Wymiana oleju w mostach

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
galtom
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 09:19
Model Lexusa: RX300 223KM
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Wymiana oleju w mostach

Post autor: galtom »

RX300, I-sza generacja.
Czy mozecie mi powiedzieć jakiej specyfikacji olej powinien być uzyty w przednim I tylnym moście oraz jak często wymieniany?

Pozdrawiam,
galtom
pozdrawiam,
galtom
Awatar użytkownika
Jacek
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 12 sie 2011, o 20:23
Model Lexusa: miałem LS400 UCF20 :(
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w mostach

Post autor: Jacek »

galtom
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 09:19
Model Lexusa: RX300 223KM
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w mostach

Post autor: galtom »

Dzieki.
Teraz juz nic nie wiem :-(
Lexus PL i Valvoline -twierdza jedno, choc gwoli scislosci, musialem wybrac Lexusa EU, bo w modelach USA (a takiego mam) RX'a nie ma.
A moze sa jakies roznice miedzy USA/ Europa w tym zakresie?

Fora w USA, mowi, ze do obu mechanizmow roznicowych zalecane sa rozne oleje i okrse miedzy wymianami jest znacznie wiekszy.

Lexus USA twierdzi, że:
The differential fluid should be inspected every 24 months and changed if dirty with Genuine Toyota T-IV Fluid.

Zas dealer Lexusa w NY:

Thank you for your recent inquiry. The type of front rear differential fluids you should use on your 2003 RX300 is 80-90 gear oil and you change it every 3 years or 30,000 miles which ever one comes first.

Bądź tu mądry i pisz wiersze.... :-)
pozdrawiam,
galtom
adcars
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 29 lut 2012, o 22:16
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w mostach

Post autor: adcars »

Spokojnie trochę racji w tym jest ponieważ przedni mechanizm różnicowy znajduje się w skrzyni biegów i ma ten sam olej, a większość go myli z centralnym mechanizmem różnicowym ( takie coś małe obok skrzyni z którego wychodzi wał napędowy ). Ogólnie do skrzyni biegów olej z normą T-IV a do mechanizmu różnicowego centralnego i tylnego olej klasy np EPX SAE 90 i inne. Jaki byś nie wlał będzie dobrze - lepiej wymieniać co ok 30-50 tyś w zależności od stylu jazdy, tym bardziej że wchodzi go po litrze a sama wymiana jest bardzo prosta. Jest świetna wyszukiwarka olejów ( znajdziesz tam wersję USA ) - wpisz w google "ravenol dobierz olej" Pracuję zawodowo w dziedzinie motoryzacji i powiem że oleje przekładniowe mają super - chyba nie ma nikt większego asortymentu olejów przekładniowych.Silnikowe pewnie też ale nie testowaliśmy.Bez problemu kupisz w necie lub w sieci hurtowni Hart, Inter Cars i chyba Motogama Kraków
Gruszus
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2020, o 19:23
Model Lexusa: Rx350
Skąd:: Zawiercie
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w mostach

Post autor: Gruszus »

Witam serdecznie. Dzisiaj zabrałem się za wymianę wszystkich olejów w swoim RX 350 2007 4x4 stały napęd. Doświadczenie moje to jazda samochodem VW passat od 12 lat i jego servis od momentu gdy mechanicu zaczęli walić w.... ja. Od 12 lat nie oddaje swojego samochodu nikomu do naprawy mechanicznej. Ogarniam sam przygotowując się dużo wcześniej do napraw ze źródeł internetu i własnego doświadczenia bo pracuje na sprzęcie budowlanym wiertnica i sam dokonuje wszelkich napraw od 23 lat i nie boję się tego. Ale do brzegu. W tym aucie wymiana olejów jest banalna. Oczywiście trzeba mieć podstawy mechaniki wrodzone lub nabyte oraz dysponować zapleczem sprzętowym typu zestaw kluczy - walizka ja posiadam NEO. Zacząłem od roagrzania podzespołów oczywiście i na kanał. Najpierw tylny most.. Klucze nie pamiętam ale imbus co najmniej 10 lub torx. Olej 80W90 1 litr. Spuszcza się korkiem dolnym a zalewa bocznym strzykawka 100 ml +wężyk 8 mm.
Most przedni klucz 24 nasadka lub płaski da korka spustu i 24 nasadka do korka wlewu. Wchodzi 0.9 l 85W90.
Potem olel ATF z e skrzyni biegów. Zeszło 3,5 litra. Nie wymieniłem filtra ponieważ dostęp do śrób lest utrudniony z powodu sąsiadującej belki zawieszenia. Skrzynie zalałem poprzez bagnet wykorzystując oczywiście lejek za 7 zeta i wlewałem bardzo powoli żeby się nie zapowietrzył i nie rozlało między lejkiem a bagnetem. Po tej operacji należy odpalić silnik i przejechać lewarkien przez wszystkie pozycje w skrzyni biegów i sprawdzić stan. Oczywiście o ile macie olej w silniku!! Pamiętajcie bo przy wymianie tyłu olejów można się zapomnieć gdy wszystko spuścicie. Potem olej silnikowy ja zalałem 5W30 Toyoty 6 l. Z filtrem jest mały problem. Trzeba posiadać odpowiedni klucz do obudowy filtra. Najpierw grzechotka 3/8cala i przedłużka 3/8 cala i odkręcacie śrubę która odsłania zaworek do spuszczenia oleju z obudowy filtra. Trzeba wcisnąć zaworek i olej spłynie. Jeżeli chodzi o obudowę filtra. Posiada on 2 płetwy po obu stronach. Ja poradziłem sobie w ten sposób że pobijalem te płetwy poprzez śrubokręt delikatnie i ruszyło. Resztę ręką choć nie idzie i łatwo. Jest to metoda zła ale u mnie poszło łatwo.podejdzie jedynie klucz z takimi kółkami zębatymi chyba bo Ja nie próbowałem ale jeżeli jakiś to tylko taki.
Filtr oleju wkładać bez zaworka.sluzy on tylko do spuszczenia oleju z obudowy filtra
Wszystko do ogarnięcia
Powodzenia.
alibaba1
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2020, o 14:47
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: Jastkowice
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w mostach

Post autor: alibaba1 »

Witam mam pytanie w serwisowe polecają olej 80w90 a tutaj piszecie o 85W90 jaką jest różnica i który powinien być wlany
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w mostach

Post autor: muzz »

Co prawda nie w RX a GS i IS ale tam też w książce jest 80w90.
Wlałem teraz 75w90.
Tak jak w olejach silnikowych pierwsza liczba odpowiada za lepkość w niskich temperaturach i osobiście dałbym 75w a nie 85w w miejsce 80w.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości