Hamulce do RX 350

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
toni
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2012, o 13:21
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Hamulce do RX 350

Post autor: toni »

Mam pytanie jekie polecacie tarcze i klocki do RX 350 2009 USA .Zrobiłem dopiero 20000 km prawie wszystko w trasie a ostanio po postoju w garażu
ponad 2 tygodnie (koniec zimy wilgoć i sól) przy hamowaniu zaczeło bić na kierownicy więc nie wiem czy to korozja czy sie tarcze zwichrowały.Moze wystarczy przetoczyć ? Czy czeka mnie wymiana a moze rdza sie zetrze i bedzie OK .I jeszcze jedno pytanie jeśli bym toczył to czy lepiej toczyć na aucie czy może zdjąć i przetoczyć na zwykłej tokarce .
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Hamulce do RX 350

Post autor: Mariano »

jak przed odstawieniem do garazu było ok to proponuje rozebrać i zobaczyć co się stało,
jak są dość grube można toczyć nie ważne jakim sposobem tylko za ile....
z dobrych zamienników polecam bosch i trw
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hamulce do RX 350

Post autor: janasek »

Od wilgoci i soli tarcze się nie zwihrują. Nie wjechałeś w jakąś kałużę po lepszym hamowaniu? A ile auto w sumie ma przebiegu? Najlepiej kupić nowe ale zamiennik, natomiast jeżeli już chcesz toczyć to koniecznie zdejmij i na maszynę, bedzie to dużo bardziej prezycyjnie wykonana robota.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Hamulce do RX 350

Post autor: lassar@tlen.pl »

Nie tocz tarcz! Nigdy! Zawsze bedzie jakies ale.
Poza tym to ciezkie auta i wiele zamiennikow nie daje rady.
Tarcze/klocki zawsze staram sie miec orginalne. W niemieckich szukam oem (np. klocki jurid polowa ceny a wyrob taki sam). W Lexie nie mam pojecia ale na pewno sie znajdzie na alledrogo.

W pierwszej kolejnosci sprawdz wywazenie kol. U mnie w 99% przypadkow brudne/niewywazone kola daja efekt bicia przy 90-120 km/h poglebiany lekkim hamowaniem.

Przy standardowych ukladach hamulcowych krzywe tarcze daja pulsowanie pedalu hamulca. W starszych ukladach wieksze w nowych minimalne ale jednak.
Zadzylo mi sie tez kiedys , ze lekko sie zbieznosc przestawila. Do tego amorki juz nie byly super i troszke pozabkowalo opone + delikatnie scielo. Efekt bicia byl taki jak z tarcz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość