Pierwszy nalot rdzy

Problemy dotyczące modelu IS
banny
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:18
Model Lexusa: is200
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Pierwszy nalot rdzy

Post autor: banny »

Cześć,

po zimie takie coś wyszło:

Obrazek

Obrazek

co robić? : - )
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Pierwszy nalot rdzy

Post autor: blue »

Porządnie to umyj, zdejmij te gumowe osłony i zobacz czy nie masz już końcówek progów do roboty.
banny
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:18
Model Lexusa: is200
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwszy nalot rdzy

Post autor: banny »

Ok. Orientacyjny koszt?
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pierwszy nalot rdzy

Post autor: Kuki »

Według mnie lewa strona już była wczesniej robiona, problem rdzewiejącego progu w tym miejscu tkwi w syfie, który zbiera się za tym plastikiem, ponadto brak odprowadzenia wody z progu i ruda z biegiem lat wyłazi. Koszt i rozmiar szkód oszacuje blacharz jak oszlifuje to miejsce.

Kiedyś gadałem z blacharzem na temat efektywnej roboty takich zgnitych miejsc, powiedział wprost, że to jest na krótką mete i żeby nie wiem jak sie spuszczać to z powodu warunków klimatycznych i soli prędzej czy pózniej ruda wróci.
banny
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:18
Model Lexusa: is200
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwszy nalot rdzy

Post autor: banny »

Dzięki @Kuki za odpowiedź.
Troche mnie zmartwiłeś, bo leszek, którego kupiłem miał być 100% ori... Salon PL, stos faktur z aso, te sprawy. Nic nie wiedziałem, że było cos wcześniej robione :mda:
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Pierwszy nalot rdzy

Post autor: agiless »

Niekoniecznie musiała być już tam wykonana naprawa choć niewykluczone. Rant nadkola to miejsce gdzie zbiera się piach i wigoć. Następują tam też mikro-tarcia plastikowego nadkola o rant blachy, powodujące przetarcie powłoki lakierniczej i korozja nieunikniona. Na razie masz wywity i czm prędzej ogarnie to odpowiedni blacharz, tym lepiej.
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pierwszy nalot rdzy

Post autor: Kuki »

agiless pisze:Niekoniecznie musiała być już tam wykonana naprawa choć niewykluczone. Rant nadkola to miejsce gdzie zbiera się piach i wigoć. Następują tam też mikro-tarcia plastikowego nadkola o rant blachy, powodujące przetarcie powłoki lakierniczej i korozja nieunikniona. Na razie masz wywity i czm prędzej ogarnie to odpowiedni blacharz, tym lepiej.
Widac na zdjęciu cały próg jest jakby scięty, scięty plastik ochronny, brak foli ochronnej co tam było odwalone to tylko wie ten co to robił.

Widac też przejscie swieżej konserwacji wewnątrz nadkola bo jest czarna na starą konserwacje bo jest szara, obie strony.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Pierwszy nalot rdzy

Post autor: carinus »

Na moje oko to normalne objawy uszkodzenia powłoki i normalna korozja.Ten samochód po tylu latach już sporo oberwał kamyczkami i piaskiem po krawędziach nadkoli.Normalne zjawisko.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pierwszy nalot rdzy

Post autor: gmiter »

Lewy na pewno robiony, z tej perspektywy to one mają nawet inne kształty. Prawy na moje też wstawiany - widać po nierównej linii. Faktury z ASO też Ci moge wydrukować :)
banny
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:18
Model Lexusa: is200
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwszy nalot rdzy

Post autor: banny »

dzięki!

W takim razie, jeśli nie mam nikogo zaufanego w Toruniu, to lepiej do ASO dać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości