LS400 - dziwne zachowania automatu

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
Awatar użytkownika
l3mur91
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 10:12
Model Lexusa: UCF10
Skąd:: Łódź
Kontakt:

LS400 - dziwne zachowania automatu

Post autor: l3mur91 »

Hej,

Na wstępie chciałbym dopytać kto jest producentem automatu w UCF10? Znalazłem dwa źródła gdzie jedno twierdzi, że ZF a drugie że Aisin.

Oglądałem wczoraj Lexusa w Warszawie. Wszystko fajnie pięknie, wizualnie podchodzi mi to zdecydowanie bardziej niż E32, E38, A8 D2 czy W140. W kwestii budy nie mam raczej żadnych zastrzeżeń, albo po prostu wiedziałem czego mogę się spodziewać.

Zastanawia mnie bardziej kwestia mechaniczna, a dokładniej automat. Wertowałem różne fora od wczoraj w poszukiwaniu rozwiązania problemu, który mnie nurtuje i nie dał mi w nocy spać.
Przy wrzucaniu:
P -> D
P -> R
R <-> D
N -> R / D

Jest bardzo odczuwalne szarpnięcie, które następuje po ok. 1-2 sek. Podczas jazdy skrzynia przerzuca biegi bajecznie, żadnych niepokojących szarpnięć, kickdown działa.
Byłem tak załamany tym "efektem" że nawet nie do końca pamiętam jaki towarzyszył temu dźwięk. Oglądałem samochód z tatą, który podchodzi do tematów kupna moich dziwnych samochodów raczej na chłodno, i podejrzewamy, że winna może nie do końca być skrzynia, a coś z przeniesienia napędu.

Nie wiem czy luz na krzyżakach wału, lub naderwana jedna z poduszek czy też defekt dyfra może się podobnie objawiać? Chyba podczas wpinania biegu są przekazywane z miejsca jakieś obciążenia na wał?
Wczoraj pogoda mocno nie sprzyjała oglądaniu samochodu, i nie mieliśmy kanału, ale czy z pozycji kanału (jedna osoba w aucie, druga pod) da radę osłuchać skrzynię albo czy w ogóle defekt automatu jest słyszalny? Samochód jest na pustych wydechach i obudziłby zmarłego... :szok:

Niestety zapomniałem sprawdzić stan oleju w automacie... :down: emocje.

I jeszcze ewentualnie czy w Warszawie jest jakiś serwis automatu gdzie można by podjechać na szybką diagnostykę?

Pozdrawiam, i liczę na Was Panowie :dance3:
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: LS400 - dziwne zachowania automatu

Post autor: Yarecki »

l3mur91 pisze:Hej,

Na wstępie chciałbym dopytać kto jest producentem automatu w UCF10? Znalazłem dwa źródła gdzie jedno twierdzi, że ZF a drugie że Aisin.

Oglądałem wczoraj Lexusa w Warszawie. Wszystko fajnie pięknie, wizualnie podchodzi mi to zdecydowanie bardziej niż E32, E38, A8 D2 czy W140. W kwestii budy nie mam raczej żadnych zastrzeżeń, albo po prostu wiedziałem czego mogę się spodziewać.

Zastanawia mnie bardziej kwestia mechaniczna, a dokładniej automat. Wertowałem różne fora od wczoraj w poszukiwaniu rozwiązania problemu, który mnie nurtuje i nie dał mi w nocy spać.
Przy wrzucaniu:
P -> D
P -> R
R <-> D
N -> R / D

Jest bardzo odczuwalne szarpnięcie, które następuje po ok. 1-2 sek. Podczas jazdy skrzynia przerzuca biegi bajecznie, żadnych niepokojących szarpnięć, kickdown działa.
Byłem tak załamany tym "efektem" że nawet nie do końca pamiętam jaki towarzyszył temu dźwięk. Oglądałem samochód z tatą, który podchodzi do tematów kupna moich dziwnych samochodów raczej na chłodno, i podejrzewamy, że winna może nie do końca być skrzynia, a coś z przeniesienia napędu.

Nie wiem czy luz na krzyżakach wału, lub naderwana jedna z poduszek czy też defekt dyfra może się podobnie objawiać? Chyba podczas wpinania biegu są przekazywane z miejsca jakieś obciążenia na wał?
Wczoraj pogoda mocno nie sprzyjała oglądaniu samochodu, i nie mieliśmy kanału, ale czy z pozycji kanału (jedna osoba w aucie, druga pod) da radę osłuchać skrzynię albo czy w ogóle defekt automatu jest słyszalny? Samochód jest na pustych wydechach i obudziłby zmarłego... :szok:

Niestety zapomniałem sprawdzić stan oleju w automacie... :down: emocje.

I jeszcze ewentualnie czy w Warszawie jest jakiś serwis automatu gdzie można by podjechać na szybką diagnostykę?

Pozdrawiam, i liczę na Was Panowie :dance3:
Jak masz wątpliwości, jedź w Warszawie do samko, zdiagnozują temat bez problemu.
Może to być poduszka skrzyni, ale bez obejrzenia nie ma co dywagować, bo przyczyn może być milion.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: LS400 - dziwne zachowania automatu

Post autor: maniek_ls400 »

l3mur91 pisze: Zastanawia mnie bardziej kwestia mechaniczna, a dokładniej automat. Wertowałem różne fora od wczoraj w poszukiwaniu rozwiązania problemu, który mnie nurtuje i nie dał mi w nocy spać.
Przy wrzucaniu:
P -> D
P -> R
R <-> D
N -> R / D

Jest bardzo odczuwalne szarpnięcie, które następuje po ok. 1-2 sek. Podczas jazdy skrzynia przerzuca biegi bajecznie, żadnych niepokojących szarpnięć, kickdown działa.
Cześć,
nie obraź się za to pytanie - czy jeździłeś wcześniej automatem ? Umiesz z niego korzystać ?
Rozumiem, że z P->D przełączałeś bez przestoju na R czy N tylko z P od razu dźwignię przesuwałeś na D ? Hamulec miałeś wciśnięty ?
Jeśli tak to najprędzej poduszki pod silnikiem, skrzynią.
Nie napisałeś nic jaki to LS (rocznik, przebieg) - gdzie stoi to auto ? Jutro i we wtorek do 14 jestem w domu - jeśli nie daleko do tego auta to mogę pomóc (pisz na PW).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
l3mur91
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 10:12
Model Lexusa: UCF10
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: LS400 - dziwne zachowania automatu

Post autor: l3mur91 »

Tak jeździłem wcześniej kilkoma automatami (praca w wypożyczalni samochodów), i sam byłem posiadaczem Pontiaca Trans Sporta w automacie, także obstawiam że umiem się poruszać samochodami wyposażanymi w to udogodnienie. :fiu:

LS400 UCF10 '91 310kkm przebiegu. Samochód stoi na Mokotowie albo Żoliborzu, zależy gdzie właściciel go zostawi. ;)

Automaty jak się dowiedziałem są bardzo zbliżone konstrukcyjnie (modelem i producentem) do tych w Jeepach, a te z kolei są topione w rzekach, katowane w błotach i nic im się nie dzieje, dlatego chciałbym obstawiać, że to pozostałe elementy układu przeniesienia napędu. Jutro jadę oglądać jeszcze jednego, droższego LS'a zobaczymy czy będzie wart dołożenia pieniążków. :pijak:
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: LS400 - dziwne zachowania automatu

Post autor: Travis »

Według mnie poducha pod skrzynią do wymiany.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: LS400 - dziwne zachowania automatu

Post autor: klexus »

Znam przypadek gdzie dyfer miał juz dosc i tez waliło przy przerzucaniu na postoju
Awatar użytkownika
l3mur91
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 10:12
Model Lexusa: UCF10
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: LS400 - dziwne zachowania automatu

Post autor: l3mur91 »

LS jest już w moim posiadaniu, odszczurzanie rozpoczęte.
Przy okazji napędu przyjrzymy się napędowi. :dance3:

Na bank któraś poduszka jest strzelona, czuć podczas jazdy.
Ceny w ASO mordują przez telefon, także będzie trzeba walczyć z importem. :stary:
adam81
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 14 cze 2013, o 09:43
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: LS400 - dziwne zachowania automatu

Post autor: adam81 »

sprawdz poduszkę dyfra ja mam podobnie i to ona na 95% jest sprawcą szarpnięcia,
szczególnie odczuwalne szarpniecie na ssaniu czyli zimnym silniku gdy obroty są podwyższone.
Awatar użytkownika
felo20
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 cze 2014, o 10:17
Model Lexusa: ucf 20
Skąd:: Mińsk
Kontakt:

Re: LS400 - dziwne zachowania automatu

Post autor: felo20 »

Mam podobnie. Na postoju gdy przerzucam biegi z P->R->N->D, na D czuję delikatne szarpnięcie. Proszę o informacje która to poduszka, tuleja . Może ktoś posiada zdjęcie podglądowe lub numer części.
yakuza144
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2014, o 18:36
Model Lexusa: brak
Skąd:: ostrołęka
Kontakt:

Re: LS400 - dziwne zachowania automatu

Post autor: yakuza144 »

u mnie to samo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości