Stuki w przednim zawieszeniu

Problemy dotyczące modelu IS
kanu
Lex user
Posty: 99
Rejestracja: 22 mar 2018, o 13:05
Model Lexusa: n/a
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: kanu »

lukas78 pisze: W tym konkretnym przypadku proponuję sprawdzić łącznik stabilizatora.
Odkryłem chyba przyczynę... wygląda na to, że stuka osłona kolektora.
Przykręcona jest 3 śrubami, które mimo, że są dokręcone to nie trzymają sztywno osłony i ona się na nich rusza wydając dźwięk stukania.
Testowo podgiąłem osłonę tak by się nie przemieszczała i stukanie zniknęło...

Co dziwne, dźwięki dochodziły jakby z prawej strony przodu (prawe koło), a przecież kolektor jest bardziej po lewej... ;)

Pojeżdże trochę w tym setupie, po czym przywrócę osłonę kolektora do seryjnego wyglądu i zobaczę czy stukanie wróci... jak wróci to wymyślę zamocowanie osłony na sztywno :dirol:
Awatar użytkownika
Bodzik
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:41
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Korzenna
Kontakt:

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: Bodzik »

Witam. Podepne sie pod temat bo mam taki sam problem bo jak tylko założyłem nowy gwint ISC to zaczęło nawalać i tylko z przodu. Wszystko jest ok bo było sprawdzane na 100 różnych sposobów i pytanie czy faktycznie te gwinty ISC mogą dawać w palnik?? bo Gwint założyłem miesiąc temu??
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: ghostmateus »

Bodzik pisze:Witam. Podepne sie pod temat bo mam taki sam problem bo jak tylko założyłem nowy gwint ISC to zaczęło nawalać i tylko z przodu. Wszystko jest ok bo było sprawdzane na 100 różnych sposobów i pytanie czy faktycznie te gwinty ISC mogą dawać w palnik?? bo Gwint założyłem miesiąc temu??
U mnie tłukło od razu po założeniu na tyłe i się okazało, że trzeba było wymienić gumy górnego mocowania(nowe były prawie cm wyższe może nawet więcej i miały 2 bałwanki) i było po sprawie. Koszt 50pln chyba na stronę ale to już odkryłem po gwarancji a tak dzwoń do klemensa(wporzo chłop) i ogarnie to :fiu: :ok: :hobby:
Awatar użytkownika
Bodzik
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:41
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Korzenna
Kontakt:

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: Bodzik »

No i dowiedziałem się co było powodem. Pierdzielone łączniki stabilizatora. Niby wszystko ok na diagnostyce nic nie wychodziło ani na trzepakach ani nawet na garażu a powód głupi a mianowicie łącznik popuszczony o około 1/4 obrotu. Tak niewiele a dziadostwa mi narobiło że masakra bo już myślałem że coś z gwintem nie tak.
jonek5
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 9 lut 2019, o 17:31
Model Lexusa: Gs300 mk2
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: jonek5 »

Panowie mi w gs mk2 przy poprzecznych nierównościach głucho puka z tyłu. Mechanik mówi że zawias jest ok. Natomiast wykrył lekkie luzy w tulejach sanek. Myślicie że to może być to czy raczej amory?
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: ghostmateus »

jonek5 pisze:Panowie mi w gs mk2 przy poprzecznych nierównościach głucho puka z tyłu. Mechanik mówi że zawias jest ok. Natomiast wykrył lekkie luzy w tulejach sanek. Myślicie że to może być to czy raczej amory?
Górne mocowania amortyzatora padły ;)
jonek5
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 9 lut 2019, o 17:31
Model Lexusa: Gs300 mk2
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: jonek5 »

ghostmateus pisze:
jonek5 pisze:Panowie mi w gs mk2 przy poprzecznych nierównościach głucho puka z tyłu. Mechanik mówi że zawias jest ok. Natomiast wykrył lekkie luzy w tulejach sanek. Myślicie że to może być to czy raczej amory?
Górne mocowania amortyzatora padły ;)

To były jednak amory, po wciśnięciu nie wychodziły z powrotem. Nowe Kayaby i po problemie.
kanu
Lex user
Posty: 99
Rejestracja: 22 mar 2018, o 13:05
Model Lexusa: n/a
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: kanu »

Nie wiem na ile się to okaże prawdą, ale dzisiaj byłem u mechanika...
Zawias i wszystkie łączniki ok.

Za to spojrzeliśmy na maskę, a konkretnie odbojniki gumowe (regulowane). Podkręciliśmy je, przejechałem ten sam odcinek wsłuchując się czy stukanie nadal występuje... Zniknęło. :podziw:

Wygląda na to, że luz na odbojnikach, powodował stukanie maski, konkretniej zamka....


Pojeżdżę i poobserwuje, ale jeśli to to faktycznie, to temat zamknięty u mnie :ok: :zryw:
jonek5
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 9 lut 2019, o 17:31
Model Lexusa: Gs300 mk2
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: jonek5 »

[quote="kanu"]Nie wiem na ile się to okaże prawdą, ale dzisiaj byłem u mechanika...
Zawias i wszystkie łączniki ok.

Za to spojrzeliśmy na maskę, a konkretnie odbojniki gumowe (regulowane). Podkręciliśmy je, przejechałem ten sam odcinek wsłuchując się czy stukanie nadal występuje... Zniknęło. :podziw:

Wygląda na to, że luz na odbojnikach, powodował stukanie maski, konkretniej zamka....

Podkręciliście odbojniki tzn żeby weszły głębiej tak?
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Post autor: muzz »

raczej wyżej (wykręcić odboje), żeby ją podnieść i by nie latała pod ryglem
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości