[lexus]Opony zimowe

Pytania oraz informacje ogólne związane z Przeniesieniem napędu
ODPOWIEDZ
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

[lexus]Opony zimowe

Post autor: tomekb »

Takie pytanie jak sadzicie jutro chce załozyc zimowki mysle ze to pora a wy kiedy zamierzacie to zrobic
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opony zimowe

Post autor: Ralfx »

Myślę że jest wczesna pora :) Rano jest na minusie czasem nawet. Powoli bedzie sie robić zimniej i zaczną sie tworzyć kolejki do wulkanizacji. Jednakże warto pamiętać że opona zimowa zapewnia Ci lepszą trakcje na śniegu. Przy zerze stopni opona letnia zapewni Ci lepsza trakcje niż zimówka tak więc musisz sam zdecydować czy wolisz teraz czy później :P Ja w zeszłym roku zieniałem dość wcześnie bo mi letnie nie przeszły przeglądu więc musiałem na zimówkach pojechać.

Jesli o mnie chodzi to musze spalić szybko opony które mam, potem zmienię na Pirelii P6000 prawie nowe bo mam przegląd za tydzień i jak sie pirelki skończą i zaczną iskrzyć to pewnie już zaczne myslec o zimówkach :P :D
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Opony zimowe

Post autor: forest »

ciężka sprawa.... mówią że jeszcze w Paź. przyjdzie śnieg (ale wątpie) myśle że początek listopada to bedzie dobra pora...
SC430 '2002
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Opony zimowe

Post autor: tomekb »

mam dwa auta żona wjuz nie jezdzi w zaawansowanej ciazy wiec stwierdzilem ze dzis załoze do lexa a do golfa pod koniec miesiaca jak bedzie jeszcze za cieplp zawsze golfem moge jezdzic

opony załozone zbieznosc ustawiona wiec spokoj juz jest
Awatar użytkownika
czak
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:20
Model Lexusa: IS200
Lokalizacja: W-wa Ochota
Kontakt:

Re: Opony zimowe

Post autor: czak »

Ja zakładam w piątek. Kupiłem Good Year Ultra Grip 7+. Zobaczymy jak się to będzie spisywać. Najbardziej martwi mnie widok stalowych felg. Ale nie wiem czy to nie lepsze niż dekle. Ehh, muszę się wreszcie wyprowadzić na wyspy kanaryjskie i bedę miał z bani :D
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Opony zimowe

Post autor: klexus »

Ralfx pisze:Myślę że jest wczesna pora :) Rano jest na minusie czasem nawet. Powoli bedzie sie robić zimniej i zaczną sie tworzyć kolejki do wulkanizacji. Jednakże warto pamiętać że opona zimowa zapewnia Ci lepszą trakcje na śniegu. Przy zerze stopni opona letnia zapewni Ci lepsza trakcje niż zimówka tak więc musisz sam zdecydować czy wolisz teraz czy później :P Ja w zeszłym roku zieniałem dość wcześnie bo mi letnie nie przeszły przeglądu więc musiałem na zimówkach pojechać.

Jesli o mnie chodzi to musze spalić szybko opony które mam, potem zmienię na Pirelii P6000 prawie nowe bo mam przegląd za tydzień i jak sie pirelki skończą i zaczną iskrzyć to pewnie już zaczne myslec o zimówkach :P :D

Kolego Raflax nie moge sie z toba zgodzić ze opona letnia lepeij trzyma przy "0" niż zimowa, opony zimowe powinno sie zakładac kiedy średnia temperatury wynosi 7 st.
tak wiec śmiało można zakładać.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Opony zimowe

Post autor: forest »

dokładnie, ja słyszałem podobnie: w ciągu dnia musi być średnia temp. poniżej 7 stopni
SC430 '2002
r7scott
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:29
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: Opony zimowe

Post autor: r7scott »

Dziś słyszałem w pogodzie, że zimy w październiku jeszcze jednak nie będzie, a wciągu dnia temp. ma dochodzić do 14 stopni
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opony zimowe

Post autor: Rici »

IMHO nie ma co zwracać uwagi na pogodę bo dzisiaj mówią że do 14 a jutro powiedzą że pojutrze spadnie śnieg.
Z resztą jak zawsze zima zaskoczy drogowców wiec lepiej zimówki mieć na kołach.
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Opony zimowe

Post autor: tomekb »

powiem tak mie 12 lat praktyki nauczylo ze do konca pazdziernika zimowki na aucie musza byc i tyle
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości