonowało ;)
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Prowadnica zmiany biegów(?)

Post autor: janasek »

Nawet jeżeli każdy bieg ma inne prowadzenie, to taka nieregularna "choineczka" też może dodawać szyku i elegancko wyglądać. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości