[IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamil87
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 4 paź 2010, o 23:05
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

[IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: Kamil87 »

Witam,
Moja IS-ka jest wyposażona w siedzenia materiałowe, marzy mi się mieć pół skórzane siedzonka i tu pytanie. Czy siedzenia z anglika bez problemu podejdą do wersji europejskiej? Jest kostka do podłączenia elektryki od siedzeń?
Na allegro za nie dużą kasę można znaleźć komplet takich siedzeń i jestem ciekaw, czy wystarczy tylko wymienić i mam wymarzone siedzonka ;)

Będę wdzięczny za pomoc.
Ostatnio zmieniony 1 lis 2010, o 12:14 przez Kamil87, łącznie zmieniany 1 raz.
THE HARD WAY IS THE ONLY WAY :)
Obrazek
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: forest »

tematu jeszcze nie ogarniałem... ale na chłopski rozum:
- kostki będą pasować jeżeli masz el. regulacje siedzeń... (nie wiem jak z ogrzewaniem)
- musisz patrzeć czy oba fotele z pół-skóry mają el. reg. bo było tak że kierowca miał a pasażer nie, zależy od wer. wyposażenia

najlepiej jeżeli masz el. reg. po dwóch stronach to chyba powinny pasić pół-skóry też z el. reg. po dwóch stronach... ;)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Kamil87
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 4 paź 2010, o 23:05
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: Kamil87 »

No właśnie problem polega na tym, że nie mam ani elektrycznej regulacji siedzeń ani ogrzewanych :down:
Z tego co się orientuje, to jeśli te nowe będą miał podgrzewanie to muszę tylko dokupić przyciski od ogrzewania i mam je.
Jeśli chodzi o elektrykę, to kurcze właśnie nie wiem. Muszę rzucić się pod siedzenie i zobaczyć, czy nie ma wolnych kostek.
Z tego co patrzyłem, to oba są regulowane elektrycznie, oczywiście mówię o tych nowych.
THE HARD WAY IS THE ONLY WAY :)
Obrazek
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: forest »

no jak nie masz kostek do siedzeń poprowadzonych (a pewnie nie masz, choć przyłącza gdzieś pewnie w instalacji są) to bedzie kicha, bo jak kupisz fotele z el. reg. to instalacje musisz ciągnąć....
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Kamil87
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 4 paź 2010, o 23:05
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: Kamil87 »

Później wyskoczę do samochodu i zobaczę jak to wygląda. W sumie do fotela to tylko zasilanie musi być, więc jeśli nawet kostki nie będzie, to tylko plus i minus będzie trzeba wyprodukować :ok:
THE HARD WAY IS THE ONLY WAY :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: Ralfx »

Pytanie jak inżynierowie to obmyślili - Czy pociągnli instalcje taką samą w każdym aucie (dla ułatwienia na linii produkcyjnej) czy zależnie od wyposażenia instalcja sie różniła.
Sprawdź sobie dokładnie. Może być nawet tak że kostki nawet nie będą na widoku.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: tomekb »

esli kostki beda to nie ma problemu jesli ich nie bedzie moze da sie sam materiał na siedzeniach przełozyc spyatj sie tapicera jakiegoś napewno da rade
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: forest »

tylko żeby tej pół-skóry nie naciągał na te materiałowe bo będzie kicha... musiałby zedrzeć oba komplety do gąbki... myśle że lepiej troche pogrzebać i założyć/dopasować całe ;)
SC430 '2002
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: maxkow »

Na moje powinno pasowac , tylko elektryke trzeba dorobic , przeciez wszystko jest w fotelu wiec potrzeba tylko pradu zeby je uruchomic.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: hydrant23 »

zgadzam sie z przedmowca praktycznie wystarczy tylko i wylacznie zasilanie - sterowanie ,silniczki i inne elementy sa przeciez w siedzeniu , tylko pamiec ustawien przy drzwiach (w gs) no i podgrzewanie zalacza sie z innego miejsca... najwazniejsze oby uruchomic regulacje siedziska , a reszta to kwestia checi i potrzeby...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości