[SC300/400 GS300] Jak duze felgi mozemy wsadzic do Lexusa

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu SC
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC300/400 GS300] Jak duze felgi mozemy wsadzic do Lexus

Post autor: Ralfx »

jakuba pisze:Pozwolę sobie dołączyć do tematu:)
Panowie, sprawa wygląda tak- mam Lexusa GS300 2005r. Szukam teraz felg na lato- znalazłem 20" od mustanga (nie mam pojęcia jaka to generacja- zdaje się ze produkowana od 2004). Jaki tam jest dokładnie rozstaw? Chyba amerykańskie 4,5 cala czyli nasze 114,3. Opony 245/35 i 275/34 ET38 Czy to będzie bezproblemowo pasować? Ma ktoś coś podobnego założonego? Samochód jest bez ryski więc naginanie błotników itp. nie wchodzi w grę.
Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi. :smile:

Nowe mustangi, 300C, itp. wynalazki mają rozstaw 5x114,3 więc to ułatwia sprawę :) Ogólnie na allegro jest straszna posucha jeśli chodzi o 20". Samo chińskie dziadostwo albo odpustowe chromy. Więc pozostają sklepy i ebay.

Setup jak napisałeś powinien wejść w sam raz. Z tego co się zorientowałem to polecam 20x8,5 przód, 20x10 tył na ET38-42
Zachęcam do zainteresowania się tym tematem http://www.clublexus.com/forums/gs-thir ... hread.html
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
jakuba
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09
Model Lexusa: GS300
Skąd:: brz
Kontakt:

Re: [SC300/400 GS300] Jak duze felgi mozemy wsadzic do Lexus

Post autor: jakuba »

EEcchhh... te felgi jednak odpadają- chrom na powierzchni zaczyna odchodzić i porobiły się takie grudki jak gdyby piasek wtopiony w powierzchnie.
Nie szukam koniecznie 20", teraz chcę wydać ok 3k na komplet z oponami. Razem z samochodem dostałem opony letnie 17" więc jak by się jakieś ładne felgi trafiły w tym rozmiarze to też by fajnie było, chociaż do tego auta to trochę za małe są. Z tym że ja właśnie szukam chromów :biggrin2:

Zachęcam do zainteresowania się tym tematem http://www.clublexus.com/forums/gs-thir ... hread.html

:szok: Ameryka po prostu. Szkoda że u nas za te same felgi trzeba 2x tyle zapłacić. Ale niektóre są po prostu genialne.
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [SC300/400 GS300] Jak duze felgi mozemy wsadzic do Lexus

Post autor: BeeMiX »

Niestety za dobra felgę trzeba płacić. Ale pamiętaj że to przede wszystkim bezpieczenstwo i nie można na tym żałować, tak samo jak na dobrych oponach. Mielismy przypadek gdzie pękły 3 ramiona z 6ciu przy zwyklej miejskiej jezdzie w chinskiej feldze :szok: Drugiemu znajomemu odlamal sie kawalek rantu jak najechal na kraweznik przy ~5km/h. Osobiscie na auto nie zalozyl bym nic innego jak OEM albo dobrą kutą felgę
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [SC300/400 GS300] Jak duze felgi mozemy wsadzic do Lexus

Post autor: michalm320 »

Ja też odradzam chińskich felg. Miałem w Hondzie. Co z tego że wzór Volk'ów, że ładnie wygląda jak wjechałam w "dziurę" głębokości 1-1,5cm i skrzywiłem dwie felgi i to dość znacznie. Choć z drugiej strony lepiej skrzywić felgę niż zawieszenie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC300/400 GS300] Jak duze felgi mozemy wsadzic do Lexus

Post autor: Ralfx »

jakuba pisze:Nie szukam koniecznie 20", teraz chcę wydać ok 3k na komplet z oponami.
Ja nie wiem czy za 3000 zł to sie zmieścisz w kołach 20" + opony. Za 3k to ciężko same felgi (niechińskie) kupić, a nowa opona 245/35R20 kosztuje 1100zł sztuka więc powodzenia ;) może ewentualnie 18" z używanymi oponami byś się zmieścił. Ja za swoje 18" ASA + opony używane dałem 3200zł
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [SC300/400 GS300] Jak duze felgi mozemy wsadzic do Lexus

Post autor: BeeMiX »

Powiem tak, wsadzanie felg ktore jakoscia i wykonaniem nie dorownuja nawet troche feldze fabrycznej jest troche nie na miejscu. Chinskie felgi nie spelniaja zadnych norm, nie powinny byc dopuszczone do ruchu tak na prawde, w Niemczech nie sa bo nie maja TUV i nigdy by nie dostaly.
jakuba
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09
Model Lexusa: GS300
Skąd:: brz
Kontakt:

Re: [SC300/400 GS300] Jak duze felgi mozemy wsadzic do Lexus

Post autor: jakuba »

Nie biorę pod uwagę chińszczyzny, dlatego pisałem że na allegro nie ma fajnych felg (mówimy cały czas o chromach). Trzy tysiące nie musi być koniecznie kwotą niską jak na zakup np. 17" tym bardziej że opony już mam. Na razie po prostu rozglądam się za jakimiś fajnymi felgami i te 20" wpadły mi w oko, rozmiar jaki będzie zamontowany na wiosnę jeszcze do ustalenia.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC300/400 GS300] Jak duze felgi mozemy wsadzic do Lexus

Post autor: Ralfx »

W tak dużym aucie chromy 17" będa wyglądały komicznie moim zdaniem. Troche wieksze się należą takiej limuzynie.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
jakuba
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09
Model Lexusa: GS300
Skąd:: brz
Kontakt:

Re: [SC300/400 GS300] Jak duze felgi mozemy wsadzic do Lexus

Post autor: jakuba »

Ralfx pisze:W tak dużym aucie chromy 17" będa wyglądały komicznie moim zdaniem. Troche wieksze się należą takiej limuzynie.

Ok, przyznaje nie pomyślałem o tym :doh:
W sumie jakiekolwiek 17" wydają się skromne w tym aucie, a już chromowane szczególnie dziwnie by wyglądały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości