[Lexus] Przy jakim przyebiegu wymieniac olej ??

Pytania oraz informacje ogólne związane z Przeniesieniem napędu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
uho50
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2010, o 00:19
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: warszwa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Lexus] Przy jakim przyebiegu wymieniac olej ??

Post autor: uho50 »

Witajcie

Ostatnio, podczas dyskusji u mechanika padło pytanie, jak czesto należy wymieniać olej w skrzyni. Niektórzy twierdza, że należy wymieniac co 30 tyś a inni, ze co 50. Jaka jest prawda?? W swoim samochodzie wymieniłem niedawno. Od tego momentu zrobiłem ok. 11tyś. Kiedy teraz powinienem wymienić olej ???
Drugie oko w mojej głowie
:LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS:
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: jak cześto należy wymieniać olej w skrzyni różne zdania

Post autor: Ralfx »

Ja to słyszałem nawet wersję co 70 tyś oraz wersję że nie ma potrzeby. Jeśli umiejętnie zmieniasz biegi, nie zgrzytasz skrzynią ani nic z tych rzeczy to raczej nie ma potrzeby za często go wymieniać bo zębatki nie mają takiego zużycia i to przerost formy nad treścią. Skrzynia nie wykonuje ruchów posuwisto zwrotnych jak tłoki oraz jest szczelnie zamknięta (nie doprowadza się tam powietrza i wątpliwych jakości paliw) więc też nie wymaga tak częstych wymian oleju.

Mówimy w ogole o automatach czy pytasz o manualne skrzynie? Z tego co sie orientuje to chyba w automatach wymiany oleju w przekładniach dokonuje sie nieco rzadziej.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: jak cześto należy wymieniać olej w skrzyni różne zdania

Post autor: prosperopro »

ja zmieniam w skrzyni biegow co 90 -100 tys km poniewaz skrzynia biegow nie ma az tak ciezko wporownaniu do silnika czy tez dyferencjalu. olej w silniku zmieniam roznie w lexusie mam zalany syntewtyk i zmieniam go co 10 tys km bo poprostu przebieg jest niski i nie ma co katowac za dlugi jeden olej. w innych samochodach raczej zmieniam co 15 tys. km reszta ma wiecej niz 150 tys.km przejechane i leje juz posyntetyk - bo niewiadomo co tam bylo zalene - nic sie z nimi nie dzieje. co do dyfru. co 60 tys. km jak samochod jest bez szpery czyli jedno kolo napedza samochod. jesli np jest ze szpera to wtedy co 30 tys km. polecam jeszcze wymianiac raz na 100 tys km plyn hamulcowy i w chlodnicy ( w celu oczyszczenia go) i co 2 lata olej w sprezarce do klimy ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: jak cześto należy wymieniać olej w skrzyni różne zdania

Post autor: krzywydg »

Katalog zaleca co 60k.
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: jak cześto należy wymieniać olej w skrzyni różne zdania

Post autor: prosperopro »

ogolnie u mnie juz dawno nie bylo manualnej skrzyni biegow a kilometrow tez sie robi nie malo jak kupowalem zazwyczaj automaty to ludzie mowili ze nawet nie wiedzieli ze trzeba zmienic ;) uwazam ze 90- 100tys spokojnie starcza niezuzywajac skrzyni. ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: jak cześto należy wymieniać olej w skrzyni różne zdania

Post autor: tomekb »

Żeby Automat służył długo powinna wymiana nastepować po 60000km myśle że co 50000 jest oki
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: jak cześto należy wymieniać olej w skrzyni różne zdania

Post autor: hydrant23 »

wg katalogu w GS mkII wymienia sie olej w skrzyni co 60000km , tylko taka ciekawostka, w ASO olej wymieniaja odkrecajac korek spustowy w skrzyni i uzupelniaja... i tyle...bedzie tego ok 1.5l
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: jak cześto należy wymieniać olej w skrzyni różne zdania

Post autor: stachulex »

wedlug mnie w AT powinno sie wymieniac olej co 50000km i zwalic miske ,wymienic lub wyczyscic filtr oraz dokladnie wyczyscic magnesy lezace w misce.taka obsluga zaprocentuje nam bezawaryjna jazda automatem.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
uho50
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2010, o 00:19
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: warszwa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jak cześto należy wymieniać olej w skrzyni różne zdania

Post autor: uho50 »

Tak też myślałem, ciekaw jestem jak wyglada sytuacja w przypadku innych skrzyń np. w DSG wiecie coś może na jej temat??wiem że to pytanie nie na miejscu ale wkrótce ten rodziaj skrzyń ma byc montowany w wielu samochodach??
Drugie oko w mojej głowie
:LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości