Zalecenia co do zmiany olejow

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
galtom
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 09:19
Model Lexusa: RX300 223KM
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Zalecenia co do zmiany olejow

Post autor: galtom »

Bardziej mnie tylny most martwi... w cenie tej operacji jeśli olej trzeba przez półoś wymieniać
pozdrawiam,
galtom
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Zalecenia co do zmiany olejow

Post autor: lexrwd »

krzywydg pisze:
lexrwd pisze:Wg instrukcji i zaleceń Lexusa w skrzyni należy sprawdzać poziom co 45kkm, a w tylnym dyfrze co 15kkm - źródło: http://www.millersoils.co.uk/whichoil.asp
Niemniej jednak na pewno warto wymienić oba oleje co 60kkm - to jeszcze nikomu nie zaszkodziło :)
Kolego a od kiedy to jakaś komercyjna stronka jest wyznacznikiem wymiany oleju??
Ano od wtedy, gdy ta strona opiera się na danych PRODUCENTÓW SAMOCHODÓW. Innymi słowy mówiąc - jeśli na tej stronie jest określony interwał wymiany oleju, to znaczy, że tak określił producent samochodu, a nie oleju.
zbyh
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 sie 2018, o 08:03
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: Pyrlandia
Kontakt:

Re: Zalecenia co do zmiany olejow

Post autor: zbyh »

Witam. Właśnie zakupiłem Lexusa rx350 2008r. Skrzynia wydaje się być ok. Auto ma przejechane 250 tys. I nigdy nie miało wymienionego oleju w skrzyni. W serwisie mówili że jeżeli się że skrzynią nic nie dzieje to nie ma potrzeby wymiany oleju. W instrukcji też nie pisze jednoznaczne czy wymienić czy nie.
zbyh
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 sie 2018, o 08:03
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: Pyrlandia
Kontakt:

Re: Zalecenia co do zmiany olejow

Post autor: zbyh »

No i zdecydowałam się na wymianę oleju w skrzyni automatycznej. Mój RX350 ma nakulane 250000 i skrzynia od nowości nie widziała świeżego oleju. Wymiana dynamiczna razem z filtrem wchodzi 4.9 l oleju. Cena moim zdaniem przystępna 520 pln. Jedni odradzaja inni zalecają ja się zdecydowałem, na razie nie widzę znaczącej różnicy ale za to mam świadomość że mam świeży olej. Za 60000 KM. następna wymiana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości