[Lexus]oponki na lato ? jakieś propozycje do 245/40 r18 ?

Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus]oponki na lato ? jakieś propozycje do 245/40 r18

Post autor: janasek »

550 zł za Firestony R19? Cena jest rewelacyjna :) tylko pytanie z jakim DOT-em? Zastanów sie dobrze czy aż 19 cali jest Ci potrzebne, ja mimo że niedługo jeźdzę na tych dziewiętnastkach to już się zastanawiam czy nie przejść na oryginalne fele od RX-a II gen o rozmiar mniejsze i laczka 225/40 lub 235/40. Powinien się wtedy choć troche lepiej prowadzić.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [Lexus]oponki na lato ? jakieś propozycje do 245/40 r18

Post autor: stachulex »

hydrant23 pisze:opona firmy Marangoni model ZETA , wiec to wloch a nie chinczyk , fele to 9X SHINY SILVER STEEL LIP 19" -fotki na necie znajdziesz
marangoni to firma wloska ,produkuja materialy wulkanizacyjne itp. maja w ofercie opony ktorych nie polecam,sprzedaja te opony dla sieci warsztatow wulkanizacyjnych.robia tez nalewki.tani produkt nadajacy sie na polke w markecie a nie do takich aut jak nasze.niestety opony te produkuja w chinch.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [Lexus]oponki na lato ? jakieś propozycje do 245/40 r18

Post autor: forest »

jeszcze w życiu nie słyszałem o oponach tej marki (!?) może to i dobrze - z tego co pisze stachu :biggrin2:
SC430 '2002
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [Lexus]oponki na lato ? jakieś propozycje do 245/40 r18

Post autor: hydrant23 »

Janasek , alez oczywiscie , ze zadne 19" nikomu do niczego nie jest potrzebne :crazy: , oprocz wygladu ...
na niskim profilu niestety nie ma amortyzacji na oponie ,opon sie nie przechyla i niedostouje sie do koleiny wiec auto "myszkuje" -po prostu sie trzeba do tego przyzwyczaic , ale plus przy niskim profilu to sama reakcja samochodu na ruchy kierownica - jest bezzwloczna i bezposrednia , w sumie jesli Ty przeszedles z oryginalu mysle ze 225/55 R16 na 245/35 R19 no to spora roznica , opona szersza o 20mm i miedzy fela ,a asfaltem 123mm -16",na 85mm -19", wiec roznice czujesz spora ... a jak z komfortem i dziurami w jezdni na tych 19" ?

no i fajnie , ze ktos dal jakis poglad na opony marangoni , po prostu nie ma sobie czym glowy zawracac ...
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [Lexus]oponki na lato ? jakieś propozycje do 245/40 r18

Post autor: forest »

jeździlem kiedy na 18" na oponie 235/35 R18 i powiem Ci żę było dokładnie jak opisujesz...
do opony miałem wbite 3atmosfery i praktycznie nie czulem amortyzacji + miałem założone tein s tech czyli dodatkowo twardsze zawieszenie....
opona była twarda jak kamień i miałosię odczucie jakbym w ogole opon na felgach nie mial
... ale wyglądało autko przepięknie :ok: :ok: :ok:

(tym bardziej przy niskim profilu opony trzeba się pilnować bo trudno zauważyć czy jest mało czy dużo powietrza, trzeba kontrolować cały czas ciśnienie)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus]oponki na lato ? jakieś propozycje do 245/40 r18

Post autor: janasek »

Fakt jest bardziej twardo, czuć każdą mała dziurkę ale mnie aż tak bardzo to nie przeszkadza bo liczyłem się z tym. Ale to myszkowanie... może sie przyzwyczaje. Też przy zakupie kierowalem sie w zasadzie wyglądem i powim że faktycznie juz sam rozmiar robi wrażenie. :)

Tak jak piszesz seria to 225/55 R16, na tych oponach auto zachowywało sie bardzo przewidywalnie a teraz jest troszkę bardziej nerwowo. Boję się że pognę te 19, bo jest tyle dziur na drogach po tych mrozach a te fele co mam nie są żadnych wysokich lotów.

Ja mam nabite 2,4 atmosfery i w zupełności wystarcza, jak masz 3,0 oprócz tego, że jest bardziej twardo to opona układa się w stożek i ściera się nierównomiernie. Środek bieżnika jest w najwyższym punkcie i się ściera podczas gdy boki zostają nietknięte.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 5 mar 2011, o 15:02 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [Lexus]oponki na lato ? jakieś propozycje do 245/40 r18

Post autor: stachulex »

przy cisnieniu 3.0 cale auto skacze jak balon a opony tak jak pisze kolega janasek scieraja sie nierownomiernie.za wysokoie cisnienie powoduje scieranie sie bieznika na srodkowej czesci opony.przepracowalem 7 lat na wulkanizacji i nie raz widzialem przypadki jak nowa opona po sezonie jazdy nadawala sie na smietnik bo klient walil po 3 atmosfery
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [Lexus]oponki na lato ? jakieś propozycje do 245/40 r18

Post autor: klexus »

Panowie jak mozna nacisnąc 3 atm do opony, to moze ja wleje do silnika 8 l oleju a co tam nie ma, sa pewne normy wydaje mi sie ze od 2,2 do 2,6 to max
poczytajcie tego
http://www.oponeo.pl/opony/letnie/osobo ... 245/35/r19
http://www.oponeo.pl/testy-opony/osobowe/nankang-ns-2/2

ja zaryzykowałem i kupiłem 2 szt zobaczymy, ponoć fabryka robi opony od 1940r:)
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [Lexus]oponki na lato ? jakieś propozycje do 245/40 r18

Post autor: stachulex »

klexus pisze:
ja zaryzykowałem i kupiłem 2 szt zobaczymy, ponoć fabryka robi opony od 1940r:)
klexus kupiles te zety? na mokrym masakra ale czekam na opis z twojej strony
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [Lexus]oponki na lato ? jakieś propozycje do 245/40 r18

Post autor: hydrant23 »

wiec opony zakupione i zalozone z wywazeniem
OPONY 235/35/19 91Y FIRMY PIRELLI P ZERO ROK PRODUKCJI 2009r. GŁĘBOKOŚĆ BIEŻNIKA 7mm za 280 zl szt z zalozeniem , teraz szukam pierscieni centrujacych , ale to juz inny temat..

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości