Podejrzane stuki z układu napędowego.

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
DarekLEX
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2016, o 15:21
Model Lexusa: rx400h vs gs430
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: DarekLEX »

Witam, Jestem szczęśliwym posiadaczem Lexa rx 400h rocznik 2007 Przebieg 280 tys. Mam jednak problem .Od pewnego czasu z układu napędowego dochodzą dziwne stuki ostre metaliczne ...brzmią jak podskakujący metalowy przedmiot, lub mały młoteczek uderzający nie rytmicznie dźwięk dobywa sie z lewej strony perspektywa kierowcy przy kole. Najczęściej występuje to po wyjeździe z miejsca parkingowego tzn. Uruchamiam silnik. Jest zimno to włącza sie spalinowy. Cofam pięć metrów do tylu ,wysiadam z auta w celu zamknięcia miejsca parkingowego. Własnie wtedy zaczyna sie orkiestra głośnych stuków . Towarzyszy tym stukom mocna wibracja,szarpanie autem. Oczywiście udałem sie do autoryzowanego serwisu Lexusa w Szczecinie .. Serwisanci odbyli jazdę próbną godzinna, sprawdzili olej podłączyli komputer... Diagnoza. TEN model tak ma . Jak sie rozgrzeje to objaw ustaje.. I wszystko było by w porządku gdyby nie to ze jak go kupiłem 40 tys kilometrów temu nic podobnego sie nie działo. Teraz doszło tez terkotanie .Auto rozgrzane ruszam i słyszę ciche trykanie przypominające uszkodzony przegub lub luźny zawór w silniku . Gdy pracuje tylko silnik elektryczny jest cicho. Martwię sie bo jeżdżę dużo za granicą i wolał bym uniknąć problemow . Dodam, że Lex jest zagazowany ..
DarekLEX
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2016, o 15:21
Model Lexusa: rx400h vs gs430
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: DarekLEX »

Witam. Dramat. Wracam do domu Niemiecka autostrada 150 na liczniku zapala mi sie komunikat check hybrid system auto zaczyna zwalniać nie reaguje na dodanie gazu. Staje na poboczu auto nie odpala świecą sie kontrolki akumulatorów plus komunikat o hybrydzie. Odstawiłem auto do serwisu Lexusa w Szczecinie Mieszka 1. Tydzień czekałem na diagnozę . Dziś otrzymałem wstępną. Uszkodzeniu uległa skrzynie biegów prawdopodobne przegrzanie. Przegrzanie te spowodowało uszkodzenie inwertera hybrydy plus spalenie wiązki do, lub z skrzyni biegów na dodatek spali sie komputer od oświetlenia wnętrza auta body kit . Czekam na wycenę. Jestem zły bo bylem juz dwa raz na kontroli skrzyni biegów. Zaraz po kupnie raz potem nie dawno przez te stuki ...Dramat.. Auto od nowości serwisowane w Polskim serwisie autoryzowanym..Jest ktos na tym foru zorientowany w rx 400h.. Może ktoś ma na sprzedaż skrzynie biegów do wersji FWD . Auto z napędem na przód . Inwerter ..i sam nie wiem co jeszcze. Proszę o pomoc..
DarekLEX
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2016, o 15:21
Model Lexusa: rx400h vs gs430
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: DarekLEX »

Wycena dokonana przez Lexus Szczecin powala 40tys zl do wymiany skrzynia biegów konwerter inwerter i kontroler hybrydy powód uszkodzenia :ireful3: to źle zamocowana wiązka przewodów od instalacji LPG. Ponad rok czasu wiązka tarła o inne kable instalacji auta auto w ostatnim czasie dziwnie sie zachowywało. Przeglądy w autoryzowanym serwisie nie pomogły. Przeglądy instalacji LPG tez nic nie wskazywały.... Dramat .. Auto wysłałem do Lubonia . Zastanawiam sie nad założeniem sprawy zakładowi ktory montował LPG...
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: michalWro »

Masz papiery na to, że autoryzowany serwis stwierdził, że ten typ tak ma?
Może jest szansa ugrać też coś tutaj. Gdyby diagnoza była poprawna, nie doszłoby do kolejnych wydarzeń. Tak tylko teoretyzuję.
Awatar użytkownika
djgrubber
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 12 paź 2017, o 15:34
Model Lexusa: RX300 SE
Skąd:: Szkocja
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: djgrubber »

Wpolczuje :(
------------------------------------------------------------------------------
Lexus RX300 SE (2005)
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: kpk »

Jak temat się zakończył?
Pozdrawiam
LS430 sprzedany.
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Tomaszeks »

Podbijam temat. Też mam takie stuki? Jaka przyczyna??? Czym się różni skrzynia P310 od Q211?
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

Witam
W moim RX 400h (bez gazu) tez sa chyba podobne obiawy. Po uruchomieniu silnika szarpie stuka puka trzęsie się po około 5,6s wszystko wraca do normy. Ale prawie po każdym uruchomieniu szczególnie po dłuższej chwili obaw się odnawia ale nie jest tak non stop. Na 10uruchomien 6razy się pojawia. Nie mam pojęcia co to. Rozrząd nowy świece nowe sondy ok olej w silniku i skrzyni nowy. Jeżeli ktoś może proszę o pomoc. Jest nawet film na YouTube ktoś miał taki przypadek https://youtu.be/rQyb04v_u74
DarekLEX
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2016, o 15:21
Model Lexusa: rx400h vs gs430
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: DarekLEX »

Myślę ze feler jest w skrzyni biegów. Podobno te skrzynie nie padają. Ale ja wiem jak dziala dobra skrzynia biegow Rx 400h cud miód poezja.Lexus bez lpg z dobra skrzynia nie szarpie wcale dziala jak melex totalny zalaczanie silnika spalinowego jest prawie nie wyczuwalne. Teraz sam mam podobny problem chociaz mam wymieniona skrzynie na nowsza niz moja.Gdy bede mial czas to rozbiorę skrzynie która mi została ..Moja stara nie nadawała sie do montażu uszkodzona wiązka elektryczna . Nasz pech polega na tym ze jest bardzo mało specjalistów od tych samochodów . W aso pomocy nie ma zero wiedzy. Oprócz wymiany na nowa koszt 12000 tys. Myślę, ze sila jest w wymianie informacji. Komu padła jakie objawy .Znam jeden przypadek spalonej skrzynia ale to przez rozwalenie chłodnicy odpowiadającej za skrzynie. Czytam wasze posty i mysle ze jest kilka osób z tym problemem badz podobnym. I mozemy sobie z nim poradzić. Jeżeli ktos mieszka kolo Poznania to ma dużo lepiej jest tam kilka zakładów które znają sie na lexach . Mi naprawiał gość z Mosiny Kolo Poznania. Facet ogarnia lexy bardzo dobrze szczególnie wersje europejskie. Gdybym mieszkał bliżej Poznania i miał więcej czasu to poprawił by mi ta skrzynie . Tym bardziej ze ma dostęp do części używanych. W stawie telefon do niego mysle ,że sie nie obrazi 534479111 Marek.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Podejrzane stuki z układu napędowego.

Post autor: Gregor0388 »

Dzięki kolego za solidną odpowiedź. A tel napewno się przyda,choc mam ponad 200km :/. Sam już nie wiem dziwi mnie to że ogólnie skrzynia podczas jazdy według mnie zachowuje się normalnie nie ma problemów z przyspieszaniem obroty nie faluja. Jedynie kiedy wrzucę na P po jakiś 5s jest stuknięcie jakby dopiero wyskoczyło coś na swoje miejsce ale nie ma to jakiś złych skutków. Podczas uruchamiania auta (tak jak na filmie) skrzynia jest w pozycji P także nie powinna przenosić żadnych obciążeń na silnik a to w 90%z nim coś jest nie tak skoro tlucze jakby nie pracował na wszystkie cylindry. Wiele problemow mam ostatnio z lexem dzisiaj "check hybryd system" i błąd U0001 pojawia się już 20raz w przeciagu 5miesiecy mam złącze więc kasuje i wszystko wraca do normy na tydz dwa też nie wiem co to może być. Błąd w połączeniu CAN ale gdzie tego szukać od czego zacząć. Ahhh dużo nerwów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość