[is220d] Oznakowanie szyby

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: klexus »

LinkPL posłuchaj tego, w tym modelu IS 220d podaja średniego spalania 6,3L a tu wychodzi 12 L i co uwazasz ze to normalne?? bo ja owszem zgodzę sie z różnicą rzędu 10-20% ale nie prawie 100%,
Wiem ze dane fabryncze odnośnie spalania mocną zaniżają, ale wydaje mi sie ze jak na 2,2 diesel to duzo pali.
I nie rozumiem tego ze 177KM MUSI TYLE SPALIĆ, moc nie ma za dużo wspólnego ze spalaniem w samochodach do normalnego użytkowania,
Z tego co wiem to pojemność decydowała o spalaniu, mam znajomego który jezdzi audi A6 z 5,2 FSI moc piekielna jak i spalanie, drugi ma tez audi tyle ze A4 2,7 bi turbo spalanie o połowe mniejsze a wrazenie z jazdy prawie takie same
Co do D4D to nie wiem czy wiece ale na polske miał być pisany nowy soft, silnik źle znosił paramatry naszego paliwa tj. za duzo siarki, i dużo ładował na 5 wtrysk paliwa w celu wypalania sadzy i wynik na 100KM był tragicvzny 11-13l
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Ralfx »

janasek pisze:To co to jest? W124?'86r? :biggrin2:

Pozdro
Land Cruiser imo koło 90'
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: janasek »

...imo :?:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Ralfx »

janasek pisze:...imo :?:

Pozdro
in my opinion
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: LinkPL »

klexus pisze:LinkPL posłuchaj tego, w tym modelu IS 220d podaja średniego spalania 6,3L a tu wychodzi 12 L i co uwazasz ze to normalne?? bo ja owszem zgodzę sie z różnicą rzędu 10-20% ale nie prawie 100%,
Wiem ze dane fabryncze odnośnie spalania mocną zaniżają, ale wydaje mi sie ze jak na 2,2 diesel to duzo pali.
I nie rozumiem tego ze 177KM MUSI TYLE SPALIĆ, moc nie ma za dużo wspólnego ze spalaniem w samochodach do normalnego użytkowania,
Z tego co wiem to pojemność decydowała o spalaniu, mam znajomego który jezdzi audi A6 z 5,2 FSI moc piekielna jak i spalanie, drugi ma tez audi tyle ze A4 2,7 bi turbo spalanie o połowe mniejsze a wrazenie z jazdy prawie takie same
Co do D4D to nie wiem czy wiece ale na polske miał być pisany nowy soft, silnik źle znosił paramatry naszego paliwa tj. za duzo siarki, i dużo ładował na 5 wtrysk paliwa w celu wypalania sadzy i wynik na 100KM był tragicvzny 11-13l
To jest średnie spalanie, co nie ma nic wspólnego z tym które pokazuje komputer. Dziewczyna nawet nie podała danych zmierzonych empirycznie tylko ślepo wierzy w to co elektronika policzy... Elektronika sprawdza się w chwili gdy jedziemy autostradą, robimy dużo km i wtedy to ma sens kierowanie się nią. A jeśli samochód non stop przyspiesza i zwalnia to elektronika się gubi, ponieważ nawet niewielki błąd skalowania może tutaj w dłuższym terminie prowadzić do dużego przekłamania. Mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli.

I jeszcze raz ... Nie da się oszukać fizyki ... jeśli chodziłeś na fizykę to żaden silnik nie jest perpetum mobile, i jeśli chcesz z niego wydostać więcej mocy, to musisz przyłożyć proporcjonalnie więcej energii ... W tym konkretnym przypadku, trzeba wziąć pod uwagę oprócz sprawności silnika jego zalety ekologiczne, które w tym konkretnym przypadku nie przekładają się na zwiększoną moc. Chodzi mi tutaj o piąty wtrysk w układzie wydechowym ...

Wnioski z tego powinny Ci trochę wyjaśnić ... http://autowiedza.republika.pl/moc_i_sprawnosc.html

Po za tym ogromny wpływ na ekonomiczność ma w tym przypadku zastosowana skrzynia biegów, bo to dzięki niej samochód wykorzystują swoją moc w zależności od preferencji prowadzącego...


A moja druga kosa, która uwielbia zajadać wszelkiego rodzaju paliwo to 4-runner 96'. Szerokie opony 265 i duży ciężar powodują, że na trasie pali około 10 litrów(110-120km/h) i 9 litrów (80-90km/h). W terenie nawet nie liczę, bo mogło by braknąć 15 litów ;)
How far We can go ...
Agusikm
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 lis 2010, o 21:26
Model Lexusa: IS220d
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Agusikm »

Witam ponownie ;)

z newsów nie mam na razie nic ciekawego do dodania poza tym ze temat spalania is220d jest już dla mnie zamknięty. przejechałam 300 km, zatankowałam na tej samej stacji nawet przy tym samym dystrybutorze i wlałam 33 litry.... byłam 150 km poza miastem więc cykl czysto miejski to nie był tylko mieszany. Badania emiryczne zostały przeprowadzone wynik 11 l/100km. Na zimę zmieniłam na 16 i generalnie tak jak już napisałam ekonomia i lexus nie idą w parze ale już się tym nie przejmuję bo zwariowałabym. Chce się cieszyć z samochodu bo ma w sobie klasę oraz sportowe zacięcie i to mnie w nim urzekło. Jest jeszcze jedna rzecz która niestety jest nie do przeskoczenia i bynajmniej jak niektórzy myślą nie jest wybrykiem mojej fantazji. Ale to będę walczyć z serwisem a jak nie to w ktw z polecenia tomkab. Ale pewnie do kolegów z ktw i tak i tak się przejadę jak tylko trochę luźniej będę miała w pracy.
pozdrowionka
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: klexus »

LinkPL pisze:
klexus pisze:LinkPL posłuchaj tego, w tym modelu IS 220d podaja średniego spalania 6,3L a tu wychodzi 12 L i co uwazasz ze to normalne?? bo ja owszem zgodzę sie z różnicą rzędu 10-20% ale nie prawie 100%,
Wiem ze dane fabryncze odnośnie spalania mocną zaniżają, ale wydaje mi sie ze jak na 2,2 diesel to duzo pali.
I nie rozumiem tego ze 177KM MUSI TYLE SPALIĆ, moc nie ma za dużo wspólnego ze spalaniem w samochodach do normalnego użytkowania,
Z tego co wiem to pojemność decydowała o spalaniu, mam znajomego który jezdzi audi A6 z 5,2 FSI moc piekielna jak i spalanie, drugi ma tez audi tyle ze A4 2,7 bi turbo spalanie o połowe mniejsze a wrazenie z jazdy prawie takie same
Co do D4D to nie wiem czy wiece ale na polske miał być pisany nowy soft, silnik źle znosił paramatry naszego paliwa tj. za duzo siarki, i dużo ładował na 5 wtrysk paliwa w celu wypalania sadzy i wynik na 100KM był tragicvzny 11-13l
To jest średnie spalanie, co nie ma nic wspólnego z tym które pokazuje komputer. Dziewczyna nawet nie podała danych zmierzonych empirycznie tylko ślepo wierzy w to co elektronika policzy... Elektronika sprawdza się w chwili gdy jedziemy autostradą, robimy dużo km i wtedy to ma sens kierowanie się nią. A jeśli samochód non stop przyspiesza i zwalnia to elektronika się gubi, ponieważ nawet niewielki błąd skalowania może tutaj w dłuższym terminie prowadzić do dużego przekłamania. Mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli.

I jeszcze raz ... Nie da się oszukać fizyki ... jeśli chodziłeś na fizykę to żaden silnik nie jest perpetum mobile, i jeśli chcesz z niego wydostać więcej mocy, to musisz przyłożyć proporcjonalnie więcej energii ... W tym konkretnym przypadku, trzeba wziąć pod uwagę oprócz sprawności silnika jego zalety ekologiczne, które w tym konkretnym przypadku nie przekładają się na zwiększoną moc. Chodzi mi tutaj o piąty wtrysk w układzie wydechowym ...

Wnioski z tego powinny Ci trochę wyjaśnić ... http://autowiedza.republika.pl/moc_i_sprawnosc.html

Po za tym ogromny wpływ na ekonomiczność ma w tym przypadku zastosowana skrzynia biegów, bo to dzięki niej samochód wykorzystują swoją moc w zależności od preferencji prowadzącego...


A moja druga kosa, która uwielbia zajadać wszelkiego rodzaju paliwo to 4-runner 96'. Szerokie opony 265 i duży ciężar powodują, że na trasie pali około 10 litrów(110-120km/h) i 9 litrów (80-90km/h). W terenie nawet nie liczę, bo mogło by braknąć 15 litów ;)
rozumiem ze te wszystkie wzory masz w jednym palcu, bo chodziłeś na fizyke nie to co ja.
weź spójrz na to ze strony przeciętnego śmiertelnika, chcesz powiedzieć ze jak na 2,2L to wszystko jest OK ze spalaniem bo ma 170KM, a jak VW z 1,9 targały po 200 i wiecej to powinny palić po 15L ON na 100??
No to ciekawi mnie ile pali wg twojej teorii nowy Land Cruiser V8 4500 Diesel ile 30/100KM??
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: tomekb »

klexus dobre pytanie
Awatar użytkownika
DARO78
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 16 paź 2010, o 15:46
Model Lexusa: gs300, rx300
Skąd:: Pułtusk
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

Re: [is220d] Oznakowanie szyby

Post autor: DARO78 »

witajcie przeczytalem te watki o spalaniu i powiem wam tak mialem w zyciu kilkanascie aut z roznymi silnikami i duzymi i malymi i dieslami i benzynami. Z mojego doswiadczenia kazde auto pali wiecej niz katalogowo ale... roznice sa w granicach rozsadku. A co do diesla i powiedzeniu ze ma palic duzo bo ma moc to nie zgodze sie nigdy z tym. Moj ojciec ma audi 130km hmm i przy mojej nie lekkiej nodze pali ok 7 litrow przy jego 6:) roznica litra max 1,5. A ja przed gs300 mialem mitsubishi pajero 3.2 did 170km nie stare auto i palilo srednio ok 12 litrow. przykladowo trasa do zakopca zima z napedem wlaczonym wynik po 500 kilometrach 10 litrow na 100km nastepny przyklad trasa nad morze lato... po 400 kilometrach 8.8 litra. Miasto srednio ok 13 litrow. Czy to duzo czy malo? i masa tez dosc sporo bo pajero w longu. A ten 1K-ZT w toyocie hmm zywotne jednostki napewno ale czy oszczedne? ma moj kolega i wiem cos o tym... spalanie wieksze niz pajero a mocy sporo mniej.

sorki za brak polskiej trzcionki ale pisze w biegu...wybaczcie.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [is220d] Oznakowanie szyby

Post autor: LinkPL »

Walka z serwisem zawsze wychodzi na dobre ...

Nowe diesle to już nie te same silniki co kiedyś. Teoretycznie Twój lex pali o drobinę za dużo, bo dałbym mu jakieś 9 litrów na trasie i nie powinien zajadać więcej.

Co do nowego Land Cruisera to 3 dyszek nie wszamie, ale 18-20 to myślę że spokojnie się pożywi ...

Jak widać nowy diesel Toyoty nie jest udanym drapieżnikiem, bo masa ludzi narzeka na te samochody. Uważam, że trochę przegięli z zaawansowanymi technologiami w tym silniku i dlatego to wszystko tak się w nich sypie...

Oni po prostu przegięli ... Robili przecież bardzo dobre silniki do avensisa od 2003 i wcześniejsze w Carinach były nie do zdarcia. A nowe to byle co kosztuje pół samochodu...
Ostatnio zmieniony 18 lis 2010, o 23:04 przez LinkPL, łącznie zmieniany 1 raz.
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości