Centralny zamek IS200

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
KacperC93
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2014, o 01:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Centralny zamek IS200

Post autor: KacperC93 »

Witam! Po dłuższej bezproblemowym sprawowaniu się IS-a przytrafił mu się problem, otóż nie działa centralny zamek, zarówno z pilota jak i kluczyka. Po naciśnięciu na pilocie LOCK nic się nie dzieje, natomiast po naciśnięciu UN-LOCK miga dwukrotnie kierunkowskazami i w okolicy lewego słupka tam gdzie znajdują się bezpieczniki słychać klikanie (prawdopodobnie przerywacz od kierunkowskazów), otwieranie bagażnika z pilota także nie odpowiada. Po przekręceniu zamka na drzwiach kluczykiem zamykają się tylko drzwi kierowcy. Bezpieczniki sprawdzone i pod maską i na obu słupkach (DOME, MPX-B, ECU-B1 itp wszystkie). Ponadto w tym samym czasie (tak przypuszczam) wystąpił problem z klikaniem/szczelaniem przekaźnika pod maską przy akumulatorze podpisanego EFI, klikanie przekaźnika występowało po wyjęciu kluczyków ze stacyjki, ponadto wówczas przestawała mrugać kontrolka od immobilisera oraz gdy się wsadziło kluczyki cały czas się świeciła. Po wolnym wyjęciu kluczyków przekaźnik nie klikał, ale kontrolka nie mrugała, co jakiś czas problem także ustępował i nawracał. Problem z przekaźnikiem wydaje mi się rozwiązany, znalazłem na forum UK, ze winowajcą który może dawać identyczne objawy jest często kostka która jest wkręcana do stacyjki i do niej wpina się kostkę z kablami.
Dodam jeszcze, że ten cykający przekaźnik rozładował mocno akumulator, myślałem że to może jest wina niedziałania centralnego zamka, ale po naładowaniu dalej nic.

Witam! Jednak z mojego niedopatrzenia zauważyłem, że otwieranie bagażnika z pilota działa, jedynie nie działa centralny zamek z pilota jak i z kluczyka. Pomoże ktoś coś :(

Proszę o pomoc, może ktoś z was miał podobny problem.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, o 01:11 przez KacperC93, łącznie zmieniany 1 raz.
KacperC93
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2014, o 01:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Centralny zamek IS200

Post autor: KacperC93 »

Po wymianie kostki stacyjki przekaźnik już nie szczela, lecz kontrolka od immo cały czas świeci, nawet przy włożonych kluczykach, czasami mruga. Samochód odpala bez problemu. Może ktoś miał podobny problem i mógł by pomóc?
Awatar użytkownika
LENAR
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2017, o 14:07
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Centralny zamek IS200

Post autor: LENAR »

Ja mam z centralnym następujący problem:

- z pilota otwiera, ale nie zamyka
- z przycisku na drzwiach otwiera, ale nie zamyka
- z kluczyka otwiera, ale nie zamyka :)

Gdzie szukać przyczyny?
KacperC93
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2014, o 01:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Centralny zamek IS200

Post autor: KacperC93 »

Dla pokoleń, problem rozwiązany. winowajcą wszystkich problemów był Sterownik MPX BODY znajdujący się w słupku przednim po stronie kierowcy przy bezpiecznikach. Wymieniłem z wersji angielskiej o numerze: 89221-53050, sam posiadałem wersje o numerze: 89221-53030. Działa wszystko bez żadnych problemów.
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Centralny zamek IS200

Post autor: Damian7546 »

Też mam podobny problem .... Wymieniłem kostkę stacyjki - bez efektu. ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości