[IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Problemy dotyczące modelu IS
pinki_1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 paź 2013, o 21:07
Model Lexusa: IS200
Skąd:: IRELAND
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: pinki_1 »

Czy moze mi ktos zdradzic tajemnice w jaki sposob mam zdjac tylne kanapy. jak mam sie za to zabrac.
Awatar użytkownika
Bochut
Lex user
Posty: 153
Rejestracja: 13 lis 2013, o 09:22
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Kujawy
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: Bochut »

na łączeniu siedziska z oparciem są przykręcone na śruby, jak je odkręcisz to siedzisko od przodu wyciągasz z zatrzasków do góry a oparcie podnosisz do góry i przewlekasz przez pasy ;) mniej więcej tak to działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Szybki
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2013, o 13:10
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: Szybki »

luka1994sz pisze:ja mam instalacje po obu stronach tylko nie mam jeszcze przycisków żeby to sprawdzić
Instalacja pod grzanie jest... Ja dziś u siebie zakładałem półskórę, wystarczy powpinać kostki założyć guziki i wszystko działa bez kombinowania :biggrin2:
Awatar użytkownika
damian
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 kwie 2014, o 13:53
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Marki
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: damian »

cześć, mam problem ponieważ dzisaj próbowałem założyć fotele skórzane z przodu(elektr) ale niestety nie wiem jak mam się za to zabrać ponieważ mam inne kostki :( czy ktoś może jest mi w stanie pomóc? :klucz:
Załączniki
11774669_872068802847936_788518072_n.jpg
(94.27 KiB) Pobrany 102 razy
11720054_872068799514603_1896778780_n.jpg
(68.64 KiB) Pobrany 102 razy
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: jordi007 »

Jesli dobrze pamietam to mniejsza jest od pasów wieksza od elektryki muszisz miec jeszcze wiazke od samochodu co była pełna elektryka albo z pinami sie bawic ale z tym to ja juz ci nie pomoge, siedzenia z anglika , obie strony elektryczne i jak jest w twoim aucie czy miałes elektryke
Awatar użytkownika
ksw
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 11:53
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: ksw »

Jeżeli założę Angliki i kierowca będzie manualny a więc brak regulacji wysokości to da się jakoś taki fotel posadzić niżej? Aktualnie na moim skreconym na max nadal czuje za wysoko więc przy takim bez regulacji może być słabo
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: endrju1 »

Albo trzeba tylko tapicerkę przełożyć, mechanizm zostawić jaki jest.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: tomcio105 »

endrju1 pisze:Albo trzeba tylko tapicerkę przełożyć, mechanizm zostawić jaki jest.
endrju1 przekładałeś może tapicerkę w taki sposób? Będę chciał coś takiego zrobić w drugim Lexie i zastanawiam się czy dużo pracy z tym przełożeniem. Wiesz też może jak ze spasowaniem różnicy lewy manual Anglik --> lewy elektryk Europa?
Dodam, że chcę przełożyć ciemną półskórę na jasną półskórę.
Z góry dzięki za info
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: endrju1 »

Jeszcze nie, ale nie wykluczam że jakoś koło wakacji, jak namierze dawce t będę się na coś takiego porywał. Właściwie to chce jeszcze inaczej, bo chce przy okazji oba elektryczne zrobić. Czytałem że to wykonalne, ale na oczy nie widziałem więc głowy nie dam.
Tak na logikę samo poszycie nie powinno się jakoś specjalnie różnic (zwłaszcza jak przekładamy pół skóra na pół skóra).
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana siedzeń na pół skórę

Post autor: tomcio105 »

endrju1 pisze:Jeszcze nie, ale nie wykluczam że jakoś koło wakacji, jak namierze dawce t będę się na coś takiego porywał. Właściwie to chce jeszcze inaczej, bo chce przy okazji oba elektryczne zrobić. Czytałem że to wykonalne, ale na oczy nie widziałem więc głowy nie dam.
Tak na logikę samo poszycie nie powinno się jakoś specjalnie różnic (zwłaszcza jak przekładamy pół skóra na pół skóra).
Jest to wykonalne na 100 %. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak wiązkę podpiąć :) Już tak sprzedawałem siedzenie z anglika to wiem, że ktoś taki manewr robił, nie pytałem jak to dokładnie poprowadzić.

No na logikę tak, tylko chodziło mi o to, że lewy anglik to manualny fotel, a lewy europejczyk elekt. więc z boku masz inne "mechanizmy" ustawiania fotela..
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości