Duży problem ze skrzynią i mechanikiem

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Perszeron
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2017, o 09:18
Model Lexusa: RX II 350
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Duży problem ze skrzynią i mechanikiem

Post autor: Perszeron »

Witam,

Ponad 3 miesiące temu podczas ciągnięcia przyczepy kampingowej, 400km od domu uległa awarii ASB. Po wezwaniu lawety, samochód został odwieziony do najbliższego "speca" od skrzyni biegów. Po rozebraniu skrzyni okazało się, że skrzynia jest do wymiany. Mechanik stwierdził, że naprawa będzie kosztować ok. 7-8 tys (na nowych częściach) i zajmie około 3 tyg. Minęły już trzy miesiące w ciągu których samochód był odbierany 4 razy. Raz przejechał 10 km, drugim razem 40km, trzecim 100km, a po czwartym odbiorze jeździł, aż trzy dni. Pierwsze trzy razy wracał od razu na lawecie do mechanika. Mechanik podobno wymienił wszystko, co można było wymienić, oprócz sterownika, który za pierwszym razem podobno podmienił na używany, który okazał się niesprawny a później wysyłał 3 razy do regeneracji i twierdzi, że to wina właśnie tego sterownika. Po tej ostatniej naprawie samochód od początku przełączał niskie biegi z wyczuwalnym szarpnięciem, ale mechanik stwierdził, że sterownik musi się "dopasować". Po tym dopasowaniu przestał całkiem przełączać biegi.
Nie chcę już oddawać do niego samochodu, bo skoro przez 3 miesiące nie potrafił go naprawić, to wątpliwe, że teraz mu się to uda, a kolejne miesiące bez samochodu są dla mnie nie do przyjęcia. Mechanik stwierdził, że kasy nie odda bo wymienił części, które kosztowały ponad 6tys. Oczywiście jeżeli tego nie zrobi to sprawa wyląduje w sądzie, bo co mi po nowych, częściach, skoro samochód dalej jest unieruchomiony.
Może szanowni koledzy z forum potrafią coś doradzić, bo mi się już powoli kończą pomysły. Co może być przyczyną takich trudności z naprawą. Czy faktycznie te sterowniki są takie trudne do regenarcji? Kupno używanego sterownika jest niemożliwe. Dostanie używanej skrzyni do tego modelu też jest bardzo trudne, a wiadomo też, że z używaną skrzynią może być różnie. Po trudnościach związanych z naprawą tej skrzyni można wywnioskować, że łatwiej naprawić prom kosmiczny.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Duży problem ze skrzynią i mechanikiem

Post autor: Thorgal1 »

pewnie że łatwiej prom naprawić, bo nikt inny jak jego projektanci nie bierze się za jego naprawę ...
tak czy siak do tego zmierzam... może podjedź do ASO i może chłopcy niech sprawdzą po swojemu...
ja wiem że to niby "wymieniacze" i mogą czegoś nie wiedzieć, ale na temat skrzyni w samochodach które co chwile rozbierają coś będą wiedzieć - więcej niż Janusz w garażu.
Może jednak jest jakiś skuteczny sposób naprawy bez wymiany połowy bebechów...
No bo teraz co ? zawieziesz go do kolejnego Wieśka czy zaczniesz szukać używanej skrzyni, bo ta już jest za mocno grzebana ?
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Duży problem ze skrzynią i mechanikiem

Post autor: pss »

Masz blisko do Szczecina, podrzuć go tam na ASO.
Mają naprawdę sensownie rozwiązany ten serwis.
Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Duży problem ze skrzynią i mechanikiem

Post autor: chrismave »

Perszeron pisze:Witam,

Ponad 3 miesiące temu podczas ciągnięcia przyczepy kampingowej, 400km od domu uległa awarii ASB. Po wezwaniu lawety, samochód został odwieziony do najbliższego "speca" od skrzyni biegów. Po rozebraniu skrzyni okazało się, że skrzynia jest do wymiany. Mechanik stwierdził, że naprawa będzie kosztować ok. 7-8 tys (na nowych częściach) i zajmie około 3 tyg. Minęły już trzy miesiące w ciągu których samochód był odbierany 4 razy. Raz przejechał 10 km, drugim razem 40km, trzecim 100km, a po czwartym odbiorze jeździł, aż trzy dni. Pierwsze trzy razy wracał od razu na lawecie do mechanika. Mechanik podobno wymienił wszystko, co można było wymienić, oprócz sterownika, który za pierwszym razem podobno podmienił na używany, który okazał się niesprawny a później wysyłał 3 razy do regeneracji i twierdzi, że to wina właśnie tego sterownika. Po tej ostatniej naprawie samochód od początku przełączał niskie biegi z wyczuwalnym szarpnięciem, ale mechanik stwierdził, że sterownik musi się "dopasować". Po tym dopasowaniu przestał całkiem przełączać biegi.
Nie chcę już oddawać do niego samochodu, bo skoro przez 3 miesiące nie potrafił go naprawić, to wątpliwe, że teraz mu się to uda, a kolejne miesiące bez samochodu są dla mnie nie do przyjęcia. Mechanik stwierdził, że kasy nie odda bo wymienił części, które kosztowały ponad 6tys. Oczywiście jeżeli tego nie zrobi to sprawa wyląduje w sądzie, bo co mi po nowych, częściach, skoro samochód dalej jest unieruchomiony.
Może szanowni koledzy z forum potrafią coś doradzić, bo mi się już powoli kończą pomysły. Co może być przyczyną takich trudności z naprawą. Czy faktycznie te sterowniki są takie trudne do regenarcji? Kupno używanego sterownika jest niemożliwe. Dostanie używanej skrzyni do tego modelu też jest bardzo trudne, a wiadomo też, że z używaną skrzynią może być różnie. Po trudnościach związanych z naprawą tej skrzyni można wywnioskować, że łatwiej naprawić prom kosmiczny.
Przykro mi, wiem, że takie sytuacje psują krew. Z remontem ASB niestety bywają takie problemy, wystarczy jeden błąd, niewymienione jedno łożysko,etc i jest padaka. W tych skrzyniach największy problem jest ze sterownikiem hydraulicznym, tam są elementy, które się z czasem wycierają, niby to regenerują. Podam Ci numer tel. 535525309 (człowiek zajmuje się ASB profesjonalnie i może podpowie Ci w którą stronę iść z tym tematem, powołaj się na czarnego LEX'a), naprawiać u niego nie będziesz bo firmę ma na Dolnym Śląsku. Zadzwoń może coś pomoże albo zasugeruje. Czy zna dogłębnie temat trapiący te skrzynie nie wiem. Na pewno wie więcej niż ja ;)
ASO,hmm, osobiście nie znam takiego które podejmie temat profesjonalnie w takiej sytuacji, ale nie wykluczam, że takie istnieje. Koledzy coś proponowali więc myślę, że warto porozmawiać. Możesz się dowiedzieć jaki olej został zalany do tej skrzyni i kto zajmował się regeneracją sterownika?
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości