Opony bieżnikowane zima

Pytania oraz informacje ogólne związane z Przeniesieniem napędu
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane zima

Post autor: maniek_ls400 »

dS pisze: Do Lexa mam Nokiany ale nie specjalnie jestem z nich zadowolony po przejeżdżeniu 1 zimy.
Dlaczego ? Ja dwa lata temu kupiłem nowe GY UG7 po 1 i/2 sezozu czyli w lutym 2011 je wyrzuciłem ślizgały się gorzej niż letnie na śniegu zupełny brak przyczepności. Kupiłem nokiany (oczwyiście nowe) i zmieniłem przyzwyczajenia z jazdy po dziadkowemu i hamowaniu na długo przed czerwonym (żeby się nie pośliznąć - na GY) na swobodną jazdę. Moim zdaniem Nokiany nie są ciche, ale na śniegu i błocie pośniegowym auto naprawdę dobrze jedzie.
Co do opon używanych/bieżnikowanych - moje stałe powiedzenie - podcieranie du.y szkłem. Przecież opony + hamulce to najważniejsze elementy auta, które zapewnią dowiezienie głowy z punku A do B. Lepiej nie kupować 'tunerskich gadżetów' a zaoszczędzone PLNy wydać na opony. Jeśli ktoś nie ma na opony to sorry chyba nie stać go na auto... [piszę to bez żadnej prowakacji] Tym bardziej, że do zimy jest jeszcze chwila -można kupić 2opony teraz, 2 na początku listopada itp..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane zima

Post autor: maniek_ls400 »

Narf pisze:bieznikowane opony do lexusa? :) heh...
ja bym kupil nowe, tu w gre wchodzi bezpieczenstwo
bedok pisze:do auta, ktore lata pod 200 ? Moim zdaniem za duze ryzyko...

Juz wolalbym kupic dobre uzywki.
latasz zima 200?
200 raczej nie, ale na trasie 120-140 to raczej standard (z wyjątkiem gdy jest ślisko lub błoto pośniegowe).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Maciej Loret
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 23:39
Model Lexusa: brak
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane zima

Post autor: Maciej Loret »

Narf pisze:bieznikowane opony do lexusa? :) heh...
ja bym kupil nowe, tu w gre wchodzi bezpieczenstwo
Popieram... Chociaż skoro można lać mało używany olej, smarować klocki, żeby nie piszczały, to dlaczego nie bieżnikowane opony? ;)
Narf pisze:
bedok pisze:do auta, ktore lata pod 200 ? Moim zdaniem za duze ryzyko...

Juz wolalbym kupic dobre uzywki.
latasz zima 200?
200 mi się nie zdarzyło, ale 190 już tak. Zima nie równa się śnieg, deszcz, wąska, górska droga. Może być +10, trzy pasy w jedną stronę, zero ruchu, siatki na poboczach...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
www.loret.bydgoszcz.pl
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane zima

Post autor: bedok »

Maciej Loret pisze:
Zima nie równa się śnieg, deszcz, wąska, górska droga. Może być +10, trzy pasy w jedną stronę, zero ruchu, siatki na poboczach...
No wlasnie. A na bieznikowanych wolalbym 100 nie przekraczac..
wisnix
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 15 mar 2011, o 20:19
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane zima

Post autor: wisnix »

Stwierdziłem że to jednak nie ma sensu bieżnikowanych zdecyduje się chyba na tą dębice Frigo2
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane zima

Post autor: stachulex »

frigo 2 - polecam
naprawde niezla zimowka za przystepna kase
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
sztanga1000
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 30 lis 2010, o 00:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Toruń
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane zima

Post autor: sztanga1000 »

a takie pytanko czy wszystkie osoby ktore wypowiadaja sie tak bardzo negatywnie na temat opon bieznikowanych mialy wogole stycznosc z takimi oponami???? bo warto aby w takim temacie opinie byly poparte jakims "doswiadczeniem".. ja sam tez nie kupie takich ale dla tego ze stac mnie na inne, ale powiem ze ostatnio rozmawialem z sasiadem o tych oponach i on teraz zaklada juz na 3 sezon z kolei opony bieznikowane i powiem wam ze po 2 sezonach dalej wygladaja bardzo dobrze a ten znajomy wcale nie jezdzi 50km/h
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane zima

Post autor: dS »

a ile sąsiad ma kucy pod maską? ile km robi zimą?
Przy oponach bieżnikowanych kompletnie nie masz informacji z jakiej mieszanki jest opona. Jak ta mieszanka zachowuje się w niskiej temperaturze. Jedyne do czego takie opony się nadają to głęboki śnieg, bo opony mają głęboki bieżnik więc dobrze będą sobie radziły i nic poza tym.

Ja trzymam się od takich opon z daleka bo cenie sobie bezpieczeństwo i wole za nie dopłacić.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane zima

Post autor: stachulex »

pracowalem pare lat w duzym serwisie ogumienia i moje zdanie jest takie ze jak ktos malo jezdzi miejskim autem,nie przeszkadaz mu halas,nie rozwija duzych predkosci i szuka na maxa oszczednosci to moze sobie sprawic takie gumy.w innych przypadkach odradzam zakup.mialem klientow ktorzy przyjezdzali na wymiane na inne opony po tygodniu uzytkowania nalewek.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Opony bieżnikowane zima

Post autor: konik_80 »

bieżnikowane opony z zasady mają twardszą mieszankę gumy a to w zimie wada także na zimę bieżnikowane się za bardzo nie nadają - pomimo bieżnika "zimowego"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości