pierścienie centrujące i nakretki do felg

Pytania oraz informacje ogólne związane z Przeniesieniem napędu
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

pierścienie centrujące i nakretki do felg

Post autor: hydrant23 »

pierścienie centrujące , czy ktorys z forumowiczow mial z tym do czynienia ? jak widze na alledrogo to sa rozne ; plastikowe , ABS , alu
sam osobiscie jestem za plastikami tylko kto i gdzie sprzedaje jakies dobrej jakosci , a nie badziew , ze do takich felg byle chinskich lepiej nie zakladac, zaproponowal ze dorobi pierscienie za 100 :szok: pewnie z alu , ale poczytalem ze te z alu wcale nie sa takie ok ...
wiec moze ktos ma sprawdzonego sprzedawce co posiada jakies porzadne, firmowe i trwale pierscienie

ps. koles w wulkanizacji troche mie podniosl na duchu ze fele co kupilem to chodza na wtornym ponad 4k to od razu watpliwosci odnosnie zakupu minely, a gosciu mocno zorientowany w felach od razu wiedzial jakiej firmy fele i jaki model , co ja z pomoca neta szukalem sporo czasu
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, o 01:23 przez hydrant23, łącznie zmieniany 2 razy.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: pierścienie centrujące

Post autor: tomekb »

Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: pierścienie centrujące

Post autor: Ralfx »

To tylko pierścienie, byle by były równe żeby koło równo siedziało. Żadnej innej roli nie sprawują, Ja za 30zł na allegro kupiłem komplet od tego sprzedawcy http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=4041214 Nie ma się do czego przyczepić.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: pierścienie centrujące

Post autor: carinus »

Każdy materiał bedzie dobry jezeli pierscienie będa dobrze spasowane z felgą i piastą.Ja dorabiałem wszystkim znajomym pierscienie z ertalonu lub kaprolanu.Nawet przy bardzo mocnych uderzeniach felga nie ma prawa przemiescić się względem osi,prędzej felga szpilki zetnie niż zniszczy pierscień.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: pierścienie centrujące

Post autor: forest »

carinus pisze:Każdy materiał bedzie dobry jezeli pierscienie będa dobrze spasowane z felgą i piastą..
dokładnie, pierścień musi wchodzić na wcisk w felge i idealnie pasować na piaste i nic go nie ruszy...
SC430 '2002
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: pierścienie centrujące i sruby do felg

Post autor: hydrant23 »

pierscionki juz sa , teraz mam kolejne pytanie , czy do nieoryginalnych felg nadadza sie nakretki lexusa z ori alusow , a moze ze stalowek..? i czy warto kupic jakies nakretki zabezpieczajace - przeciwkradziezowe ?
jutro w koncu jade na wymiane felg i sie zastanawiam czy beda mi potrzebne nowe nakretki ...
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: pierścienie centrujące i nakretki do felg

Post autor: Ralfx »

Zależy jakie felgi kupiłeś, ja niestety potrzebowałem :P jak byś jakieś zdjęcia dał byłoby łatwiej. Ja do nowych felg potrzebowałem naketki pod klucz 19 i jednocześnie z łbem stożkowym więc to też kolejna różnica.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: pierścienie centrujące i sruby do felg

Post autor: forest »

hydrant23 pisze: czy do nieoryginalnych felg nadadza sie nakretki lexusa z ori alusow.
myśle że nie przypasują... niejednokrotnie do "aftermarketowych" felg trzeba nabyć nowe nakrętki
no... ale to zależy jeszcze jaka felga ;)

a co do nakrętek przeciw kradzieży ... to było gdzieś na forum, że to taki średni pomysł je kupować, jak ktoś chce Ci felgi zawinąc to i tak Ci je zawinie (oby nie) ;)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pierścienie centrujące i nakretki do felg

Post autor: janasek »

Ja mam też śruby 19 a ori są 21. Niektóre klucze nawet nie wchodzą mi w otwór żeby przykręcić dobrze śrubę. Nakrętki ori sa szersze (w felgach ori też są szersze otowry) i wchodzi w otwór do środka taki pierścień więc raczej ori nie podpasują.

Ja mam śruby zabezpieczające i nie uważam żeby to było totalnie bez sensu. Zawsze utrudniasz troszkę sprawę (chociaż te kilka sekund na kole) - może ktoś zauważy i nie ukradną Ci wszystkich kół. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: pierścienie centrujące i nakretki do felg

Post autor: hydrant23 »

tak wlasnie sobie wczoraj przypomnialem iz te nakretki ori maja plaski pierscien na koncu... a "nowe"felgi maja spory otwor i pierscien z tworzywa w srodku , wiec zapewne potrzebny bedzie komplet nakretek...a zabezpieczjace jakiej firmy? widzialem troche tego na alledrogo od 30 do 300 , jakies tpi sa za 79 ? a przy okazji jaki rozmiar gwintu nakretek do lexow pasuje?

takie nakretki mam na stalowkach wiec chyba nowych kupowac nie trzeba ,bo chyba do alu tez sie nadadza , w felge pasuja idelanie ,miejsca tam na srube jest sporo i sam otwor jest stozek , wiec pewnie ok , no i ciagle mysle nad tymi zabezpieczajacymi ...Janasek jakie kupiles i za ile i czemu tak drogo ?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości