Montaz soczewek xenon

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Michauu90
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2018, o 22:12
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Montaz soczewek xenon

Post autor: Michauu90 »

Czesc,

Na poczatku chcialem sie przywitac :)

Chce zamonotowac do is200 soczewki "bixenon" z zestawem hid. Generalnie ograniam takie sprawy rozkleje sobie lampe sam i poradze ze wszystkim ale jedna rzecz dalej nie moze zmiescic sie w mojej glowie i dalej jej nie rozumiem, pytania ponizej:

1. Zestaw ktory kupuje to soczewka pod h1 + zestaw hid h1. I tu jest moja najwieksza obawa - Wtyczka w naszym aucie pod HB4 od swiatel mijania ma dwa otwory - rozumiem ze od przetwornicy idzie kabel dostosowany do H1 czyli wtyczka posiadajaca 3 kable - jak to polaczyc ze soba H1 i HB4 ? odciac wtyczke i polutowac ??

2. Czy zna ktos srednice wiekszego odblysnika w lampie ?

3. Bardzo prosze o nie pouczanie mnie ze hid to zlo itp. NIe o tym jest temat.
Michauu90
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2018, o 22:12
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Montaz soczewek xenon

Post autor: Michauu90 »

Nikt nic ?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Montaz soczewek xenon

Post autor: carinus »

Takich rzeczy chyba nikt nie robi,kup może gotowy bixenon na oryginalne palniki.Wystarczy przykręcić do obudowy lustra,do tego maskownica.Mam tak zrobione.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Montaz soczewek xenon

Post autor: gmiter »

carinus pisze:Takich rzeczy chyba nikt nie robi,kup może gotowy bixenon na oryginalne palniki.Wystarczy przykręcić do obudowy lustra,do tego maskownica.Mam tak zrobione.
Tylko kolega wtedy musi zainwestować duużo więcej kasy w taki zestaw a tak za jakieś 250-300zł można mieć jakiejś jakości konwersję na xenon z soczewką.
Michauu90
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2018, o 22:12
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Montaz soczewek xenon

Post autor: Michauu90 »

carinus pisze:Takich rzeczy chyba nikt nie robi,kup może gotowy bixenon na oryginalne palniki.Wystarczy przykręcić do obudowy lustra,do tego maskownica.Mam tak zrobione.
Skad taki zestaw ? Jaka soczewka jakie koszta ?

Sam montaz soczewki z palnikiem h1 w srodku to nie problem, wiem ze to sie da i nie jest to specjalne trudne. Natomiast ja nie moge pojac jak wyglada to nieszczescne podlaczenie kabla z przetwornicy do wtyczki w aucie.... Naprawde nikt tego nie robil ??
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Montaz soczewek xenon

Post autor: gmiter »

Ale w podłączeniu nic trudnego. Przetwornica jest normalnie zasilana - ja masz 3 przewody to prawdopodobnie do dwóh nich musi być plus ponieważ jeden nich to zasilanie główne przetwornicy (grubszy przewodzik) a drugi to uruchomienie przetwornicy na wejście przekaźnikowe. Ogólni jak masz xenon OE to wystarczy rozkleić lampe i przykręcić dedykowane do D2R soczewki do odbłyśnika które można mieć za jakieś 200zł. Dodatkowo podłączasz do cewki bixenonu przewody zasilające żarówkę świateł drogowych i Ci się będzie normalnie przesłona podnosiła.
Michauu90
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2018, o 22:12
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Montaz soczewek xenon

Post autor: Michauu90 »

No i tu sie pojawia problem - nie mam oem xenonu, zwykly halogen. Moze jestem glupi i dalej nie czaje - rozumiem ze od przetwornicy do auta ida dwie wiazki - jedna zasilanie a druga sterowanie lampa (on/off) ? Rozumiem ze przy przetwroincy z zestawu h1 bedzie inna wtyczka niz hb4 w aucie - jak to polaczyc ?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Montaz soczewek xenon

Post autor: carinus »

Wpinasz się przed wtyczką w przewody idące do wtyczki,lutujesz i zabezpieczasz.Daruj sobie te wtyczki i zrób na hermetycznych złączach.
https://hidretrofit.pl/sklep/koito-fx-r-3-0-3-bi-xenon/
Michauu90
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2018, o 22:12
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Montaz soczewek xenon

Post autor: Michauu90 »

No i tegopotrzebowalem - czyli odcinam końcówki od przetwronicy i robię "drutowando" i śmiga :) dzięki za pomoc !
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości