[lexus]Opony zimowe

Pytania oraz informacje ogólne związane z Przeniesieniem napędu
zack
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 21 lip 2016, o 07:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: zack »

Za dobre uchodzą jeszcze Michelin CrossClimate. Wprawdzie są to letnie opony, ale z homologacją zimową. Krótko mowiąc są to opony całoroczne.
Jeżeli chodzi o koszta, to może i są droższe od od opon zimowych czy letnich, ale zyski pojawiają się bardzo szybko w postaci niskich kosztów związanych z eksploaacją. W końcu nie trzeba 2x w roku zmieniać opon.

Gdyby ktoś jednak zdecydował się na zimówki, to tutaj http://www.testyopon.pl/testy/test-opon ... 5-65-r15-t wartościowe porównanie wrzucam.
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: adeq4 »

Miłosz pisze:adeq4 chyba jeszcze są w "letniej promocji" oczywiście nówki 5 lat gwarancji ;) A powiedz mi jak jazda po łuku na mokrym na tych gumkach ? Jakieś inne plusy minusy zaobserwowane ?
Najarany_szaman dobre pytanie ;) 90% to jest miasto-obwodnica miasta czyli jazda do ok 100km/h raczej na odśnieżonych drogach, aczkolwiek kawałek przy samej pracy może być ciut bardziej zaśnieżony. Hgw jaka zima będzie tym roku i ciężko coś wybrać najlepszego.
Ogólnie dobrze się na nich jeździ. W porównaniu do moich poprzednich opon, gdzie bieżnik nie był wcale taki mały to niebo a ziemia. Test był już w ten sam dzień po założeniu - wyjazd do Zakopanego. Zdany pozytywnie. :)
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: baniaq »

Hej, latał ktoś z Was na Nokianach WR A4 albo D4? Które wybrać?
Rozmiar: 225/40/18 (chyba że ktoś ma szeroką stal od ręki 17x8.5, to PW, bo kolejka w wheel wide jest na 6 tygodni)
Potrzebuję czegoś pewnego, o jak najlepszych właściwościach. Będzie upalane. Nie interesują mnie parametry "zużycie", (jak wytrzymają 2 sezony to będzie bajka :P ) i "hałas" (i tak wydech zagłusza)
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: blue »

Ja mam D4 już drugi sezon. Na mokrym dość dobrze. Śniegu jeszcze niestety nie widziały. W rozmiarze 205/55R16 dość komfortowe. Jestem zadowolony.
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: Firlej1 »

Ketur pisze:Witam,

Tak jak pisałem dwa posty wcześniej nie mogę w rozmiarze 225/45 i 245/45 R17 znaleźć tego samego modelu opon Michelin - zacząłem się zastanawiać czy jest możliwość przejścia na taki sam rozmiar opon na przód i tył.

Czy ma ktoś doświadczenie w tym zakresie ? Czy jest to możliwe i jaki rozmiar powinienienem dobrać ?

Załóż na tył 225/50R17 i będziesz miał praktycznie taki sam wymiar koła jak 245/45R17. Przód bez zmian czyli 225/45R17.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: baniaq »

Zamówiłem Nokiany WR A4 225/40/18. Podobno mają twarde ścianki i są bardziej przyczepne przez asymetryczny bieżnik.
Kumpel jeździ na WR A3 i bardzo poleca (Volvo S80 V8)
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: GOLDI »

blue pisze:Ja mam D4 już drugi sezon. Na mokrym dość dobrze. Śniegu jeszcze niestety nie widziały. W rozmiarze 205/55R16 dość komfortowe. Jestem zadowolony.
Zaupiłem w tym roku D4 rowniez w rozmiarze 16" - na mokrym bardzo dobrze, bloto posniegowe juz widzialy i bez problemu jak na mokrym, oraz troch typowej szklanki rowniez i rowniez zaskoczony. w trasie bardzo ciche jak na zimowki, dosc komfortowa opona . zobaczymy jak bedzie na sniego a ze w gorach mieszkach to bedzie co testowac :)
Darecki
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 13 lis 2015, o 22:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: Darecki »

Ja natomiast kupiłem Dunlopy winter sport 5 205/55/16. Niestety przebieg na nich to wciąż 0km bo auto utknęło u mechanika. Jak je trochę przetestuję to napiszę jakąś opinię bo ogółem mało można wyczytać o tych oponkach :)
Awatar użytkownika
margolll
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2015, o 17:28
Model Lexusa: IS300 Sport
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: margolll »

Darecki pisze:Ja natomiast kupiłem Dunlopy winter sport 5 205/55/16. Niestety przebieg na nich to wciąż 0km bo auto utknęło u mechanika. Jak je trochę przetestuję to napiszę jakąś opinię bo ogółem mało można wyczytać o tych oponkach :)
Takie same mam, smigam drugi sezon, i fajnie sie trzymaja drogi zarowno na suchym mokrym jak i oblodzonej drodze.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [lexus]Opony zimowe

Post autor: baniaq »

Póki co zrobiłem kilkadziesiąt km na Nokianach WR A4 (225/40/18), czekam aż się dotrą, przy każdej okazji palę wierzchnią warstwę :P Trochę głośne (72db trochę szumią względem 68db - letnie dunlopy sportmaxx rt w tym samym rozmiarze)
Fajna kontrola, dużo informacji, dość twarde ścianki. Sprawdzałem przy +7* na mokrej kostce i asfalcie zaraz po deszczu, fajnie się ślizgają, łatwo obczaić granicę przyczepności. Przód nie puścił ani centymetra. Ostre hamowania, w tym w koleinach też super. ABS przy samej końcówce, ale zero uślizgu.
Szkoda że nie ma śniegu w centralnej Polsce :(
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości