Wyjazd w góry - łańcuchy ??

Pytania oraz informacje ogólne związane z Przeniesieniem napędu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Wyjazd w góry - łańcuchy ??

Post autor: maniek_ls400 »

Cześć,
za tydzień będę wciągał siebie i rodzinę na polskie górki za pomocą LS430 i tutaj pytanie - czy kupować jakieś łańcuchy (koła 225x60x16) czy wystarczy łopata i 15kg piasku w skrzynce w bagażnku ? Na warszawskich drogach mimo sporej warstwy śniegu jeździ mi się znakomicie (VSC jest doskonałe !) dupa lekko ucieka, ale w tak przewidywalnym zakresie, że bez obaw przebijam się przez muldy i to z dość dużymi prędkościami. W górach "obawiam się" stanięcia na wzniesieniu i buksowania stąd pytanie - czy trzeba/warto mieć łancuchy a może inne patenty na koła ?

Szerokości ! :biggrin2:
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Wyjazd w góry - łańcuchy ??

Post autor: Travis »

Napisz do Klexusa. Ostatnio był w moich stronach. Na pewno opisze szerzej temat gór i tył napędu :biggrin2:
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Wyjazd w góry - łańcuchy ??

Post autor: LinkPL »

Spokojnie dasz radę ;)

Tylko jeśli już przyjdzie Ci kupić łańcuchy to powinieneś znać kilka faktów:
- musisz kupić dokładnie pod wymiar opon,
- kup coś lepszego niż druciane ogniwka, jeśli nie chcesz poobijać sobie lakieru na tylnych błotnikach,
- twoja maksymalna prędkość to 60 km/h,
- założysz je raz i będziesz miał na tyle dość, że zdejmować Ci się nie będzie chciało ...


Mogą Ci się przydać jeśli będziesz chciał wjechać na Kasprowy, a do Zakopca i okolic spokojnie dasz radę bez łańcuchów. Górale muszą dbać o drogi, bo tak to kto by do nich przyjechał ... osobiście uważam, że to zbędny gadżet. Ja mam do terenówki no to dają radę, ale i zadania inne ... wyciąganie Tira daje satysfakcje ;)

Pozdro
Link
How far We can go ...
klasyk

Re: Wyjazd w góry - łańcuchy ??

Post autor: klasyk »

Są drogi w kierunku gór (Zakopane, Ustrzyki Dolne, Wisła czy Karpacz) i są drogi w górach. Gwarantuję, że przejazd choćby po bieszczadzkiej obwodnicy może okazać się pułapką. Wystarczy do tego gołoledź lub obfite opady śniegu. Tam pługi nie pojawiają się co 20 min a śniegu w 2 h godzin może spaść tyle, że progi zasypie. Kolejna sprawa do wjazd/wyjazd z posesji czy pensjonatu. Raz mi się zdarzyło dojechać do 1/3 zalodzonego wzniesienia a potem mogłem tylko zamknąć oczy. Auto ześlizgnęło się do rowu. Jechałem przednionapędową Camry. Sytuacji, kiedy musiałem zakładać łańcuchy miałem kilka i zawsze robiłem to za późno. 2 razy auto się obsunęło a w pozostałych wypadkach zakopało.
Człowiek do ostatniej chwili wierzy, że akurat jemu się uda. I setki razy się udawało. Statystycznie łańcuchy są tak potrzebne, jak rękawiczki na 1 maja. Kto trochę żyje, pamięta śnieżyce utrudniające obściskiwanie się I sekretarzy.

Wg mnie pytanie nie powinno brzmieć nie czy warto zabrać ale jakie warto mieć. Odpowiedź powinna brzmieć: "należy posiadać tylko taki sprzęt, jaki potrafi się obsługiwać".

Pozdrawiam przeciwników sztucznych ułatwień na szlakach turystycznych.

P.S. Napisz gdzie jedziesz a powiem Ci, co może Cię spotkać.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Wyjazd w góry - łańcuchy ??

Post autor: klexus »

Maniek zależy gdzie jedziesz jak w okolice niżej położone to dasz rade bez łańcucha, wszystko zależy od pogody i opadów ja byłem w Gliczarów Górny, Bieszczady przy tej miejscowości to Las Vegas, szer. drogi 2,5 -3m ( na minięcie sie 2 koni z saniami). Dałem rade ale czekałem cały dzień na plug, łąńcuchy zabrałem jak bym nie dał rady.
Łańcuch super sprawa jak zakładasz go i sciągasz za 3-4 dni, bo jak masz go dziennie sciagac i zakładać to bedzisz miał dość, takie coś jest fajne http://moto.allegro.pl/nowe-lancuchy-sp ... 32668.html
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Wyjazd w góry - łańcuchy ??

Post autor: passat1978 »

Ja w zeszłym sezonie byłem na jeden dzień w Wiśle i chciałem podjechać pod dość strome wzniesienie i niestety nie przebyłem nawet połowy drogi więc jak będę kolejny raz jechał w góry gdzie są duże wzniesienia szczególnie przy dojazdach do pensjonatów lub domów prywatnych na tylnym napędzie to bez łańcuchów nie będących w bagażniku mojego :LEXUS: to auto pozostawię w garażu.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Wyjazd w góry - łańcuchy ??

Post autor: rsz1981/2 »

Osobiście nie używałem ale szwagier bardzo poleca łańcuchy tekstylne.

Obrazek
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
damian177
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2018, o 13:01
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: Wyjazd w góry - łańcuchy ??

Post autor: damian177 »

Dziwne rozwiązanie.... działa?
Ja zawsze standardowo łańcuchy i dobre opony


___________________________
tarnica szlak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości