Układ kierowniczy w RX 400h - czy dobrze pracuje?

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Armi77
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2014, o 13:35
Model Lexusa: RX
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Układ kierowniczy w RX 400h - czy dobrze pracuje?

Post autor: Armi77 »

Witam,
szczęśliwy nabyłem rx 400h z 2007roku, jednak jedna rzecz mnie niepokoi - układ kierowniczy.
Po pierwsze - na pewno nie jest lekko pracujący, porównuję go do zwykłego rx350, którym jechałem wcześniej, jak i do innych samochodów, gdzie do kręcenia po parkingu itp. wystarczy jedna "damska" ręka. Ja u siebie mam dosyć sztywno i trzeba lekko użyć siły. Oczywiście nie jest to siłowanie, ale jednak chyba zbyt duży opór.
Druga sprawa - na nierównościach i koleinach, kierownica dosyć gwałtownie reaguje na tych nierównościach - tak że trzeba ją pilnować w rękach. Dotychczas w żadnym samochodzie nie miałem takiej reakcji - zazwyczaj samochód sam sobie radzi z nierównościami, ale nie przenosi ich tak mocno na kierownicę.

Czy ktoś może potwierdzić takie objawy lub ich brak w RX hybrydzie? Wiem że ten model ma całkowicie elektroniczne wspomaganie, jednak chyba raczej odizolowuje ono kierownicę od drogi, aniżeli przenosi w drugą stronę.

Może układ kierowniczy można kalibrować, ustawiać?

Będę wdzięczny za pomoc :)
Pozdrawiam
ab15082001
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 8 sty 2015, o 16:37
Model Lexusa: Rx400
Skąd:: Ciemnogród
Kontakt:

Układ kierowniczy w RX 400h - czy dobrze pracuje?

Post autor: ab15082001 »

Mam podobny objaw czy to normalne ?
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Układ kierowniczy w RX 400h - czy dobrze pracuje?

Post autor: sardzent »

raczej normalne, uklad jest dosz "sztywny"
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Układ kierowniczy w RX 400h - czy dobrze pracuje?

Post autor: Thorgal1 »

u mnie w gs450h też lekko nie jest ... w innych autach nie trzeba tyle siły przy manewrach
ale też zauważyłem że więcej siły trzeba użyć przy operowaniu gazem ... stawia opór - człowiek się przyzwyczaja - ale jak miałem na tydzień inne auto to znowu czułem różnicę
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości