IS 250 Dystanse

Problemy dotyczące modelu IS
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS 250 Dystanse

Post autor: Firlej1 »

15 mm z tylu na koło jak dla mnie jest ok. Zwłaszcza ze gdzieś czytałem ze producenci dopuszczają ingerencje 1% w szerokość osi na koło, a wiec 15 mm mieści się w tym przedziale. Zastanawiam się tylko jaki dystans dać na przód. Te 15 mm może być za dużo. Chociaż dystans przykręcany jak ten do piasty wydaje mi się najlepszy. Z kolei mniejszych dystansów nikt z markowych producentów nie produkuje. Doradźcie.
W weekend muszę chyba zdjąć jeden z tylu i założyć na przód. Zobaczę wtedy czy te 15 mm będzie ok. Chociaż po pomiarach twierdze ze przód max 10 mm, a nawet mniej.
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 250 Dystanse

Post autor: Tomx »

Tylko błagam, jak kupujecie dystanse to tylko przykręcane do piasty. Najgorsze co można zrobić to założyć dystanse przelotowe na dłuższe śruby. Chyba że do max 5mm. No i ważna sprawa aby były jak najlżejsze, chyba to logiczne.
Firlej1 przykręcane dystanse do piasty o których wyżej piszę są przy minimalnej szerokości 18-20mm, węższe tylko przelotowe bo nie ma miejsca na śruby. Także albo montować 5mm max przelotowe, albo od tych 18-20mm przykręcane. Ja poprzednim swoim autem Saab jeździłem 4 lata na dystansach i nic się nie działo.
www. sklep.selected.pl
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS 250 Dystanse

Post autor: Firlej1 »

15 mm Eibacha które założyłem na tył są przykręcane.
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS 250 Dystanse

Post autor: Firlej1 »

No i chyba będę musiał zdemontować dystanse z tyłu. Uważam, że te 15 mm na koło z tyłu jest optymalnie bo szczelina jaka pozostaje między oponą a błotnikiem w górnej części to 5-6 mm. Problem w tym że z przodu przy oponach 225/45R17 szczelina między oponą a rantem błotnika to 17-18 mm. Najlepszym dystansem na koło dla zachowania najlepszej proporcji wyglądu wydaje się dystans 10 mm bo 15 mm będzie za gruby z przodu. I tu jest kłopot. Nigdzie nie mogę namierzyć markowego dystansu tej szerokości. A pozostawienie dystansów z tyłu bez poprawienia przodu jest zupełnie bez sensu. Szkoda... A grubość 20 mm tył i 15 mm przód jak dla mnie jest za dużo.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS 250 Dystanse

Post autor: blue »

Więc dlaczego nie dasz przelotowych 10mm z przodu z dłuższymi szpilkami? Przy wymianie szpilek wiele pracy nie ma.
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS 250 Dystanse

Post autor: Firlej1 »

Tylko gdzie i jakie kupić...?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS 250 Dystanse

Post autor: blue »

Już pisałem - zamów w Dystom. Napisz im maila do jakiego auta i jakie parametry, czy przykręcane czy przelotowe, czy chcesz do tego dłuższe szpilki czy nie i zrobią w jakieś 3 dni z dostawą.
modzio90
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2017, o 16:32
Model Lexusa: is220d
Skąd:: Czarne
Kontakt:

Re: IS 250 Dystanse

Post autor: modzio90 »

25mm, FELGI 18X8,5
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: IS 250 Dystanse

Post autor: Prestige »

Witam ,również szukam dystansów do is 250 ponieważ widać że i przód i tył chowa się do środka i tył szczególnie by fajnie wyglądał z dystansami i tą duża dupą :-) Kole mnie to w oczy trochę ,tym bardziej że doda mu to rasowości tym bardziej żę mam letnie 18 ,zimowe 17 na niskim profilu.Tylko nie wiem jaką wielkość kupić ,patrzyłem na tej stronie i chyba wybrał bym 15mm na przód i 22 na tył.Co o tym sądzicie ?

https://mdcarbon.pl/dystanse-5x114-3-60 ... 2_372.html

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości