Głośna praca zawieszenia.

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
Truman-T1
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2018, o 21:48
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Stary Sącz
Kontakt:

Głośna praca zawieszenia.

Post autor: Truman-T1 »

Witam. Czy w pneumatycznych amortyzatorach występuje coś takiego jak łożysko albo poduszka amortyzatora. Od jakiegoś czasu słyszę glosniejszą pracę zawieszenia z prawej strony (przód) . Na diagnostyce wychodzi, że wszystko jest sprawne a diagnosta stwierdzil, że te dzięki dochodzą z mocowania. Jest to mój pierwszy samochód z pneumatyką i nie bardzo wiem jak do tego podejść.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Głośna praca zawieszenia.

Post autor: carsik »

bardzo częsty problem w RX, ale niestety z bliżej nieustalonych powodów górne mocowanie nie występuje osobno jako część.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Głośna praca zawieszenia.

Post autor: przemosc »

Potwierdzam wypowiedz poprzednika - nie ma opcji zeby dostac samo gorne mocowanie. Jedynym rozwiazaniem jest zakup uzywki i demontaz z niego poduszki
fierogt
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 lip 2016, o 16:16
Model Lexusa: is
Skąd:: sękocin
Kontakt:

Re: Głośna praca zawieszenia.

Post autor: fierogt »

chyba w moim świeżo co kupionym rx jest ten własnie problem wymieniłlem łaczniki stabilizatorów i dalej są takie głuche stuki z prawej strony wyszrpałem auto na wszystkie sposoby i chyba własnie problem lezy w tym własnie górnym mocowaniu czy komus udało się to może ogarnąc ? widze że do normalnego zawieszenia można kupić tą poduszkę .
Bonio
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 28 maja 2012, o 23:17
Model Lexusa: brak
Skąd:: Grajewo
Kontakt:

Re: Głośna praca zawieszenia.

Post autor: Bonio »

mam to samo... w trybie normalnym mało kiedy się to objawia, natomiast jak dam zawias na HI to tłucze niemiłosiernie a odgłosy właśnie wychodzą jakby spod kielichów
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Głośna praca zawieszenia.

Post autor: przemosc »

Zostaje regeneracje miecha albo zakup nowego :)
Bonio
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 28 maja 2012, o 23:17
Model Lexusa: brak
Skąd:: Grajewo
Kontakt:

Re: Głośna praca zawieszenia.

Post autor: Bonio »

pisałem z nagengast... i są 3 przypadki, albo uszkodzenie mocowania górnego ok 450zł albo miecha od 1100 albo mechaniczne uszkodzenie amora 1500
Remo
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 19:01
Model Lexusa: RXH 450
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Głośna praca zawieszenia.

Post autor: Remo »

Witam.
Prosił bym o opinie kolegów którzy mają RX III generacji przed liftem rok 2010 lub młodszy bez pneumatyki.
Niedawno kupiłem takiego w wersji 450h. Przesiadłem się z is250 2006r. Zawieszenie totalnie mnie rozczarowało. Nie wychwycilem tego całkiem na jeździe próbnej ( równe drogi mieszkam w Holandii) Ale w dalszym ciągu użytkowania szczególnie
po przyjeździe do Polski stwierdziłem że to jest jakaś masakra. Fatalne tłumienie poprzecznych nierówności. Tłucze się jak jakaś dacia. Wjechałem na kanał gdzie robią przeglądy i wszystko ok. Żadnych luzów. Auto ma 130 tys km. W porównaniu do is 250 to jest niebo a ziemia. Tam po wjechaniu w dziurę cisza ewentualnie głuche tąpnięcie.
To jest mój pierwszy SUV.Nie wiem ,może tak ma być, ale jeśli tak to pojeżdżę jeszcze parę miesięcy i pcham go do żyda.
Napiszcie czy też tak macie czy jednak w tym moim jest coś nie tak.
Awatar użytkownika
gregski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 20:02
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: BLN
Kontakt:

Re: Głośna praca zawieszenia.

Post autor: gregski »

przemosc pisze:Potwierdzam wypowiedz poprzednika - nie ma opcji zeby dostac samo gorne mocowanie. Jedynym rozwiazaniem jest zakup uzywki i demontaz z niego poduszki
Febi ma to mocowanie, nie wiem jeszcze czy pasuje do wersji z pneumatyka:
https://www.kfzteile24.de/artikeldetail ... 560-109769

moze ktos podrzucic link do katalogu czesci lexa online?


EDIT: nie pasuje.. nr kolumny do wersji z pneumatyka 4802048073 i zamawiac trzeba calosc.. goole wyrzucil mi sklep na ukrainie, gdzie chca za szt ok 500€

Ciekawe ile w PL sobie za to zycza..



Remo, naprawiles auto? tez sie przesiadlem z ISa i tez mnie zakoczyl ten zawias.. ale zmieniam kola 19tki na 18 wysokie 65 i mam nadzieje na poprawe.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2019, o 00:32 przez gregski, łącznie zmieniany 2 razy.
bigmic
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 22 cze 2018, o 11:21
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Głośna praca zawieszenia.

Post autor: bigmic »

ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości