Lexus Rx330 2004 padnięta skrzynia

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Burn2q
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2018, o 16:09
Model Lexusa: RX 330
Skąd:: Zakopane
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Lexus Rx330 2004 padnięta skrzynia

Post autor: Burn2q »

Witam serdecznie. Mam problem ze skrzynią, na początku objawiało się to tym że auto głupiało przy zmianie biegów, czasem przed zmianą strasznie przeciągał biegi, przy dodaniu gazu czuć było szarpnie ie jakby jakaś poduszka była wybita. No i wczoraj można powiedzieć że padła, ostatnie kilometry do domu albo sama zmieniała biegi, albo wogole tak jakby wrzucała luz i znów jakiś bieg. Filmik z pracy umieściłem na YouTube ,,lexus rx330 automatic transmission problem,, Dodam że olej był zmieniony, a to wszystko zaczęło się dziać podczas szybszej jazdy, kiedy olej w skrzyni miał temperature 140 stopni, tak mi pokazał program ELMScan Toyota, błędów skrzyni brak. Jeżeli ktoś miał podobna sytuację, albo ma namiar na kogoś kto dobrze się zna na tych skrzyniach to byłbym wdzięczny za informację. Skrzyń jak na lekarstwo, pewnie trzeba będzie ze Stanów załatwić.
Lexmartin
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 12 maja 2019, o 15:06
Model Lexusa: Lexus RX300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Lexus Rx330 2004 padnięta skrzynia

Post autor: Lexmartin »

Witam, sprawdź zaworek PCV (PCV valve), czy kulka chodzi..
Na drugim zdjęciu masz lokalizacja zaworka. Jest w tym samym miejscu co w RX300 tylko w tym pewnie jest on metalowy.
https://www.clublexus.com/forums/rx-2nd ... ement.html

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lexus Rx330 2004 padnięta skrzynia

Post autor: gmiter »

Bez przesady, co ma PCV do skrzyni. Może drzec na postoju lub brać olej siknik ale wpływ na skrzynie zerowy.
Burn2q
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2018, o 16:09
Model Lexusa: RX 330
Skąd:: Zakopane
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: Lexus Rx330 2004 padnięta skrzynia

Post autor: Burn2q »

Dziękuję. Prawdopodobnie skrzynia spalona, dwóch mechaników postawiło taka diagnozę. Skrzynia zamówiona używka z USA. Na zimnym jeszcze w miarę jedzie, ale jak złapie temperaturę to czasem wogole bieg nie chce wskoczyć jakby sprzęgło slizgalo. A jak to jest po włączeniu z P na D, bo na silniku czuć było już od początku tak jakby duże obciążenie silnik dostawał.
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Lexus Rx330 2004 padnięta skrzynia

Post autor: marchewa195 »

Ja miałem tak. Zawalona brudem i błotem była chłodnica ASB, co ciekawe w tym aucie nie ma wymiennika tylko zwykła chłodnica powietrzna w zderzaku po stronie kierowcy. Po ostrzejszej (szybszej) jeździe skrzynia zaczęła głupieć, po czym strzelił wężyk przy chłodnicy oleju, olej uciekł... skrzynia umarła i laweta. Potem coś koło 5,5-6 tys zł i działa. Najgorsze że jest kontrolka A/T Temp która nie była łaskawa się zaświecić...
Burn2q
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2018, o 16:09
Model Lexusa: RX 330
Skąd:: Zakopane
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: Lexus Rx330 2004 padnięta skrzynia

Post autor: Burn2q »

Podobno chłodnice ASB to ich słaby punkt, i nie należy skrzyń traktować ostro bo wtedy się skończy jak u mnie. Póki co jak jest zimny olej to się da jeździć po miejscu, w sumie i tak już nie mam nic do stracenia. A proszę powiedzcie czy po zmianie z P na D lub R obroty powinny spadać?
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: Lexus Rx330 2004 padnięta skrzynia

Post autor: skyglobe »

W takiej sytuacji zawsze obroty nieznacznie spadną. Na zimnym silniku jest to znacznie bardziej zauważalne.
Burn2q
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2018, o 16:09
Model Lexusa: RX 330
Skąd:: Zakopane
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: Lexus Rx330 2004 padnięta skrzynia

Post autor: Burn2q »

Skrzynia zmieniona, auto jeździ jak powinno. :zryw: Stara pewnie wystawię do sprzedania, może komuś na coś się przyda, albo sobie zregeneruje, tym bardziej że w Polsce nie ma tych skrzyń. Dziękuje wszystkim za chęć pomocy i pozdrawiam serdecznie! :piwo:

Dodatkowo zamontowalem osobna chlodnice ASB, bo na starej temperatura oleju wskakiwała na ponad 100 stopni, teraz trzyma cały czas koło 85.
Awatar użytkownika
Cop_Robo
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 18:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Lexus Rx330 2004 padnięta skrzynia

Post autor: Cop_Robo »

U mnie szczegolnie wjazd na rondo bez gazu zaczynam jechac po rondzie chce dodac gazu i jest uderzenie jakby podpora wału albo poduszka dyfra z tyłu. Muszę to wyklyczyć ale obawiam się że tak się objawiają te padające skrzynie. RX300 2004 mk2
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość