[Is200] dziwne dźwięki za schowkiem

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[Is200] dziwne dźwięki za schowkiem

Post autor: Damian87 »

Ktos miał taki przypadek wcześniej? Co to może tak hałasować?
.http://youtu.be/EIacfXTnviM
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [Is200] dziwne dźwięki za schowkiem

Post autor: dzida »

U mnie też takie coś się pojawia ale nie trwa tak długo - na początku myślałem, że to zmieniarka, którą tam zamontowałem ale teraz nie wiem. Być może któryś z silniczków klap do nawiewu.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Sa tam 2 silniczki od nawiewow. Znana sprawa. Powinien byc gdzies temat o tym. W silniczku zebatka potrafi sie slizgac. Trzeba rozebrac. Przeczyscic. Albo patent zrobic. Ktos tu gdzies to opisal.
Statystycznie czesciej psuje sienten do ktorego jest trudniejszy dostęp :)
Kiedys go wyjmowalem. 3h zajelo mi odkrecenie 3 srubek.... :)

Wysłane z mojego SM-G7102 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Możesz jeszcze wskazać który to silniczek?:D
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Powinienes go uslyszec jak tam wsadzisz glowe. I najlepiej przed zdejmowaniem to zrobic bo po co wyjmowac ten co bedzie ok :)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [Is200] dziwne dźwięki za schowkiem

Post autor: blue »

Ja obstawiam liście w wentylatorze ;)
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [Is200] dziwne dźwięki za schowkiem

Post autor: medyss »

przerabiałem temat wiosną bo już mnie nieźle wkurw.. :D Zawsze hałasuje silniczek od regulacji temperatury, trzeba go wykręcić i rozebrać. Dostęp trudny, trzeba mieć krótkie śrubokręty i mocne palce :P Trzeba go delikatnie rozebrać wyjąć co się da, wziąć kawałek piórka lub preparat do czyszczenia styków i lać na styki a nie na zębatki. Tam jest poprostu za dużo smaru i wchodzi na styki przez co nie łączy i nie może się zdecydować na jakiej pozycji zostać. Ramię można złożyć byle jak ale silniczek trzeba złożyć tak jak był bo by chodził w drugą stronę, a ramię i tak się przestawi do pożądanej pozycji. Miłego rozbierania i pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [Is200] dziwne dźwięki za schowkiem

Post autor: Damian87 »

medyss możesz podpowiedzieć gdzie dokładnie ten silniczek o którym piszesz? zwrócę większą uwagę na niego jak juz "wsadzę tam głowę" :biggrin2:
..aha i podpowiedz czy wykręcanie środkowej konsoli z radiem i terowaniem nawiewów coś da czy dojscie jest tylko od strony schowka?
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Is200] dziwne dźwięki za schowkiem

Post autor: brat_z »

Przerabiałem ten temat miesiąc temu, przyczyną "chrobotania" jest zębatka ślimaka ta mniejsza. Jest ona zamontowana na silniczku i potrafi ona przesunąć ściętą metalową podkładkę w stronę silnika która de facto wchodzi w ten trybik. działa to trochę na zasadzie sprzęgła kłowego. Gdy jest za duży luz pomiędzy ślimakiem a silnikiem (trybik przesuwa się po ośce w tył i w przód) mechanizm zaczyna dziwnie hałasować.

Należy albo przesunąć metalową podkładkę w stronę plastikowej zębatki, (ślimaka) aby skasować nadmierny luz albo opcja nr 2 podłożyć i przykleić plastik między obudowę a trybik. U mnie ścieżki były w stanie b.dobrym i nie polecam usuwać tej wazeliny gdyż przyspieszamy zużywanie się ścieżek.

Mechanizm to ten dolny, żeby go wykręcić przeszkadzają rurki od nagrzewnicy stąd krótki śrubokręt krzyżak.

Mechanizm po rozbiórce wygląda tak:

Obrazek
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [Is200] dziwne dźwięki za schowkiem

Post autor: medyss »

ale co ma zębatka do ustawienia? tu chodzi o te ścieżki, bo elektronika nie potrafi wykryć w jakim położeniu ustawić klapkę od temperatury stąd przesuwa a to w jedną stronę a to w drugą, oczywiście zębatki też trzeba posprawdzać ale one tak naprawdę będą hałasować tylko przy przesuwaniu (chociaż to i tak jest niesłyszalne) :P Mi właśnie pomogło czyszczenie styków i do tej pory mam spokój, temperatura ustawia się elegancko :)

Jak odkręcisz schowek, a raczej go otworzysz i wyjmiesz plastikowe kołki to już będziesz widział ten silniczek, pokręć temperaturą weź latarkę i patrz który się przesuwa i będziesz wiedział który trzeba odkręcić. Aha jeszcze trzeba odkręcić na dole pół nawiewu na nogi tam chyba dwa czy trzy wkręty także będziesz widział :) Poza tym tu jest filmik jak to zrobić:

https://www.youtube.com/watch?v=JKDrQnBh474

Pozdrawiam i życzę nie poobcierania palców :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości