[Lexus] Wymiana oleju w AT skrzyni biegow.

Pytania oraz informacje ogólne związane z Przeniesieniem napędu
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: [Lexus] Wymiana oleju w AT skrzyni biegow.

Post autor: barteg10gg »

Krzywydg to ciekawe bo pamiętam że jak ja wymieniałem to mówili tylko T IV żaden Dextron bo skrzynia padnie i to też było ASO KAT..Ciekawe czy sprzedają i polecają to co mają aktualnie na stanie czy może do twojego GS rzeczywiście zalecają dextrona..PS.Pamiętam że jak kupowałem to czekałem na dostawę bo był kłopot z dostępnością..przypadek czy może przerzucili się na dextrona z tego powodu
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [Lexus] Wymiana oleju w AT skrzyni biegow.

Post autor: konik_80 »

Panowie na oryginalnym opakowaniu Oleju ATF T-IV Toyoty jest z tyłu małym drukiem napisane, że jest to olej o specyfikacji Dextrona III także nie trzeba się ograniczać do Toyotowskiego oleju T-IV.
Dla tych co nie widzieli filtra ze skrzyni automatycznej to nie do końca jestem przekonany czy tylko mycie to dobry pomysł - ten filtr to poza metalową cienką obudową, w środku ma metalową siatkę - bardzo drobną - trzeba się przyjrzeć z bliska aby zobaczyć maleńkie kwadraciki - jeśli skrzynia ma duży przebieg i niewiadoma jest historia serwisowania to wtedy wymieniłbym filtr. Myć można przy regularnym serwisowaniu - wtedy to ma jak najbardziej sens.
Tycjan
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 10 gru 2011, o 14:08
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [Lexus] Wymiana oleju w AT skrzyni biegow.

Post autor: Tycjan »

Chciałbym ponowić temat wymiany oleju w AT skrzynik w IS2000 a doładnie tego nieszczesnego filtra. Czy jest jakas inna opcja niz zakup tego filtra w ASO? Bo nikt nie jest w stanie mi powiedziec co tam jest za filtr a tym bardziej taki zalatwic.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus] Wymiana oleju w AT skrzyni biegow.

Post autor: grucha2666 »

Witaj, ja 2 tygodnie temu wymieniałem olej w ASO (cena około 350 zł robocizna + olej). I dowiedziałem się wszystkiego na temat wymiany: jeżeli nie masz objawów zepsutej skrzyni: nic nie szarpie, nie rwie, biegi chodzą dobrze to wymiana jest tylko statyczna: 2 litry oleju + uszczelniacz. Nie wymienia się filtru: zalecenia ASO. Także polecam to zrobić w Lexusie bo cena naprawdę przystępna a wiedzą co robią. pozdrawiam.
Tycjan
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 10 gru 2011, o 14:08
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [Lexus] Wymiana oleju w AT skrzyni biegow.

Post autor: Tycjan »

Fajnie tylko ja wychodze ze założenia że lepiej zapobiegać niż leczyć. Kiedy pojawią się objawy szarpania czy inne to obawiam sie ze to juz za pozno na wymiane filtra.jedyne co zostaje do wymiany to skrzynia
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [Lexus] Wymiana oleju w AT skrzyni biegow.

Post autor: sandr »

Wiosną tego roku wymieniałem olej (dynamicznie + nowy filtr i uszczelka miski) w firmie ASB - Długołęka, co prawda trochę daleko od ciebie ale możesz zadzwonić, chłopaki znają się na robocie i wszystko ci wytłumaczą. Swoją drogą w ASO Wrocław usłyszałem że, ..."nie wymieniamy dynamicznie, ponieważ nie ma takiej potrzeby"... jakoś to do mnie nie przemawia, wolę wymienić cały wypracowany (ok. 10 litrów) niż rozcieńczać brudny.
Tycjan
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 10 gru 2011, o 14:08
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [Lexus] Wymiana oleju w AT skrzyni biegow.

Post autor: Tycjan »

Wszystko fajnie Panowie ale mi własie wchodzi o to żeby mie jechać do ASO bo sam filtr kosztuje 400 zł. Mam sobrego mechanika od skrzyni ale chce kupić sam filtr tylko że nikt nie wie jaki tam idzie.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [Lexus] Wymiana oleju w AT skrzyni biegow.

Post autor: sandr »

Może się przyda... tylko sprawdź - wg Toyodiy w zależności od rocznika była zmiana.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus] Wymiana oleju w AT skrzyni biegow.

Post autor: grucha2666 »

swoją drogą mam takie pytanie: czy też macie jak wrzucicie bieg P (park) i naciskacie hamulec nogą (tak żeby ją podnosić i dociskać) kilka razy to występuje takie stukanie w skrzyni??
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Lexus] Wymiana oleju w AT skrzyni biegow.

Post autor: JanB »

To ci kolego stuka elektromagnes - blokada, ktora nie pozwala wrzucić z P na D bez nogi na hamulcu.
pozdr. JanB
Pozdrawiam
JanB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość