lexus ls 430 zawieszenie

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
Kaczor
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2014, o 17:59
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Londyn
Kontakt:

lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: Kaczor »

witam mam problem z LS430 z 2004r mianowicie cos stuka z lewej strony w przednim kole dodam ze tylko na malych nierownosciach gdy jade przez prog zwalniajacy przelatuje gladko bylem juz w paru warsztatach i wszystkie wachacze drazki i tp niby ok ktos nawet stwierdzil ze moze to byc amortyzator w srodku ale auto ma okolo 170000tys km wiec niewydaje mnie sie macie jakies pomysly
melano17
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 6 lut 2013, o 21:44
Model Lexusa: ls 430
Skąd:: Szprotawa
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: melano17 »

Mam to samo ,może to być amortyzator
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: owczar »

Kaczor pisze:witam mam problem z LS430 z 2004r mianowicie cos stuka z lewej strony w przednim kole dodam ze tylko na malych nierownosciach gdy jade przez prog zwalniajacy przelatuje gladko bylem juz w paru warsztatach i wszystkie wachacze drazki i tp niby ok ktos nawet stwierdzil ze moze to byc amortyzator w srodku ale auto ma okolo 170000tys km wiec niewydaje mnie sie macie jakies pomysly
Skąd ta pewność co do przebiegu?
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: markami »

Przebieg nie ma tu aż takiego znaczenia (pneumatyka?). Jak same zawieszenie ok to jedna osoba łapie dłonią za amortyzator i buja autem oraz naciska na dane koło dla porównania drugą stronę tak samo. Amortyzator nie wylany?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: owczar »

Według mnie przebieg ma spore znaczenie. Aczkolwiek może być tak, że amor został uszkodzony przez jakiś udar - typu wpadnięcie w dziurę. Przy normalnej eksploatacji jest mniejsze prawdopodobieństwo, że Amor padnie po przebiegu 170k niż po 300k ;)
melano17
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 6 lut 2013, o 21:44
Model Lexusa: ls 430
Skąd:: Szprotawa
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: melano17 »

U mnie już po zabiegu ,okazał się jednak amortyzator lewy.Ostatecznie sprawdziłem go podnosząc na podnośniku samochód z włączonym silnikiem ,oczywiście dlatego żeby uwolnił powietrze z amora i można nim wtedy trochę poszarpać.Sam nie wierzyłem ze szczelny amor może oddawać takie odgłosy.Nastała cisza
melano17
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 6 lut 2013, o 21:44
Model Lexusa: ls 430
Skąd:: Szprotawa
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: melano17 »

Te amortyzatory nie sa az takie solidne na jakie wygladaja, u Ciebie może być to samo.Amortyzator to jest ostatnia rzecz która podejrzewałem w swoim samochodzie uzywany kosztował mnie 750 zł.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: owczar »

Jaki przebieg?
melano17
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 6 lut 2013, o 21:44
Model Lexusa: ls 430
Skąd:: Szprotawa
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: melano17 »

u mnie jes 210000.Wydaje mi się ze te amory po lifcie sa trochę gorsze.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: lexus ls 430 zawieszenie

Post autor: owczar »

Czytałem podobne opinie na clublexus.com. Generalnie po lifcie były amory nowej konstrukcji - chyba dwutłokowe. Może lexus nie testował ich tak długo jak pierwsze amory do LS400....
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości